Skocz do zawartości

Viatoll Przestroga dla Wszystkich pow. 3,5T.


tomek_jaz

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś odebrałem "nowy viabox 2 z anteną". zobaczcie sami, chyba nie trzeba komentować. Oczywiście zgłosiłem do nich i dałem im czas do piątku że mają mi nowy przysłać.  Szkoda chyba więcej pisać o tym systemie. 

 

dostałeś urządzenie nowe, na 99% nie jest to odzysk tylko badziew. Pisałem o tym wielokrotnie -ja " zajechałem " już 3 albo 4 zestawy z antenami - izolacja schodzi z kabelka w chwili montażu tego na samochód. Po kilku kilometrach jazdy pojawiają się gołe kabelki i gówno przestaje działać. Nawet jak doślą Ci nowy to będzie to samo.

 

Ale pociesze Cię... w smaxie mimo, że nie widać, mimo, że mam zaświadczenie o tym, że okienka nie mam na przedniej szybie - to jednak viabox działa. Trzeba go przykleić bardzo blisko elementu trzymającego lusterko (i anteny radiowej na przedniej szybie). U mnie wszystko działa, a uszkodzona antena zewnętrzna jeździ w schowku.  Odbyłem już z nimi tyle rozmów, że nie mam już siły więcej tego opisywać. Najlepszą radą to była propozycja wybicia przedniej szyby i wymiany na zwykłą.  Zawszę konsultanci na infolinii twierdzą, że pierwsze słyszą o takiej awarii itd. Później ja robię wycieczkę 80 km w 1 stronę po kolejny zestaw i dalej jest to samo.

 

Jedź ze zwykłym viaboxem, awaryjnie na bank działa na bocznej małej trójkątnej szybce.

 

aha, baterie padają u mnie w nie używanych, prawie nowych zestawach z antenami zew., aż jestem w szoku, że teraz mam urządzenie 2 sezon i jeszcze jest ok. Tym razem jak padnie to wymieniam na najbliższej stacji na zwykły viabox.

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 323
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Maarec, nie masz tego wykropkowanego obszaru przy lusterku?

mam wykropkowane wnętrze na czarno - takie pole o obłych kształtach i wcześniej jak tam sprawdzałem to nie działało. Tyle, że w Smaxach dobrze widać od zewnątrz taki jasny prostokąt (była fotka na forum), gdzie należy przykleić viaboxa - a u mnie tego pola nie widać i  w tym miejscu viabox nie działa. Działa przy samej krawędzi plastiku od trzymania lusterka - kilka cm dalej. Mam zaświadczenie od dilera, że okienka nie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety,  zachodnie konsorcja mają Polskę i jej mieszkańców za dojne krowy i tak dlatego nas traktują. Wciskają na każdym kroku szrot.

Niby wielki i szumnie nagłaśniany system, a osprzętowienie z zachodniego demobilu, po przeprogramowaniu i zmianie naklejek na pudełkach, z zastawem pieniężnym, jak pamiętam w kwocie 120 zł.

Żenada.

 

Stosunek władzy do obywatela jest jaki jest. Może dobrym sposobem "zniechecenia" władzy do opodatkowywania karawaningowych przejazdów byłoby zminimalizowanie opłacalności takiego przedsięwzięcia. Np. po każdym weekendowym wyjeździe, solidnie zużyte urządzenie - oklejone i być może jakoś fizycznie zużyte oddajemy odzyskując kaucję. Być może w skali kilku tysięcy takich użytkowników dałoby to jakiś efekt. 

Oczywiście na kolejny weekend bierzemy kolejne nowe urządzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś zrobił jakiś krok aby zaakcentować absurd Viatolla dla przyczep hobbystycznych?

 

Mam płacić więcej niż 40-tonowiec z Euro6 :). Aktualnym setupem przekraczam magiczną granicę o 15 kg.

 

Jak zniszczyć:

- zamrozić w szczelnej torebce,

- wystawić pod parasol podczas burzy może EMP to zabije,

- wystawić na działanie promieni słonecznych, najlepiej w czarnej kasetce na skarby.

 

 

Wątpię aby któryś z obecnych włodarzy naszego Państwa chciał nam ulżyć, tym bardziej, iż muszą jakoś mieć na pokrycie swych obietnic.

 

A może jakąś petycje? Było coś takiego robskai?

 

PS. Dziękuje za cenne wskazówki jak używać coś co powinno działać bezproblemowo. Jak zwykle przyjaciel królika zarobił (bezsensowne bramownice wybudowane w szczerych polach, zasilana hektolitrami paliwa, zamiast systemu opartego na satelitarnej geolokacji, a użytkownicy niech się bujają.

 

 

 

wysłane z Nokii 6210.

 

Edytowane przez benek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Kolejny z problemem...

Auto A6 C5 2001. Boczne szyby podwójne, przednia... nie wiem, na pewno nie podgrzewana. W każdym wypadku viabox nie działa, już drugi. Po licznych próbach, brak zapłaty za korzystanie z S8.

Dzwoniłem kilka razy na infolinię. 

1. Poszukaj miejsce w którym działa (próbowałem w kilku miejscach bez skutku)

2. Zaświadczenie o posiadaniu szyby która nie przepuszcza fal viabox (pytałem, można rzeczoznawcę zatrudnić, myślę że opcja tańsza niż ASO)

3. Jeździj z włączonym viaTOLL z kasą na koncie mimo że nie działa, wszystko po odwołaniu ulega umorzeniu, jeśli nie będzie urządzenia - nie ma zmiłuj. 

4. 500PLN/24h - maksymalna kara dobowa dla zestawu (Audi A6+przyczepa1288kg) , pojazd ciężarowy 1500PLN.

Takie informacje uzyskałem. Bez zaświadczenia nie dostanę wersji z anteną. Chora sytuacja.  Ktoś brał zaświadczenie z ASO Audi? Ile taka przyjemność kosztuje?

IMG_20190413_181133.jpg

IMG_20190413_181035.jpg

IMG_20190413_181102.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

? ryzykowna gra. Wiem że nie jeździ się z przyczepą 180 km/h ale za każdym razem się stresować i wypinać? Spróbuję jeszcze jak durne prawo/regulaminy nakazują, może to nie będzie kosztować majątku, a wtedy zapomnę o viaTOLLu.. Jeśli nie to będę cudował z umieszczeniem go na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Funiaki napisał:

Przy tych kropkach przeciwsłonecznych szyba jest niemetalizowana. Spróbuj tam. 

U nas też była zmiana viaboxu, a po przeklejeniu zadziałało

 

Z tego co czytałem, mam szybę atermiczną. Nie jest to metalizowana szyba. Nie widzę na niej miejsca gdzie nie jest w odcieniach fioletu. Próbowałem podczas jazdy trzymając w ręku zmienić w inne miejsce, nie działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Skalniak71 napisał:

Z tego co czytałem, mam szybę atermiczną. Nie jest to metalizowana szyba. Nie widzę na niej miejsca gdzie nie jest w odcieniach fioletu. Próbowałem podczas jazdy trzymając w ręku zmienić w inne miejsce, nie działa...

Już kiedyś pisałem o tym, spróbuj popatrzeć przez aparat w telefonie. U mnie aparat bardzo uwidacznia granice gdzie można kleić boksa 

 

949EEE8F-67C4-4A45-A6D6-19DB2F03EE8B.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zaświadczenie z ASO Ford dostałem za darmo i od ręki, pewnie jako stały klient. Musisz mieć w nim napisane, że szyba nie posiada przestrzeni wolnej dla fal radiowych.

2. dwa - głupie pytanie - uruchomiłeś na urządzeniu opcję  2x - czyli po prostu go włączyłeś ?

3. ja usłyszałem kiedyś - proszę wybić szybę i wymienić na nową....

4. nie idź w kierunku viabox2 - to jest totalny szrot. Po zamówieniu dostępny w kilku wojewódzkich punktach. Ja miałem po to 90km, a po powrocie do domu już nie działał.

5. Zwykły viabox ma mocniejszą antenę wewnętrzną i w prawo od lusterka działa mi idealnie

6. sprawdź na szybie tylnej, tylnych bocznych itd, nie idź w przepychanki z Viabox 2

7.wyłącz ten deszcz na fotkach bo aż mi ciary przechodzą

zero paniki, masz urządzenie, zasilone, uruchomione?, jedziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy jadę solo "X" , pow. 3.5t - "2" + "X"

Poniżej zdjęcie (uwaga! Może zawierać deszcz) Nic nie widać, nie mam żadnych kropek itp. testowane pod, za, z lewej i prawej strony lusterka, przy desce rozdzielczej za zegarami.

Dzwoniłem do Audi Centrum Wrocław, mają po Vin sprawdzić jaka była fabrycznie szyba, jeśli nie była atermiczna... Mam problem bo zaświadczenia nie dostanę, jeśli była w ori nie ma problemu, za darmo. 

 

Jeśli zatrzyma Cię inspekcja, nie daj Boże, chwilę temu bramka była uszkodzona, nie pobrała opłaty a viabox masz na innej szybie niż przednia, masz duży kłopot.

Na infolinii dowiedziałem się że lepiej mieć viabox tak jak powinien być czyli w okolicy lusterka mimo że nie działa, niż działającego na innej szybie. Tak jak pisałem wyżej, zbieg okoliczności i może być nie wesoło

IMG_20190413_181146.jpg

IMG_20190413_181133.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.