Skocz do zawartości

Czyja przyczepa uszkodzona w Bydgoszczy na parkingu

mafik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Może to jednak nikt z forum :niewiem:, więc się nie dowiemy.

Na parkingu doszło do wybuchu samochodu dostawczego, wewnątrz którego znajdowały się dwie butle (jedna z tlenem, a druga z acetylenem). Na szczęście eksplodowała tylko ta druga. Uszkodzonych kilka samochodów i podobno, przyczepa kempingowa. Nie pokazywali dokładnie samej przyczepy, ale z krótkiej migawki było widać, ze stoi w całości. Może dostała jakimś odłamkiem

Tak na marginesie. Brak wyobraźni i odpowiedzialności przy postępowaniu z jakimikolwiek instalacjami i butlami gazowymi, naprawy tychże przez osoby zupełnie bez doświadczenia itp., itd., o czym wielokrotnie wspominałem, może rodzić różnego rodzaju niebezpieczeństwa. Jak widzimy z info "TVN 24", nie tylko dla takich osób, ale i dla otoczenia.
To prawda, że w tym wypadku był to acetylen, ale nie trudno sobie wyobrazić podobną sytuację z udziałem np. PB.

IMHO

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)

Witam !

Może to jednak nikt z forum :niewiem:, więc się nie dowiemy.

Na parkingu doszło do wybuchu samochodu dostawczego, wewnątrz którego znajdowały się dwie butle (jedna z tlenem, a druga z acetylenem). Na szczęście eksplodowała tylko ta druga. Uszkodzonych kilka samochodów i podobno, przyczepa kempingowa. Nie pokazywali dokładnie samej przyczepy, ale z krótkiej migawki było widać, ze stoi w całości. Może dostała jakimś odłamkiem

Tak na marginesie. Brak wyobraźni i odpowiedzialności przy postępowaniu z jakimikolwiek instalacjami i butlami gazowymi, naprawy tychże przez osoby zupełnie bez doświadczenia itp., itd., o czym wielokrotnie wspominałem, może rodzić różnego rodzaju niebezpieczeństwa. Jak widzimy z info "TVN 24", nie tylko dla takich osób, ale i dla otoczenia.

To prawda, że w tym wypadku był to acetylen, ale nie trudno sobie wyobrazić podobną sytuację z udziałem np. PB.

IMHO

Dlaczego tak napisałeś? Sam tlen jest gazem niepalnym, co nauczają już w szkole podstawowej!!!  Podtrzymuje jedynie proces spalania. Acetylen odwrotnie. Pozdrawiam. E.T.

IMHO

nie znasz przyczyny zajścia... nie wiesz kto i jak z tym butlami postępował...

i po raz kolejny rozdmuchujesz temat

... btw - tak wiemy, przyczepy kempingowe to komory gazowe :yes:

a w każdym miejscu i w każdej chwili czai sie na Nas zło

Trahiczny_wybuch_6169168.jpg

Dlaczego tak napisałeś? Sam tlen jest gazem niepalnym, co nauczają już w szkole podstawowej!!!  Podtrzymuje jedynie proces spalania. Acetylen odwrotnie. Pozdrawiam. E.T.

Nie udało mi się skończyć podstawówki, ale po tym, co napisałeś - bardzo żałuję :>

Chyba sam sobie odpowiedziałeś. Tlen się nie pali, ale jest niezbędny w procesie spalania.

Nie jestem chemikiem, dlatego to co napisałem, oparłem na wypowiedzi biegłego wezwanego na miejsce zdarzenia i którego pytał o to reporter w jednym z programów informacyjnych stacji lokalnej.

Nie wiem, czy dokładnie zacytuję, ponieważ info słuchałem ok. godz. 9 rano. Było to mniej więcej tak:

"Same butle nie wybuchły. Jedna z nich jest teraz chłodzona w specjalnym pojemniku. Na szczęście - jeśli można tak w tym przypadku powiedzieć - wybuchł tylko nagromadzony w zamkniętej przestrzeni samochodu acetylen. Gdyby do tego eksplodowała butla z tlenem, zamiast zniszczeń w promieniu 100 metrów, moglibyśmy mówić o zniszczeniach w promieniu co najmniej 300 metrów".

Mówiła to osoba znająca się na rzeczy, więc można przypuszczać, że wiedziała o czym w tym przypadku mówi.

Jak pisałem, chemikiem nie jestem, więc przekazałem tylko to, co usłyszałem. To wszystko.

:hej:

2 osoby zginely a wy się zastanawiacie czyja przyczepa...... :nono:  Widze ze niektórzy maja problem z hierarhia waznosci...Rece opadają a może lepiej spytac czyj ojciec syn brat zginal a nie czyja tam budka stala.Wiecej wrazliwosci a mniej cynizmu proszę :zly:

2 osoby zginely a wy się zastanawiacie czyja przyczepa...... :nono:  Widze ze niektórzy maja problem z hierarhia waznosci...Rece opadają a może lepiej spytac czyj ojciec syn brat zginal a nie czyja tam budka stala.Wiecej wrazliwosci a mniej cynizmu proszę :zly:

BRAVO !!!!!!!!!!!!!!  

To fakt,w pierwszej kolejności ludzka trageida,a dopiero potem zastanawianie się czyja to mogłabyć przyczepa. To chyba nawet mniej istotne,oby tylko nie był to ktoś z Użytkowników na forum. Odnośnie samego gazu,instalacji w naszych przyczepach,to wielokrotnie w wątkach podkreślamy aby być bardzo ostrożnym.