Skocz do zawartości

Viatoll Przestroga dla Wszystkich pow. 3,5T.


tomek_jaz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 323
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

6 godzin temu, Bighos napisał:

Panowie oswieccie mnie prosze co to to jasnej choinki jest ten viatol?

Wjo-gówno to system gnębienia zwykłych obywateli mających powodować u nich stany depresyjne i prowokować sowite należności fiskalne.

To tak na wszelki wypadek ...dla treningu ,żeby niektórym nie zaczęło się wydawać ,że żyją w NORMALNYM kraju. Swoją łapę do tej formy gnojenia zwykłych zjadaczy chleba dołożył klaun zegarkowy . Wtedy się zaczęło.

Kto pamięta ile kosztował przejazd pewnego dziadka po obwodnicy 3-miasta starą przyczepą wartą połowę "opłaty" za jedną bramkę ?

To była próba morderstwa starszego niezbyt zamożnego Pana Emeryta.

Aktualne pasożyty nie zamierzają wcale zmieniać tego podłego stanu względem osobowego przejazdu niezarobkowego.

Pomijam antyreklamę wizerunkową naszego kraju w oczach obcokrajowców. Oddzielny temat.

Taki mamy klimat - jeden pasożyt zaszczepi a następne pielęgnują taki stan.

Sorry - ale nie mogę inaczej na temat bandytyzmu i zdzierstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Skalniak71 napisał:

No nie ? 

System poboru opłat (elektroniczny) oparty na rejestratorach (kamery), na drogach płatnych szybkiego ruchu/autostradach który ma za zadanie namierzyć tych którzy nie płacą i tych którym udało się zapłacić za pomocą urządzenia montowanego w aucie. Dotyczy to pojazdów pow. 3.5t oraz zestawów pojazdów które łączne DMC przekracza 3.5t. To tak w skrócie.

A jak wyglada ta kwestia w innych krajach?

Niemcy, Austria, Szwajcaria, Wlochy, Francja, Hiszpania? Wszedzie to to trzeba placic? 

Mozna to w Polsce wykupic na jakis okres?

Edytowane przez Bighos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Cezarr napisał:

Może lepiej zamalować tablice ?

Eee, to byłoby mandatogenne 24h ;)

 

Elektryfikacja twojej koncepcji:

https://allegro.pl/oferta/ramka-ramki-pod-rejestracje-z-roleta-ramki-2szt-5054834559

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Bighos napisał:

A jak wyglada ta kwestia w innych krajach?

Niemcy, Austria, Szwajcaria, Wlochy, Francja, Hiszpania? Wszedzie to to trzeba placic? 

Mozna to w Polsce wykupic na jakis okres?

Kolego, nie bądź ignorantem. 

Można.

 

System jest złodziejski to fakt i chyba nie jest przypadkiem, że jest tak "bardzo doskonały". 

Co do zasady poboru opłat zgadzam się w 100% że komercyjne przejazdy powinny zostać odróżnione od przejazdów rekreacyjnych. Skoro ktoś oszczędza na paliwie, czasie i amortyzacji, co czyni wprost jego dochody - ma wybór krajówki lub viaTOLL.

System jest w stanie "zważyć" nasz zestaw na podstawie zdjęć. Mógłby również sprawdzić typy pojazdów i ulgowo traktować przyczepy specjalne/kempingowe. 

Tylko po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Tatra napisał:

Jadąc zestawem ponad 3,5 t przez Krośniewice przez przypadek zostałem wyprowadzony na jej obwodnicę,  wprost pod bramownicę Viatoll - myślałem, że dostanę przesyłkę do płacenia. Wówczas okazało się,  że przed  kamerami ochronił mnie  bagażnik rowerowy z plandeką zabezpieczajacą  rowery zamontowany rzecz jasna z tyłu przyczepy. Otóż rozłożona na bagażniku plandeka zasłania widok od góry na tablicę rejestracyjną przyczepy. Tablica jest widoczna dla kierowcy jadącego z tyłu, ale nagranie wykonywane pod ostrym kątem z góry nie  rejestruje zasłoniętej plandeką tablicy. 

 

Dzień dobry najjaśniejszy Panie.

Bramownica kontrolna robi zdjęcie z przodu,z tyłu i z góry każdemu pojazdowi. Potem system odrzuca co trzeba i weryfikuje to co zostało. Tak więc większej bzdury nie słyszałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Jadąc zestawem ponad 3,5 t przez Krośniewice przez przypadek zostałem wyprowadzony na jej obwodnicę,  wprost pod bramownicę Viatoll - myślałem, że dostanę przesyłkę do płacenia. Wówczas okazało się,  że przed  kamerami ochronił mnie  bagażnik rowerowy z plandeką zabezpieczajacą  rowery zamontowany rzecz jasna z tyłu przyczepy. Otóż rozłożona na bagażniku plandeka zasłania widok od góry na tablicę rejestracyjną przyczepy. Tablica jest widoczna dla kierowcy jadącego z tyłu, ale nagranie wykonywane pod ostrym kątem z góry nie  rejestruje zasłoniętej plandeką tablicy. 
 


Ja myślę, że poprostu masz niewielkie przekroczenie. Stwierdzili że twój zestaw mieści się w 3.5t albo ta bramownica nie miała kamerki. Nie wiem jak teraz, ale zdarzały się bramownica bez kamery.
Kolega przejechał sezon bez viatolla poprostu nie wziął pod uwagę że zestaw przekracza 3.5t o 40kg i też mu nic nie przyszło. Nawet miał kontrolę policji za przekroczenie prędkości na autostradzie i policją też nie zwróciła na to uwagi. Pozdrawiam Grzegorz

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestia szczęścia, mój znajomy na A4 raz wjechał transitem z niewiadówką towarową (niewielkie przekroczenie) i mu przyszło.

Na odcinku Wrocław Kostomłoty są właśnie takie bramownice z kamerami które robią zdjęcia ze wszystkich stron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestia szczęścia, mój znajomy na A4 raz wjechał transitem z niewiadówką towarową (niewielkie przekroczenie) i mu przyszło.
Na odcinku Wrocław Kostomłoty są właśnie takie bramownice z kamerami które robią zdjęcia ze wszystkich stron
tylko Zauważ,że Transit ma większe prawdopodobieństwo przekroczenia. Praktycznie z każdą przyczepą przekracza. Do tego dochodzi sprawa według mnie przynajmniej ,czy zdarzało mu się jeździć z viatollem tym samym autem i przyczepą. Bo jest już w bazie danych .Osobówki nawet, te same mają różne masy. Chociaż też uważam, że kolega miał dużo dużo szczęścia.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarosław69 przecież można tak skonfigurować zestaw żeby się zmieścić w 3500.

Skoro kogoś stać na taki zestaw to chyba też stać na koszty jego utrzymania.

Taki mamy system sami takich rządzących wybieramy.

Też uważam że do przewozu rekreacyjnego nie powinno być opłat, ale Polak jest taki że zaraz by zaczęli produkować kempingolawety żeby ominąć przepis.

Uważam że najsprawiedliwiej byłoby obniżyć stawkę za km dla zestawu z przyczepą kempingową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, strus251 napisał:

Eee, to byłoby mandatogenne 24h ;)

 

Elektryfikacja twojej koncepcji:

https://allegro.pl/oferta/ramka-ramki-pod-rejestracje-z-roleta-ramki-2szt-5054834559

Ale w opisie jest że chroni przed zabrudzeniem jak " kusz i brud " :> i jest na tory wyścigowe :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Cezarr napisał:

Ale w opisie jest że chroni przed zabrudzeniem jak " kusz i brud " :> i jest na tory wyścigowe :lol:

Przecież wiemy że nic innego nam na myśl nie przychodzi. 

:lol::lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2019 o 07:59, Commander napisał:

Dzień dobry najjaśniejszy Panie.

Bramownica kontrolna robi zdjęcie z przodu,z tyłu i z góry każdemu pojazdowi. Potem system odrzuca co trzeba i weryfikuje to co zostało. Tak więc większej bzdury nie słyszałem. 

dlaczego ?

patrząc na umieszczenie kamer są wysoko i faktycznie mogą robić zdjęcia pod dużym kątem więc jeśli bagażnik przyczepy zasłania tablice rejestracyjną to mamy tylko zdjęcie z przodu z góry i z tyłu bez widocznej tablicy to system może jej nie wyłapać

więc nie koniecznie bzdury ..

22 godziny temu, klonik058 napisał:

tylko Zauważ,że Transit ma większe prawdopodobieństwo przekroczenia. Praktycznie z każdą przyczepą przekracza. Do tego dochodzi sprawa według mnie przynajmniej ,czy zdarzało mu się jeździć z viatollem tym samym autem i przyczepą. Bo jest już w bazie danych .Osobówki nawet, te same mają różne masy. Chociaż też uważam, że kolega miał dużo dużo szczęścia.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
 

wcześniej nie jeździł z viatolem , może system ma jakąś tolerancję i  jak ktoś przekracza np ponad 30 kg to dopiero  wysyłają ??

zapewne tego oficjalnie się nie dowiemy :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suzu... bramownica kontrolna działa zaje.... Robi kilka zdjęć jednego pojazdu z różnych odległość właśnie z tego powodu. Niektóre naczepy mają rejestrację schowaną dalej niż metr od plandeki.

Wg mnie albo nie było kamer albo awaria. Z fotoradarów 30 procent zdjęć idzie do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2019‎-‎04‎-‎19 o 10:58, Pjoter napisał:

Jarosław69 przecież można tak skonfigurować zestaw żeby się zmieścić w 3500.

Skoro kogoś stać na taki zestaw to chyba też stać na koszty jego utrzymania.

 

Zmierzyłem dziś wymiary bagażnika - wystaje na 60 cm od przyczepy, a dolna krawędź tablicy znajduje się 30 cm poniżej bagażnika.

Aby zrobić czytelne zdjęcie musiało by ono zostać wykonane jednak ze znacznej odległości, wystarczy, żeby jechał za przyczepą samochód ciężarowy, albo plandeka na bagażniku rowerowym opadała zasłaniając widok na tablicę rejestracyjną i już zdjęć raczej nie uda się wykonać w taki sposób, żeby numer rejestracyjny dało się zidentyfikować

Jak dokonywałem  w roku 2001  zakupu przyczepy, to nikt nie słyszał w PL o wprowadzeniu opłat Viatoll, jedyną inwestycją w siebie to było prawo jazdy kategorii E.  Przy rejestracji dostałem bonus, chociaż przyczepa ma DMC 1300 kg, to w dowodzie rejestracyjnym umieszczono zapis "następne badanie techniczne - BEZTERMINOWO" zatem korzystam z przyczepy bezterminowo holując ją samochodem o DMC 2310 kg.

Choć zapewne byłoby mnie stać na zakup tego ustrojstwa ( Viatoll-a ), to systemowo nie akceptuję zrównania caravaningu z zarobkowym przewozem towarów pojazdami ciężarowymi

Kontestując fakt istnienia Viatoll-a unikam jeżdżenia  drogami objętymi Viatoll ( na wakacjach nigdzie mnie się nie śpieszy ), a kontakt z bramownicą z kamerami miałem przypadkowo - co opisałem we wcześniejszym poście.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.