Jump to content
tomek_jaz

Viatoll Przestroga dla Wszystkich pow. 3,5T.

Recommended Posts

Pjoter

Bramownica robi każdemu pojazdowi zdjęcie!

Później przechodzi przez sito, najpierw elektroniczne później człowiek weryfikuje.

Cezarr
Godzinę temu, Tatra napisał:

Jak dokonywałem  w roku 2001  zakupu przyczepy, to nikt nie słyszał w PL o wprowadzeniu opłat Viatoll, jedyną inwestycją w siebie to było prawo jazdy kategorii E.  Przy rejestracji dostałem bonus, chociaż przyczepa ma DMC 1300 kg, to w dowodzie rejestracyjnym umieszczono zapis "następne badanie techniczne - BEZTERMINOWO" zatem korzystam z przyczepy bezterminowo holując ją samochodem o DMC 2310 kg.

Czyli masz przyczepę o DMC 1300 z bezterminowym przeglądem, a w dodatku przekraczasz 3.5t i nie płacisz Viatola.

Commander

Weź Tomek...szkoda oczu....

Pjoter nie każda....tylko kontrolna. Na niektórych jest tylko wysysacz kasy...

Pjoter

No tak 😋

SimonAS

a te bramki nie robią zdjęć z przodu również?

ketrab

Hej :) Coś mi się zdaje że od przyszłego sezonu dołączę do Waszego radosnego grona. Planowana zmiana holownika na Renault Grand Espace 4 z przednią szybą atermiczną - solar widzę niesie więcej dodatkowych "rozrywek" niż zwyczajny kurs E do B i zakup viatolla ;) Będzie się działo ...

Skalniak71

Jeśli masz w Renault strefę na szybie która jest dedykowana do montażu właśnie m.in. viaTOLL to nie będziesz miał żadnych komplikacji. Problem się zaczyna w momencie gdy tego miejsca na szybie nie ma, tak jak u mnie w A6.

chris_66
7 godzin temu, ketrab napisał:

Renault Grand Espace 4 z przednią szybą atermiczną - solar

nie ma żadnego problemu z działaniem - przy lusterku jest strefa wolna od solarności :ok:

ketrab

Dzięki, będę to weryfikował osobiście naocznie w weekend :)

sanity

Potwierdzam obok lusterka działa

Commander

Niby przestroga...a jeżdżę i jeżdżę...pika i pika... wzięło 11 złotych na 1100 km.

Suzu4x4
Niby przestroga...a jeżdżę i jeżdżę...pika i pika... wzięło 11 złotych na 1100 km.
No bo jak sam napisałeś omijasz autostrady , u mnie starym holownikiem wycieczka na Hel najszybszą trasą było coś ok 230 zł samego viatola w jedną stronę !
Więc już nie tak różowo

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

danielpoz
10 minut temu, Commander napisał:

Koszmar cenowy :)

maarec
31 minut temu, Suzu4x4 napisał:

No bo jak sam napisałeś omijasz autostrady , u mnie starym holownikiem wycieczka na Hel najszybszą trasą było coś ok 230 zł samego viatola w jedną stronę ! emoji2955.png
Więc już nie tak różowo emoji6.png

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

a ja w sezonie letnim co miesiąc dostaję pocztą raporty pokonanych tras z przyjacielem na literę V. Za 11zł to Jacek zrobi 50km w wersji optymistycznej. Uwielbiam autostrady, es-ki i mogę za nie płacić. Trochę boli głupia idea opłaty za podróż nie zarobkową i lekkim pojazdem (ciężarówki płacą tak samo). Jedyny plus viatolla to wyeliminowanie z ruchu krajowego starych ciężarówek - stały się droższe od nowych.

borek6

Mnie w przyszłym roku też dosięgnie ViaToll. Kto mi powie gdzie go zamontować w Skodzie Kodiaq? Jest gdzieś na szybie takie miejsce żeby to działało bezproblemowo? Szyba będzie podgrzewana, z tym refleksem / filtrem przeciw słonecznym.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka