Skocz do zawartości

Viatoll Przestroga dla Wszystkich pow. 3,5T.


tomek_jaz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 323
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Na bramownicach nie pika ale na szlabanach na A2 pika dwa razy.

Zresztą napisałem to jako ciekawostkę bo ja nie mam stresu że operator viatolla wie gdzie jest mój samochód. Apple i Google i tak wiedza gdzie ja jestem bo śledzą mnie caly czas...

Jak jedziesz solo to też viatoll otwiera bramki. Oczywiście płacisz tyle ile inne osobówki.

Niesprawiedliwie narzekacie na Viatoll, bo jesteście zwykłymi obywatelami tego niezwykłego państwa, które Was łupi i zastawia pułapki na bramownicach.

Tymczasem dla wybranych szczęśliwców ze „ściany wschodniej” Viatolla „NIET!”, czyli „w period!”, „MIN NIET” –

http://niezalezna.pl/71900-rzadowy-prezent-dla-rosyjskiej-mafii-panstwo-straci-miliardy-zarobia-przemytnicy

Dawny nasz zaborca austriacki, dogadał się najwyraźniej z zaborcą rosyjskim i biznes kwitnie, tzn. pazerne państwo nie zarabia na akcyzie za papierosy .

Czyżby nasi wizjonerzy i inne wielkie umysły, nie wiedziały, o całym procederze ?

Dowiedzą się, kiedy nie dostaną lewej kasy za „niewidzenie probema” , gdyby kurier z walizką nie przyjechał na czas.

Ducha jednak nie gaście, bo jak śpiewała Maryla Rodowicz cyt.” Ale to już było, i nie wróci więcej!”.

Tera je „dobra zmiana” więc świat nam pojaśnieje , bynajmniej nie z powodu dostania pałą między oczy.

Z zapartym odbytem czekam, aż rząd dostrzeże, że ruch turystyczny, nie jest przewozem ciężarowym i zwolni campery i zestawy z przyczepami campingowymi z opłat i konieczności paskudzenia przedniej szyby kupą, jaką jest Viabox.

Dobry, wreszcie nasz, bo palący świeczki chanukowe i nakrywający głowy jarmułkami rząd na pewno natychmiast, jak tylko znajdzie chwilę zawiesi karne naliczanie 3 tys. zł opłat , za każdą przejechaną bez Viaboxa bramownicę.

„Dobra zmiana” wprowadzi dla wszystkich system oparty na fakturach wystawianych przez Viatoll , a nie dotychczasowym „doładowaniu konta”, czyli zapobiegnie łowieniu rodaków w sidła na bramownicach.

Zamiast karnego naliczania raptem marnych trzech patoli , z rameczkę, dostaniesz obywatelu rachunek, jak za telefon i przypomnienie SMS, że termin zapłaty, za przejechane bramownice mija za tydzień.

Niby czemu tak ma nie być, skoro Viatoll identyfikuje wszystkie pojazdy zarówno z Viaboxem, jak i bez takowego ?

Mają więc nasze dane i naszych pojazdów, więc kemeraten z Kapsch , z pięknej Austrii, ojczyzny samego Adolfa, nie będą już nas łupić, tylko prosić, o terminowe regulowanie opłat ?

Mało tego – spodziewam się, że oni zaproponują spontanicznie abolicję dla złapanych w sidła jeleni, co im badziew za szybą, na bramkach nie za cykał .

Piję za zdrowie naszego rządu i „dobrą zmianę” , oczywiście koszerną wódkę i czekam na słoneczko dla wszystkich uciemiężonych, nieludzkim systemem Viatoll.

Nie ma takiej kary jak 3tyś zł za przejechanie bramki.  1500zł i latasz bez viatolla całą dobę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Viabox jest "wszechkierunkowy" i nie ma tu mowy o jakiejkolwiek polaryzacji.

Jeżeli tak jest to chwała mu za to, kolega uwex napisał

 

...Ale generalnie problem mam dalej i to chyba nawet większy, bo jak zamontuję ViaToll na szybie w miejscu zgodnie z instrukcją - to dalej nie działa!! !

...

dlatego wspomniałem o polaryzacji (sposobie zamontowania) viabox.

 

 

To, że u Ciebie transponder do otwierania szlabanu itp. działa w poz. pionowej, może być czystym przypadkiem, na dodatek spowodowanym uwarunkowaniami terenu, otoczenia i takim, a nie innym umieszczeniem anteny głównej, a nawet cechami danego auta lub konkretnym zamierzeniem instalatorów.

Z tym  się akurat nie zgodzę bo sprawdzałem sposób montażu w obydwóch firmach obsługujących płatności i sposób montażu.No ale tak jak napisałeś w temacie mowa jest o viabox a nie o systemach pobierania opłat.

Z tego co tu piszecie to jest zarąbiście upierdliwy ten viabox, mam tylko pytanie czy wersja z antenka jest dostępna od ręki w punktach czy trzeba zamawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak być, nie przyglądałem się aż tak bardzo, ja tylko wiem że jak pika 2x to jest poniżej 100zł.

Sprawdziłem właśnie na komórce ile mam kasy na viatolla i jest <100 wiec to by się zgadzało.

 

  

Jak jedziesz solo to też viatoll otwiera bramki. Oczywiście płacisz tyle ile inne osobówki.

Ale że jak? Ja mam viatolla na zestaw powyżej 3,5t jak jest włączony to płacę za zestaw. I nie ma przecież znaczenia czy jadę z przyczepa czy nie bo system tego nie sprawdza. Urzadzenie jest albo włączone i nalicza jakaś skonfigurowaną opłatę albo wyłączone.

Z Twojej wypowiedzi wynikałoby że bramka na autostradzie wie czy jadę z przyczepą czy bez i odpowiednio do tego nalicza inną opłatę. Moim zdaniem tak nie jest i naliczana jest zawsze opłata odpowiadająca skonfigurowanej wersji zestawu.

 

Samo pudełko od viatolla chyba by to umożliwiało bo są trzy pozycje które można skonfigurować ale w PL na razie chyba tego nie używają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem właśnie na komórce ile mam kasy na viatolla i jest <100 wiec to by się zgadzało.

 

   Ale że jak? Ja mam viatolla na zestaw powyżej 3,5t jak jest włączony to płacę za zestaw. I nie ma przecież znaczenia czy jadę z przyczepa czy nie bo system tego nie sprawdza. Urzadzenie jest albo włączone i nalicza jakaś skonfigurowaną opłatę albo wyłączone.

Z Twojej wypowiedzi wynikałoby że bramka na autostradzie wie czy jadę z przyczepą czy bez i odpowiednio do tego nalicza inną opłatę. Moim zdaniem tak nie jest i naliczana jest zawsze opłata odpowiadająca skonfigurowanej wersji zestawu.

....

 

Milion razy było o tym  :pad:  jak masz włączone na "2" pobiera opłaty (wszedzie gdzie trzeba) za zestaw, a jak masz wyłaczone tzn "X" to pobiera tylko na autostradowych bramkach opłate jak za osobówke do 3,5t  Całkowicie wyłaczyć gówna nie idzie, jedynie pakowanie w specjalne torebki pozostaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milion razy było o tym  :pad:  jak masz włączone na "2" pobiera opłaty (wszedzie gdzie trzeba) za zestaw, a jak masz wyłaczone tzn "X" to pobiera tylko na autostradowych bramkach opłate jak za osobówke do 3,5t  Całkowicie wyłaczyć gówna nie idzie, jedynie pakowanie w specjalne torebki pozostaje

Tia... może i było milion razy tylko bajki opowiadasz ;)

Jak jest przełączonego na 2 to pobiera za zestaw a jak jest przełączonego na X to nie pobiera wcale...

Aż się specjalnie na swoje konto na viatoll zalogowałem żeby to sprawdzić.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milion razy było o tym  :pad:  jak masz włączone na "2" pobiera opłaty (wszedzie gdzie trzeba) za zestaw, a jak masz wyłaczone tzn "X" to pobiera tylko na autostradowych bramkach opłate jak za osobówke do 3,5t  Całkowicie wyłaczyć gówna nie idzie, jedynie pakowanie w specjalne torebki pozostaje

U mnie działa to urządzenie dokładnie tak jak napisał kolega KIt.. Sprawdzałem osobiście kilka miesięcy temu na trasie Katowice- Wrocław (A4)

Edytowane przez Pyrek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewnym sensie obydwaj (kit i vrs) macie rację.

U Ciebie ta opcja nie działa, ponieważ nie podpisałeś dodatkowej umowy.

Tą funkcję wprowadzili mniej więcej rok temu, może trochę wcześniej i aby działała u osób, które posiadały viabox "wykupiony" dużo wcześniej, trzeba było podpisać aneks do dotychczasowej umowy. Inaczej jest tak, jak piszesz: ustawiony na "X" nie działa na bramkach.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ten czas leci! :blagac:

W poprzednim poscie pisałem, że omawiana opcja pojawiła się ponad rok temu, a to nie jest prawdą.

Postanowiłem sprawdzić w dokumentach i sam jestem zaskoczony ... :look:

To było dokładnie 4 cztery lata temu (od 1-go czerwca 2012).

Wszyscy, którzy mieli viaboxa przed tą datą, mogli (nie musieli) podpisać nową umowę. Jeśli tego nie zrobili, to jadąc solo, viabox na bramkach nie działa. Nie wiem, jak jest obecnie, czyli podpisując umowę teraz. Prawdopodobnie działa to już obligatoryjnie lub trzeba opcję zaznaczyć i to chyba tyle :hmm:

 

post-8228-0-51835000-1466376515_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak trzeba coś dodatkowo zaznaczyć na umowie

 

Ja umowę na viatolla podpisałem maksymalnie 2 lata temu... Wcześniej nie miałem B+E.

 

Ale przychodzi mi do głowy jeszcze jedna myśl. Czy ten viatoll pobiera opłaty na wyłączonym urządzeniu na wszystkch pasach/bramkach czy tylko na pasach oznaczonych jako viatoll?

 

Może tu jest pies pogrzebany? Tzn. jak jechałem z przyczepą to chyba jechałem pasem oznaczonym jako viatoll ale jak jadę solo z viatollem przełączonym na X to jadę pasem z kasą. Na tym pasie też jest co prawda czujnik viatolla zainstalowany ale może on nie pobiera opłat jak jest przełączone na X

 

Jak jest u Was

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.