Skocz do zawartości

Piecyk Truma S3002P - nie odpala


krispo

Rekomendowane odpowiedzi

Włącznik nad ,lub koło ogrzewania ma wbudowane pokrętło szybkości biegu dmuchawy i włącznik 3 pozycyjny, A-utomat , luz i manual  ,że tak to nazwę bo nie ma oznaczenia tylko strzałka pokazująca ruch wentylatora.

I teraz moja nie wiedza , czy jak jest na A ,to jest tam jakiś czujnik który reguluje obrotami według temperatury w budce ?,bo wentyl pracuje na równych obrotach.

Wiem ,że to wszyscy wiedzą ,no ale ja  nie do końca :].Z góry dzięki za mądrą odpowiedź .

 

Witam !

Przełącznik pod pokrętłem regulacji obrotów wentylatora dmuchawy ma 3 pozycje:

Praca automatyczna

Wyłączony

Regulacja ręczna

 

Oczywiście na PCB regulatora obrotów jest zamontowany czujnik (termistor), który reaguje na temperaturę, ale nie wnętrza przyczepy, a płaszcza grzewczego pieca.

 

Aby zrozumieć odpowiedź, przeczytaj od posta #124 do #127 - to były pytania na interesujący Cię temat:

http://forum.karawaning.pl/topic/10366-adria-forma-400c/?p=284112

 

A tutaj, napisałem odpowiedź, jak to działa:

http://forum.karawaning.pl/topic/12110-knaus-passat-pasja-pasjonata/?p=296249

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 tygodnie później...

Mam trochę odmienne zdanie. Gdyby to była termopara, to ten sam objaw byłby podczas grzania na pół gwizdka. Ja obstawiam zanieczyszczenie dysz palnika. Może w palniku i dyszy coś fruwać i podczas dużego poboru gazu dyszę przytykać. Spróbuj odkrecic dysze i przedmuchać caly palnik (można nawet gazem-tylko bez ognia i potem przewietrzyć), oraz same dysze.

 

Dziś zabrałem się za piec tzn. poszedłem za poradą kolegi kmtaxi okazalo sie po odkręceniu dysz,przedmuchałem spręzonym powietrzem całą instalację od butli do ogrzewania.Problem tkwił w dużym palniku jak dmuchnąłem od strony gdzie pali się płomień wylecialo cos co przypomina zasuszoną muchę tyle zauważyłem.Najlepiej byloby robic to na kanale. Niestety ja robiłem to w warunkach polowych na leżąco.Po złożeniu piec hula że aż miło.Dziękuje koledze kmtaxi,oraz innym kolegą którzy się angażowali w sprawę.Oczywiście wymieniłem oring uszczelniający przewód kominowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Co do uszczelki została zweryfikowana i będzie zmieniona po zakupie,też uważam że bezpieczeństwo przede wszystkim.

 

Co do pieca po całkowitym uruchomieniu pieca nie robiłem próby ponownego trzymania wciśniętego pokrętła przez np.3minuty.Niestety przyczepę mam 100 km od domu tj.w Bielsku Białej i taka próba będzie możliwa jak tam pojadę.Jeżeli po próbie będzie tak jak sugeruje kolega Kristofer czy termoparę dokupię i będę w stanie ją wymienić na schemacie nie wygląda to na nic skoplikowanego

attachicon.giftruma_s3002.jpgMam prośbę do kolegi Kristofera jak dasz radę zanacz termoparę na schemacie będę miał jasność 100% za co z góry dziękuję.

 

Mam jeszcze prośbę do kolegów z Bielska B. jeżeli nie dam rady sam z tym piecem kto ewentualnie będzie mi w stanie pomóc w Bielsku?

 

pozdrawiam

a jakis opis do tego pieca bo sa same cyferki a chetnie bym sie podszkolil co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakis opis do tego pieca bo sa same cyferki a chetnie bym sie podszkolil co i jak

 

Obsługa jest bardzo prosta:

http://www.karawaning.pl/artyku%C5%82y/technika-i-eksploatacja/odbiorniki-gazowe-w-przyczepie.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 8 miesięcy temu...

Witam serdecznie. Czy ktoś z kolegów, koleżanek kojarzy model Trumatic s5002? Mam takowy i skończyła mi się iskra :-( ale działał i hajcował aż milusio. Pamiętam, że przy kończącym się gazie sam podawał iskrę. Teraz się zbuntował :-( Czy w tym modelu jest wymiana baterii? Bez prądu (220v) działał iskrownik. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam, proszę o pomoc w naprawie piecyka truma 3002. Piecyk daje ładnie iskrę, zapala się za każdym razem, jednak pali się tylko świeczka bez względu na to jaką dam moc grzania, ponadto jak tylko puszcze pokrętło piecyk gaśnie. Wyjąłem go przeczyściłem dysze, co jeszcze można zrobić? Nowy zawór regulujący prawie tysiaka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.