Skocz do zawartości

montaż haka w trójmieście


tokyo

Rekomendowane odpowiedzi

polecam producenta haków Auto Hak Słupsk,które montuje ta firma. Ostatnio zalózyłem taki sam w swoim holowniku wraz z modulem oraz w poprzednim aucie równiez załozyli mi hak tej samej firmy i byłem bardzo zadowolony. Soliden haki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam producenta haków Auto Hak Słupsk,które montuje ta firma.

 

Masz na myśli montaż w Słupsku na miejscu, czy montaż słupskiego haka w Gdańsku na Gazowniczej? Daj znać jeśli miałeś jakieś pozytywne doświadczenia z mechanikami od haków. Interesuje mnie nie tylko to, czy hak po załozeniu się nie urwał i instalacja działałą, ale bardzo ważna rzecz - czy wykonywane były jakieś otwory w karoserii samochodu (podwoziu), a jeśli tak, to czy były porządnie zabezpieczone antykorozyjnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na mysli haki producenta Auto Hak Słupsk, które akurat ta firma, co polecił pasjonat. montuje. Zadnej ingerencji w nadwozie i podwozie,wszystko elegancko dopasowane,nic nie ciete. ja akurat zakladalem u siebie w legionowie ale hak tej samej firmy. Zalozylem w poprzednim aucie oraz w nowym nabytku. Własnie dlatego polecam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleciłem tę  firmę  bo wydaje mi się ze podchodzą  do tematu profesjonalnie. Kiedyś kiedy nie było w handlu od ręki dedykowanych haków Oni mieli możliwość  sprowadzenia w ciągu kilku dni . Takie były czasy  i choć  mi się  spieszyło to w tej firmie stanowczo odradzono mi podróby nawet z atestami. 

 

Obecnie sytuacje wymagające ingerencji w konstrukcje auta czy estetykę poza samym odstającym hakiem są jakąś pomyłką świadczącą  o niefachowości.

Chyba niema już marek samochodów z nieprzewidzianą  opcją późniejszego montażu haka .Oczywiście nie mówię o takich skrajnych przypadkach jak np. Aston Martin choć  i taki wlókł cepe :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ok, to dla potomnych:

 

zdecydowałem się na zakup haka Westfalii, wraz z wiązką 13.

 

zakupu dokonałem na oficjalnej stronie Westfalii

 

http://www.westfalia-automotive.de/index.php?id=home&L=4

 

z montażem w serwisie partnerskim: expertmobil.pl

 

co do cen: Westfalia daje rabat od cen katalogowych (20% przy zamówieniu hak i wiązka), i razem z montażem haka i wiązki 13, wyszło mi mniej, niż http://www.euro-hak.pl/  chciał za montaż haka ze Słupska..

 

(sam expertmobil.pl jest jedynie pośrednikiem, a hak montuje firma przylegająca do ich magazynu. Diagnosta wystawiając papier, potwierdził poprawność zamontowanego haka).

Edytowane przez tokyo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

euro hak to stara jak swiat firma i polecam

 

czy oprucz firmy porownywales wytrzymalosc hakow ? tzn parametry czy sugerowales sie cena?

w przypadku modeli przeznaczonych do mojego auta:

 

Westfalia (hak F20) - max uciąg 1800kg, nacisk 75kg

Hak holowniczy Auto Słupsk - max uciąg 1600kg, nacisk 75kg

 

Sam hak ze Słupska jest tańszy. Ale montaż z wiązką 13 do mnie, w Euro Hak był bardzo drogi.

Wybrałem Westfalię również ze względów najlepszego zabezpieczenia antykorozyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...

Odnośnie "ExpertMobil", zachęcony opinią powyżej i deklarowanymi cenami zamontowałem u nich hak..

 

Na plus: hak zamontowali.

 

Na minus: urwali przy tym 2 zaczepy zderzaka, rozładowali akumulator do zera, podają cenę "netto", więc trzeba liczyć +23% do ceny którą podają przez telefon czy na stronie. No i oczywiście obsługa.. bardzo niemiła. Zderzaka nie chcieli mi zamontować z powrotem, odsyłali do warsztatu 15km dalej. Jak to sam szef przyznał - haki zakładają u nich młodziki, często na praktykach, "doświadczeni" nawet na to nie patrzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.