Skocz do zawartości

Okazja?

marcellos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowną brać

Poszukuję intensywnie od dwóch miesięcy przyczepki dla swojej rodzinki (2+2). Interesujące mnie wielkości to 420-560 na jednej osi. Trafiłem Hobby 450 UF do wyjęcia ok. 8-10 kpln poniżej wartości giełdowej. Wewnątrz przyczepa jest dosłownie jak nowa, jednak oczywiście zachęcająca cena z czegoś wynika. Otóż jest uszkodzona jak na foto:

a46404a16c3a98b0m.jpg

od strony bakisty na przegrodzie czołowej:

3a63888e2c3d31c5m.jpg

Poza tym:

- do wymiany okno czołowe

- ślady po gradzie na dachu

- brak przedsionka

Z pozytywów:

- w środku wręcz idealna

- użytkowana tylko 3 sezony (2009 rok)

- póki co sucha

- stabilizator

- DMC 1200kg

Z tego co bardzo pobieżnie policzyłem to:

- okno ok. 1,5 kpln z wymianą

- plastik lewy  ok. 1,5 kpln

- zrobienie poszycia "metodą chałupniczą" (wyciągnięcie blach, bądź wsztukowanie kawałka i dołożenie nowej listwy) ok. 3 kpln

Czyli do wyłożenia 6 klocków + zakup przedsionka. Cepka będzie jednak posiadała wyraźne ślady napraw. Fakt, że winna się sprawować dobrze, ale z dalszą odsprzedażą może być problem.

Czy możecie coś doradzić (nie tylko w kwestii zakupu ale i technologii proponowanej naprawy, czy kosztów)?

• Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja na Twoim miejscu zwróciłbym się o fachowca. Kolega z forum Andrewa1 już niejedną taką budkę zrobił i po jego interwencji nie byłoby śladów. Zwróć się do niego ( tel 692862687, email . andrew5@autograf.pl ), pomoże Ci podjąć decyzję i określić zakres naprawy. Uzupełnij profil, bo nie wiem skąd jesteś, Andrewa jest z Częstochowy.

Ok. Dzięki

Profil ubogi,  bowiem to raptem 2 post, a profil zamierzałem uzupełnić dopiero po skompletowaniu zestawu.

Ilość postów nie ma żadnego znaczenia, a profil choćby tylko z grubsza jest wyrazem szacunku do nas,  zmienia Ciebie z anonima w usera i zawsze można go uzupełnić/edytować :)

Warto z czystej wdzięczności za ew. pomoc, którą z pewnością stąd zaczerpniesz.

.

Oczywiście mam i ja coś do napisania nt wskazanej budki, ale... wstrzymam się jeszcze.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)

A możesz jeszcze podać jaki budżet ogólnie chciałbyś przeznaczyć na zakup przyczepki? Bo to w końcu także bardzo ważna sprawa od której należy zacząć. Akurat w tej kwestii także jestem zdania,że warto byłoby zwrócić sie o pomoc w ocenie do fachowca.

Fachowców .... to zakładałem, że tu znajdę.

To skąd piszę w tym momencie nie ma żadnego znaczenia dla oceny samej budki. Mogę ją ściągnąć do kraju i to czy jestem w Krakowie, czy Szczecinie nie ma teraz żadnego związku.

Budżet do ok. 35 kpln. Tę akurat mogę mieć do zarejestrowania za mniej niż 25 kpln (rok 2008 z rejestracją w 2009).

Porfil z całą pewnością (w ramach wdzięczności dla WojtEwa) wyedytuję o ile tylko zostanę na forum na dłużej i o ile WSK WojtEwa nie będzie się nadal wstrzymywał ze skreśleniem kilku zdań..

Edytowane przez marcellos (wyświetl historię edycji)

Fachowców .... to zakładałem, że tu znajdę.

To skąd piszę w tym momencie nie ma żadnego znaczenia dla oceny samej budki. Mogę ją ściągnąć do kraju i to czy jestem w Krakowie, czy Szczecinie nie ma teraz żadnego związku.

Porfil z całą pewnością (w ramach wdzięczności dla WojtEwa) wyedytuję o ile tylko zostanę na forum na dłużej i o ile WSK WojtEwa nie będzie się nadal wstrzymywał ze skreśleniem kilku zdań..

Dla mnie osobiście czy tu zostaniesz na dłużej, czy też nie. Nie ma znaczenia

Z zasady nie udzielam rad ludziom, którzy okazują takie małe lekceważenie całej  

reszcie poprzez pusty profil. 

Ludziom tak stawiającym sprawe. Ty mi pomóż, to ja wtedy laskawie uzupełnie profil

mówię NIE

Dla mnie osobiście czy tu zostaniesz na dłużej, czy też nie. Nie ma znaczenia

Z zasady nie udzielam rad ludziom, którzy okazują takie małe lekceważenie całej  

reszcie poprzez pusty profil. 

Ludziom tak stawiającym sprawe. Ty mi pomóż, to ja wtedy laskawie uzupełnie profil

mówię NIE

Bardzo mnie cieszy Twoje konstruktywne postawienie sprawy. Bardzo również dziękuję za powstrzymanie się od pisania. Fakt, profil jest tu kluczem.

Dzięki TOM3653. Dane forumowicza andrewa1 już pozyskałem za podpowiedzią Kocera i będę próbował się w tygodniu kontaktować (podskoczyć do Częstochowy już po zakupie nie będzie dla mnie żadnym problemem).

Zaś co do usunięcia to jak widzę wyczerpaliśmy możliwości głębszej współpracy z uwagi na szalenie istotny apekt niepełnego profilu, więc zaśmiecanie wątkiem kacika jest moim zdaniem bezprzedmiotowe (nie chciałem używać opcji "zgłoś" bowiem co do zasady wątek nie narusza regulaminu). Byłbym zatem wdzięczny za usunięcie wątku.

Ilość postów nie ma żadnego znaczenia, a profil choćby tylko z grubsza jest wyrazem szacunku do nas,  zmienia Ciebie z anonima w usera i zawsze można go uzupełnić/edytować :)

Warto z czystej wdzięczności za ew. pomoc, którą z pewnością stąd zaczerpniesz.

.

Oczywiście mam i ja coś do napisania nt wskazanej budki, ale... wstrzymam się jeszcze.

Ile razy już Cię prosiłem o to abyś nie zwracał uwagi "nowym"?

Chcesz to napisz - nie chcesz to nie pisz. Pisanie na zasadzie - napisał bym, ale masz pusty profil wprowadza tylko bałagan na forum  :nono: i mamy świetny tego przykład własnie w tym temacie.

Brawo Panowie! Możecie sobie pogratulować!

marcellos a widziałeś ja na żywo czy tylko z fotek?

Piszesz o tym że intensywnie poszukujesz swojej cepki od dwóch miesięcy. Uwierz mi na słowo że jest tu trochę ludzi którzy poświęcili więcej czasu na poszukiwania w tym także i ja. Mimo że miałem dużo fot to jednak po wejściu okazywało się że z każdą minutą jestem coraz bardziej na NIE. Po prostu na fotach nie wszystko widać. Rocznik w przyczepach nie jest tak istotny - naprawdę. Chyba że masz "ciśnienie" na rok produkcji.

Napiszę Ci że kwota którą dysponujesz pozwala wręcz na szaleństwo w wyborze 2+2 tylko trzeba zachować zdrowy rozsądek a przede wszystkim uzbroić się w cierpliwość, pełny bak paliwa, po wymianie oleju i filtrów, jeździć i oglądać.

Osobiście dysponując taką kwotą nie szukał bym atrakcji w postaci dobierania szyb, plastików i wstawiania kawałków  blach.

Ale co ja tam wiem, też jestem młody, co prawda profil zdążyłem nieco uzupełnić.  :lol:

Brawo Panowie! Możecie sobie pogratulować!

Nie wiem, czy pijesz też do mnie, ale na wszelki wypadek napiszę: mam gdzieś czy ktoś ma, czy nie ma uzupełnionego profilu, czy napisał witam, cześć, czy nic...

W tej konkretnej sytuacji Kolega Marcellos sam by sobie pomógł podając np w przybliżeniu miejsce zamieszkania. Mogłoby się np zdarzyć, że ktoś zna jakiegoś eksperta bliżej, widział jakąś fajną budkę spełniającą wymagania, lub np pomógłby w podjęciu decyzji na miejscu. Kolega robi z tego tajemnicę - jego wolna wola.