Skocz do zawartości

Viatoll Przestroga dla Wszystkich pow. 3,5T.


tomek_jaz

Rekomendowane odpowiedzi

Ja umowę z Viatollem mam od 3 tygodni, nic nie zaznaczałem przy podpisywaniu umowy. Miła pani zapytała się czy umiem się z tym obchodzić, kiedy zaprzeczyłem, udzieliła mi instruktarzu. Jednym z pkt była właśnie informacja, iż mogę również w pozycji x jadąc bez przyczepy, korzystać z elektronicznego poboru opłat na bramkach. Sprawdziłem to ostatnio i działa, tylko że przejeżdżałem przez bramki oznaczone dla korzystających z Viatolla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 323
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzisiaj wstąpiłem do Punktu Obsługi i wysępiłem od miłej pani magiczną torebeczkę, mającą skrywać ViaBOXA przed podstępnymi falami radiowymi czytników z bramownic ViaTOLLa.

Sądziłem, że wyrób będzie wytworem jakiejś hiper-super kosmicznej technologii, a tymczasem jest to zbyt sporych (jak na rozmiary boxa) torebeczka z jakiejś przezroczystej, niebiesko połyskującej folii.

Już się nie mogę doczekać okazji by sprawdzić skuteczność ochrony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dobra zmiana” wprowadzi dla wszystkich system oparty na fakturach wystawianych przez Viatoll , a nie dotychczasowym „doładowaniu konta”, czyli zapobiegnie łowieniu rodaków w sidła na bramownicach.

Zamiast karnego naliczania raptem marnych trzech patoli , z rameczkę, dostaniesz obywatelu rachunek, jak za telefon i przypomnienie SMS, że termin zapłaty, za przejechane bramownice mija za tydzień.

Niby czemu tak ma nie być, skoro Viatoll identyfikuje wszystkie pojazdy zarówno z Viaboxem, jak i bez takowego ?

Mają więc nasze dane i naszych pojazdów, więc kemeraten z Kapsch , z pięknej Austrii, ojczyzny samego Adolfa, nie będą już nas łupić, tylko prosić, o terminowe regulowanie opłat ?

Mało tego – spodziewam się, że oni zaproponują spontanicznie abolicję dla złapanych w sidła jeleni, co im badziew za szybą, na bramkach nie za cykał .

Piję za zdrowie naszego rządu i „dobrą zmianę” , oczywiście koszerną wódkę i czekam na słoneczko dla wszystkich uciemiężonych, nieludzkim systemem Viatoll.

 

Tak to mniejwięcej funkcjonuje w kraju, z którego pochodzi zdjęcie auto pass-a z posta #153.

Auto pass (kaucja bodajże 100 NOK) daje Ci tylko zniżki. Możesz go nie mieć i płacić bez zniżek.

Bez auto pass dostajesz faktury od wszystkich firm, zarządzających drogami, którymi przejechałeś, z auto pass dostajesz rachunek z auto pass i masz chyba obligatoryjnie 10% zniżek.

Aż tak się nie wgłębiałem ale chyba tak to w skrócie działa. W każdym bądź razie przedpłaty to można (nie trzeba) robić za np. wjazd do miasta (jeżeli akurat za wjazd do takowego się płaci) lub za określone odcinki, żeby mieć większe zniżki (im większa przedpłata, tym zniżka większa) ale jeżeli ich się nie zrobi, to nic ci nie grozi - poza większą odpłatnością za przejazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewnym sensie obydwaj (kit i vrs) macie rację.

U Ciebie ta opcja nie działa, ponieważ nie podpisałeś dodatkowej umowy.

Tą funkcję wprowadzili mniej więcej rok temu, może trochę wcześniej i aby działała u osób, które posiadały viabox "wykupiony" dużo wcześniej, trzeba było podpisać aneks do dotychczasowej umowy. Inaczej jest tak, jak piszesz: ustawiony na "X" nie działa na bramkach.

Mam viatoll od początku istnienia tego systemu w Polsce i na samym x działa jak dla osobówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że zestaw z anteną to totalny badziew mam 4 komplet i 4 rozsypał się po 100 km. Jeżdżę z via gównem na bocznej szybie działa ok

Jestem po wymianie szyby w s-maxie (oryginalna poszła po uderzeniu kamieniem) - na oryginalnej via toll pikał, teraz na zamienniku muszę sprawdzić czy chodzi przed wyjazdem nad morze by nie było niespodzianek - szyba jest max "wyposażona" we wszystkie czujniki i fotochromatyczna i wygłuszona (koszt 1500 zł)!! mam nadzieję, ze nie będzie niespodzianek..??!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy, co rozumiesz pod pojęciem, że działa "jak dla osobówek"?

Otwiera Ci bramki?

Otwiera, oczywiście mając na koncie więcej niż 100zł*. Jeśli jest mniej to piknie dwa razy i należy pobrać tradycyjnie bilet.

 

*Wydawało mi się że 90zł ale sam nie wiem skąd taka kwota mi się w głowie urodziła :hmm:

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwiera, oczywiście mając na koncie więcej niż 100zł*. Jeśli jest mniej to piknie dwa razy i należy pobrać tradycyjnie bilet.

 

*Wydawało mi się że 90zł ale sam nie wiem skąd taka kwota mi się w głowie urodziła :hmm:

Ha! I to by tłumaczyło dlaczego mi się bramka nie otwierała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwiera, oczywiście mając na koncie więcej niż 100zł*. Jeśli jest mniej to piknie dwa razy i należy pobrać tradycyjnie bilet.

*Wydawało mi się że 90zł ale sam nie wiem skąd taka kwota mi się w głowie urodziła :hmm:

 

No proszę, jaki to dziwny i nieprzewidywalny system :pad:

Też mam viabox'a od początku jego powstania.

Może coś zaznaczyłeś lub podpisałeś i nie zwróciłeś na to uwagi, a może zapomniałeś :niewiem:

Ja (i nie tylko) dostałem zawiadomienie, a dowód na to, o czym pisałem jest tu:

http://forum.karawaning.pl/topic/13823-viatoll-przestroga-dla-wszystkich-pow-35t/?p=480479

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa prywatna, czyli "osoba fizyczna". Być może typ umowy miał jakieś znaczenie, tego nie wiem :hmm:

Generalnie, jakby na całokształt tego systemu nie patrzeć, to generuje tylko same problemy.

IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.