Skocz do zawartości

Przyczepa z Wlk. Brytanii + polski samochód


stokrotek51

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mimo iż przeglądałem forum nie udało mi się znaleźć konkretnej odpowiedzi na dręczące mnie pytanie. Mianowicie chodzi mi o możliwość przyprowadzenia angielskiej przyczepy samochodem na polskich blachach. Domyślam się że trzeba wykupić jakieś ubezpieczenie na przyczepę i blachy tymczasowe -  czy tak?? Czy istnieje taka możliwość, lub inna? Proszę o wypowiedz znawców tematu. Będę wdzięczny za każdą odp. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie ma takiej mozliwosci, przyczepy w Wielkiej Brytanii nie podlegaja rejestracji i w zwiazku z tym tylko auto na brytyjskich tablicach i brytyjskim ubezpieczeniu moze ciagnac taki kemping (OC brytyjskiego auta obejmuje swoja ochrona kemping, z tylu przyczepy przykreca sie duplikat tablicy rejestracyjnej holownika). 

 

Z uwagi na brak rejestracji takich przyczep (brak dowodu rejestracyjnego) nie ma mozliwosci wykupienia ubezpieczenia OC osobno na sama przyczepe np w Polsce (nie wspominajac juz o przegladzie ktorego w UK sie nie zalatwi przed wyjazdem)

 

Ryzyko takiej wyprawy  jest ogromne, w razie wypadku nie ma ubezpieczenia OC i wszystkie szkody placi sie z wlasnej kieszeni, nie wspominajac o kontroli w Niemczech gdzie kazdy patrol na autobanie juz wie dokladnie jakie sa legalne wymagania odnosnie takiego zestawu z wysp.

Edytowane przez bolouk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na brak rejestracji takich przyczep (brak dowodu rejestracyjnego) nie ma mozliwosci wykupienia ubezpieczenia OC osobno na sama przyczepe np w Polsce

OC wykupisz ( na VIN bez problemu napiszą umowę ubezpieczenia ), ale bez przeglądu takie OC to raczej tylko pusty świstek ( wątpie, żeby jakikolwiek ubezpieczyciel zapłacił chociaż złotówkę za zdarzenie spowodowane przez przyczepę bez papierów ). Na forum pisali już o tablicach tymczasowych z Niemiec i to jest chyba najlepsze rozwiązanie. Poszukaj postów Macieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi. Przeszperam jeszcze forum. A co sądzicie o tym (w sumie to nie ten dziął, ale skoro już zacząłem wątek to wstawiam): http://www.ebay.co.uk/itm/abbey-solitaire-2-berth-caravan-with-awning-for-sale-/300918206005?pt=UK_Campers_Caravans_Motorhomes&hash=item46101f6e35

 

Jeszcze raz dziękuje za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, czyli wszystko jasne zostaje laweta. Mam jeszcze pytanie co do rejestracji angielskich przyczep w Polsce, czy mógłby ktoś krok po kroku opisać całą procedurę? Tzn. jakie dane muszę mieć (skąd je ewentualnie pobrać), jakie warunki musi spełniać przyczepa? itp. Co prawda mam jakąś wiedzę na ten temat, ale prosił bym o wypowiedz znawców tematu lub osób które rejestrowały takie przyczepy w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. 

Ja swoje angielki osobiście sprowadzałem z UK na kołach. 

Mieszkam tuż przy granicy, więc nie było problemu wykupić tablic 5 dniowych na imię i nazwisko oraz pojazd .

One są ważne na terenie Unii i zawierają ubezpieczenie pojazdu.

Rejestracja w PL, to 1-sze Badanie Techniczne dopuszczające do ruchu, Umowa kupna z Anglikiem przetłumaczona lub dwujęzyczna i z tym do WK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem tablice w D, tuż przed wyjazdem i z tymi tablicami jechałem tam i z powrotem.

Podobnie zrobiłem jak sprowadzałem auto z USA - odbiór był w Gdyni i zamiast lawety kupiłem tablice za 75Eu, do domciu na kołach.

.

Aha, Niemcy się bardzo cieszą z takich praktyk, wszak eurony zostają u nich.

Tylko ta Polska Rządowa [wyedytowano ;) ] nie widzi luki, jaką mogłaby komercyjnie wdrożyć wobec takiej ilości sprowadzanych pojazdów.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem tylko w tym że ja już jestem w Wielkiej Brytanii i tu planuje zakup. Czytałem na forum że bez problemu można takie tablice kupić w Holandii, tylko jak mam się wydostać z Wyspy??

Dziękuje Ci za odpowiedzi na moje pytania, wiedzę iż masz duże pojecie jeżeli chodzi o przyczepy, jeżeli to możliwe na priva wysłałem Ci dwie obserwowane przez zemnie. Proszę napisz mi co o nich sądzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem tylko w tym że ja już jestem w Wielkiej Brytanii

...

 

Aaaa widzisz....

Warto jest mieć w profilu kilka info, takich z grubsza, a tak, moje wypociny na nic :/

.

Uzasadnienie:

 

http://forum.karawaning.pl/topic/13772-okazja/?do=findComment&comment=322209

.

http://forum.karawaning.pl/topic/13772-okazja/page-2?do=findComment&comment=322279

 

...

na priva wysłałem Ci

...

Proszę napisz mi co o nich sądzisz.

 

Eeee tam, nie trzeba było. Takie sprawy to tutaj, śmiało.

Z resztą... nie skumałem o co chodzi , dopiero teraz się domyśliłem.

.

 No więc angielki mają jedną wielką zaletę - mają duszę

oraz wadę - lubią przemoknąć.

Z reguły są fajnie wyposażone czego kontynentalki mogą często pozazdrościć.

Układ "salonka" z łóżkiem wielkości lotniska najbardziej do mnie przemawiał :)

Zapodaj te linki tutaj, koledzy z pewnością dopiszą dojrzane uwagi.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, przepraszam wszystkich za chwile ciszy (problem z netem), ale już wracam do tematu.

Częściowo uzupełniłem swój profil zgodnie z prośbą WojtEwa (resztę będę uzupełniał sukcesywnie).

TOM3653 dziękuje za linki.

Kogut69 bardzo interesująca stronka (jest to jakaś opcja), co na ten temat sądzą inni i jak to właściwie wygląda z tym ubezpieczeniem bez przeglądu technicznego (o tym wspomina Kocer).

Jeżeli ma ktoś inne pomysły co do przyjechania taką budką z Wielkiej Brytanii do Polski proszę o wypowiedz.

Kmtaxi opcja kupna angielskiego samochodu nie wchodzi w grę (muszę wrócić własnym autem).

 

Dzwoniłem wczoraj do mojego lokalnego WK i tam Pani powiedziała mi żeby zarejestrować taką przyczepę na dzień wczorajszy potrzebuje umowę kupna - sprzedaży (przetłumaczoną), zaświadczenie z Urzędu Skarbowego, zrobiony przegląd techniczny, oraz zaświadczenie że przyczepa nigdy nie była rejestrowana ( taką informację mogę umieścić na umowie). Jednak od dnia dzisiejszego tj. 22-06-2013 zmieniają się przepisy odnośnie rejestracji takich pojazdów i oni na dzień wczorajszy nie mieli żadnych informacji co się zmieni (dla mnie to absurd, ale najważniejsze że Pani była szczera).

W związku z tym  jestem w punkcie wyjścia, będę dzwonił ponownie w tej sprawie w połowie przyszłego tygodnia.

 

 

Będę także bardzo wdzięczny za wypowiedzi od znawców na temat poniższych Budek:

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=281122720827

http://www.ebay.co.uk/itm/4-berth-caravan-/200936387854?pt=UK_Campers_Caravans_Motorhomes&hash=item2ec8bdf50e

 

Proszę o napisanie mi czy samochód osobowy z silnikiem 120 konnym poradzi sobie bez zadyszki z powyższymi przyczepami na długich trasach?

 

Aha, mam jeszcze jedno pytanie czy ktoś z kolegów robił pierwszy przegląd techniczny takiej angielskiej budki w Polsce? Jakie informacje są potrzebne do takiego przeglądu (oprócz numeru VIN ramy)?

 

Dziękuje wszystkim za wypowiedzi. Jestem dostępny zawsze późnym wieczorem i wtedy też będę odpisywał.

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

P.S. szczególne podziękowania dla WojtEwa za obszerne wypowiedzi.

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie potrzebujesz zaświadczenia z urzędu skarbowego ponieważ umowy kupna - sprzedaży zawarte poza terenem RP nie łapią się na nasz podatek PCC (czyli słynne 2% od umowy - bo to dotyczy tylko umów zawartych na terenie Polski). 

A żółte 5 dniowe tablice nie są "unijne" tylko "shengenowskie" - wpisujesz dane pojazdu (w tym VIN) wieszasz i jedziesz, przegląd jest zbędny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.