Jump to content

Jak rozstawić prawidłowo przyczepę na kempingu


boss
 Share

Recommended Posts

Jestem nowy w sprawach karawaningu i dopiero zakupiłem przyczepę. Lato się skończyło i nie miałem możliwości wyjazdu. Zauważyłem ,że po obniżeniu czterech łap postojowych przyczepy mimo wszystko przyczepa się chwieje. Czy to jest prawidłowe lub jak temu zapobiec. I najważniejsze na jaką wysokość podnosimy przyczepę.

Z góry dziękuję za rady. :):)

Link to comment
Share on other sites

 • Replies 42
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

 • boss

  7

 • Serek

  6

 • Effendi

  5

 • Rysiaczek

  3

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witaj :)

 

wydaje mi się, że po opuszczeniu wszystkich łap jest mało prawdopodobne by przyczepa się chwiała lub w jakis sposób sie pochylała na którąkolwiek ze stron.... :) dobrze jest pod łapy zastosowac podkładki aby zwiększyć powierzchnie oporu,

optymalnym rozwiązaniem jest podnieść przyczepę jak najwyżej na łapach, wtedy lepiej wygląda rozlożony przedsionek a pod przyczepką jest przestrzeń i jest naturalny przewiew i nie "trzyma się" wilgoć.

Link to comment
Share on other sites

Ale czy koła mają dotykać ziemi czy nie . A jak z hamulcem ręcznym?

Link to comment
Share on other sites

Z tym hamulcem to nie przesadż, jak już rozstawisz łapy i je ' napniesz ' to hamulec zwolnij, bo jak długo stoi z zaciągniętym hamulcem to mogą trochę linki i szczęki przyłapać ( wilgoć )

i będzie problem ze spuszczeniem z hamulca.

Nie zapomnij też o dobrym wypoziomowaniu - wtedy lepiej działa lodówka.

 

Pozdrawiam, Jacek.

Link to comment
Share on other sites

piszac, zeby zaciagnac hamulec nie mialem na mysli zaciagniecia tak do oporu tylko by zblokowac koła dla stabilnosci przyczepy :)

Link to comment
Share on other sites

ja zastosowałem podstawki pod łapy w postaci 20 mm skleiki wodoodpornej o wymiarach 200mm*200mm i spisuje sie doskonale. Fakt , ze enka to mała przyczepka , ale po tych wakacjach miała w sobie duzo ekfipunku, i nic sie nie chwiała. Nie wspomne o kosztach :)

 

Także goraco polecam , :)

 

Co do poziomicy, która koledzy polecaja( tez ja mam) , to radze w dobrym i pewnym miejscu ja zamontowac ( na stałe) , lub poprostu zastosowac poziomice której uzywamy podczas remontów w domu. Wystarczy sopkojnie dł 20 cm. - Ja taka mam , i równiez nią sie wspieram w dokładnym wypoziomowaniu przyczepki. Co do hamulca , to uzywam go tylko do momentu podparcia podporami przyczepy, pózniej zwalniam go do pozycji zero.Koła ( oś) maja lekki nacisk ciezaru przyczepy , nie podnosze ich w powietrze. :):)

 

Pozdarwiam serek

Link to comment
Share on other sites

mimo wszystko sprawdziłem ,że występuje niewielkie kołysanie przyczepy poprzeczne ale wtedy gdy ją rozbujam. Czy to można wyeliminować?

Link to comment
Share on other sites

może to to co pisze Effendi: miejsce gdzie podpora ma najbliższy kontakt z podłogą...? :) , sprawdz dokładnie każda z podpór stan gwintów czy nie sa juz zurzyte ,co może powodowac popuszczanie gwintu na podporze podczas przemieszczania sie cieżaru ( chodzaca osoba)., Moze podpora któras jest krzywa...????

Link to comment
Share on other sites

hamulec ręczny powinien byc zaciągnięty
Absolutnie nigdy nie należy na dłużej pozostawiać przyczepy z zaciągniętym hamulcem ręcznym. Grozi to "sklejeniem" szczęk z bębnem (wynik korozji bębna) a to z kolei może doprowadzić do zerwania okładzin ciernych lub mocowań szczęk, zablokowania koła i konieczności rozbierania i odblokowania. Zatem lepiej podłożyć kliny, poza tym przyczepa podparta na podporach (takie torchę masło maślane) nie pojedzie :) .

Co do stawiania przyczepy na dłużej (w celu przechowywania) ustawiamy ją na podporach tak by jej przód (tam gdzie dyszel) stał niżej wtedy woda lepiej spływa z dachu. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
 • Create New...