Skocz do zawartości

Wypożyczenie przyczepy za granicą... / szukam przyczepy na 3tyg września (pomorze środk.)

jack_top

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Napiszcie mi proszę Wasze doświadczenia i przemyślenia z wypożyczania przyczep za granicą.

Planuję 3tygodniowe wakacje we wrześniu, nie mam przyczepy, i pomyślałem że może lepiej zapakować auto po sufit i szybko przejechać np. do Włoch i wziąć przyczepę stamtąd...

Jak myślicie, wykonalne toto? Opłacalne?

Alternatywną wersją do powyższej jest wypożyczenie przyczepy w Polsce.

Jestem ze Słupska, więc może któryś forumowicz miałby możliwość i chęć korzystnego dogadania się ze mną na wspomniany czas? Ciągnąć będę audi a4 2.0TDI i nie chcę czegoś ciężkiego. 4 osobówka we w miarę dobrym stanie już spełni moje minimalne wymagania.

Dzięki za pomoc :-)

z tego co się orientuję, to kaucje są niebotycznie duże za granicą (dla nich jakieś przystępne bo rozliczane w euro) ale dla Nas to już ładna sumka.

Kiedyś jako Polak chciałem wynająć towarówkę w DE i oddać za 3 dni (potrzebowałem coś przerzucić do PL), to kaucji chcieli 15 tyś euro bo jak to powiedział Niemiec:

- kiedyś wypożyczyłem Polakom i nawet dokumenty do mnie nie wróciły :(.

Ale dogadałem się i dałem 500 euro + samochód (drugi) w zastaw na placu. Potem już było prościej bo już po paru razach wiedział, że wrócę z przyczepką.

no tak, tylko pytanie czy Polakowi w ogóle wynajmą. Trzeba się dowiedzieć. Nie chodzi mi tu o dyskryminację tylko umówmy się Niemcowi prościej wynająć w Austrii czy Włoszech niż polakowi gdziekolwiek takie coś.

To nie pokój w hotelu :). A zniknąć może bezpowrotnie.

Ja na twoim miejscu kolego brałbym z Polski z tych powodów:

- widzę co biorę przed wyjazdem a nie w jego trakcie

- co jak nie spodoba Ci się to co bedzie akurat dostępne?

- w Polsce znajdziesz kolejną i już

- możesz napotkać problemy (wyższa kaucja, inne) lub w ogóle spotkać się z odmową i co wtedy, pozostaje szukać kwatery lub powrót.

- jadąc z przyczepą na haku zawsze już jesteś wolny i możesz zmieniać plany a tak nigdy nie wiesz czy wszystko się uda (znaleźć interesującą Cię cepką, miejsce na kampie tam gdzie chcesz a potem MUSISZ wracać przynajmniej do wypożyczalni i nie zmienisz swoich planów nawet jak trafiłbyś rewelacyjną ofertę w innym państwie czy rejonie. Przyczepa sama nie wróci.

Forumowicze, w takim razie proszę o sygnał czy ktoś ma swoją, wolną i do wypożyczenia (gdzieś na pomorzu, najlepiej w okolicach Słupska) przyczepę na 3 tygodnie września tego roku... Oczywiście w lepszej niż w wypożyczalni cenie. Możemy podpisać umowę użyczenia. Nie ma problemu.

Edytowane przez jack_top (wyświetl historię edycji)

• 2 tygodnie później...

proponuję wypożyczyć przyczepe na południu polski, będziesz już niezależny jeżeli chodzi o postoje i noclegi i trase, 

jest kilka wypożyczalni z fajnymi przyczepkami w dobrej cenie w Częstochowie, Pszczynie, Lubań poklikaj to je znajdziesz,

ja wypożyczałem w tej z Częstochowy i jest godna polecenia,

na chwile obecną maja 10 przyczep wszystkie Hobby najstarsza ma 2 lata,

w Pszczynie mają nowe Knausy a w Lubańu bardziej na zachód mają Nowe Wilki,

myśle że napewno coś dopasujesz pod Twoje potrzeby

Forumowicze, w takim razie proszę o sygnał czy ktoś ma swoją, wolną i do wypożyczenia (gdzieś na pomorzu, najlepiej w okolicach Słupska) przyczepę na 3 tygodnie września tego roku... Oczywiście w lepszej niż w wypożyczalni cenie. Możemy podpisać umowę użyczenia. Nie ma problemu.

http://vermietung.gebetsroither.com/service-interaktiv/katalog-anfordern/blaetterkatalog/

tu sobie wez, lub w falle , tutaj sa wszystkie przyczepy nowe lub prawie nowe , nie ma gratow ,salonek i innego badziewia ,to nie polska.Tutaj wypozyczajacy odpowiaa za stan przyczepy. Dostajesz to co chcesz , krzeselka , nawet rowery Ci pozycza, a kaucja , no coz powiedzmy 2,5 tys euro kaucji za przyczepe wartosci 15 tys euro to duzo???Mozesz wszystko zalatwic mailem , lub jezeli masz kogos znajomego tutaj to niech ci wynajmie na Twoje nazwisko

pozdrawiam

DAKOTA

Nie wykluczam, że są osoby chętne na taki układ. Ale pewnie kolejka się nie ustawi. Pewnie większość z nas traktuje swoją przyczepę trochę emocjonalnie.

Moja ma równo 20 lat i jest sprawna i sucha. Z handlowego punktu widzenia to stara buda i nie mógłbym uzyskać za nią wysokich stawek przy wypożyczeniu komuś, ale dla mnie jest fajna i spełnia swoją rolę. Nie wiem jakie pieniądze wchodzą w grę, ale pewnie 70-80 zł za dobę. Dużo drożej to chyba nie da się wziąć. Czyli za 3 tygodnie wakacji ktoś by zapłacił ok. 1500 zł. Niby nie tak mało, ale gdy pomyślę ile może kosztować jakakolwiek naprawa w sytuacji gdy coś się uszkodzi to kwota 1500 zł wydaje się bardzo niska. I podczas naprawy wiek nie ma wielkiego znaczenia - jest podobnie drogo w przyczepie nowej i starej.

Dlatego myślę, że wypożyczenie od właściciela nie zajmującego sie normalnie wynajmem i do tego jeśli się go nie zna bliżej osobiście to będzie wyzwanie. Może się mylę, ale ja bym nie chciał raczej oddać przyczepy za 1500 żł mając świadomość ryzyka. Bo jeśli by wróciła cała i zdrowa to może nie jest najgorszy interes. Za te pieniądze można już kupić solary na dach na kolejne lato, ale niestety ewentualne uszkodzenia są barierą chyba nie do przejścia.

Nie wykluczam, że są osoby chętne na taki układ. Ale pewnie kolejka się nie ustawi. Pewnie większość z nas traktuje swoją przyczepę trochę emocjonalnie.

Moja ma równo 20 lat i jest sprawna i sucha. Z handlowego punktu widzenia to stara buda i nie mógłbym uzyskać za nią wysokich stawek przy wypożyczeniu komuś, ale dla mnie jest fajna i spełnia swoją rolę. Nie wiem jakie pieniądze wchodzą w grę, ale pewnie 70-80 zł za dobę. Dużo drożej to chyba nie da się wziąć. Czyli za 3 tygodnie wakacji ktoś by zapłacił ok. 1500 zł. Niby nie tak mało, ale gdy pomyślę ile może kosztować jakakolwiek naprawa w sytuacji gdy coś się uszkodzi to kwota 1500 zł wydaje się bardzo niska. I podczas naprawy wiek nie ma wielkiego znaczenia - jest podobnie drogo w przyczepie nowej i starej.

Dlatego myślę, że wypożyczenie od właściciela nie zajmującego sie normalnie wynajmem i do tego jeśli się go nie zna bliżej osobiście to będzie wyzwanie. Może się mylę, ale ja bym nie chciał raczej oddać przyczepy za 1500 żł mając świadomość ryzyka. Bo jeśli by wróciła cała i zdrowa to może nie jest najgorszy interes. Za te pieniądze można już kupić solary na dach na kolejne lato, ale niestety ewentualne uszkodzenia są barierą chyba nie do przejścia.

Szanowny Kolego, ale przecież ja nie powiedziałem nigdzie, że będę miał w nosie ewentualne uszkodzenia które spowoduję.

Przecież czy z wypożyczalni czy prywatnie, odpowiedzialność tego kto bierze przyczepę jest taka sama.

Nie planuję - co oczywiste - zrobienia złego tak prywatnemu jak i wypożyczonemu sprzętowi, jednak nie zdejmuje to ze mnie odpowiedzialności za podobne następstwa. Są na to umowy, są kaucje, wszystko jest do dogadania.

Jedyne więc czego może obawiać się właściciel, to ewentualna kwestia dochodzenia roszczeń od ubezpieczyciela jakiegoś innego sprawcy który spowoduje szkodę w przyczepie bez mojej winy. Jednak OC jest obowiązkowe także tu specjalnych przeszkód nie widzę. Poza tym służę w razie czego profesjonalną pomocą (http://www.oirpkoszalin.pl/lista.php Topor.owski :-))

A co do ceny którą podałeś, to faktycznie ok 70-80zł/doba kosztują w wypożyczalniach w miarę dobrze utrzymane 20tki.

Póki co jestem spokojny bo podróż dopiero we wrześniu... ale wciąż szukam, więc moja prośba z tematu postu pozostaje aktualna.

Chyba źle mnie zrozumiałeś. Nie napisałem, że źle robisz szukajac prywatnej przyczepy albo że to niemożliwe itd. Jedynie wyraziłem swoją opinię jako właściciel przyczepy, że takie wypożyczenie, choć na pierwszy rzut oka korzystne dla obu stron, nie musi być łatwe z powodu uzasadnionych obaw właściciela. Uzasadnionych o tyle, że nigdy nie wiadomo na kogo się trafi. To nie była krytyka Twojej osoby, ale ogólna uwaga.

Jeśli ktoś zarabia na wypożyczaniu to po prostu traktuje przyczepy komercyjnie, a nie emocjonalnie. Gdy uda mu się wziąć po 70-80 zł za dobę i wypuścić przyczepę na 50 dni w roku to ma prawie 4 tys zł z tego. Po 2-3 latach zwraca się koszt zakupu budy 20-letniej. Realnie zawsze coś będzie do naprawienia i nie zawsze uda mu się ściągnąć z kaucji więc może zwrto inwestycji potrwa nieco dłużej. Ale gdy ktoś ma prywatnie przyczepę i ewentualnie raz na ruski rok ją odpłatnie komuś innemu pożyczy to może mieć właśnie obawy jak inny użytkownik bedzie się obchodził z jego 20-letnim "oczkiem w głowie".

To tylko moja opinia nie negująca prób pożyczenia. Po protu uważam, że nie będzie to takie łatwe jak może się wydawać.

Chyba źle mnie zrozumiałeś. Nie napisałem, że źle robisz szukajac prywatnej przyczepy albo że to niemożliwe itd. Jedynie wyraziłem swoją opinię jako właściciel przyczepy, że takie wypożyczenie, choć na pierwszy rzut oka korzystne dla obu stron, nie musi być łatwe z powodu uzasadnionych obaw właściciela. Uzasadnionych o tyle, że nigdy nie wiadomo na kogo się trafi. To nie była krytyka Twojej osoby, ale ogólna uwaga.

Ależ absolutnie jako krytyki Twojej wypowiedzi nie potraktowałem. Wręcz odwrotnie. Może właśnie po tym wpisie, łatwiej będzie potraktować właścicielowi przyczepy moją osobę jako poważnego partnera do rozmowy nt. wypożyczenia...

Dodam swoje doświadczenia z pożyczaniem przyczepy na tydzień, blisko ( do przejechania ok 20 km ). Wśród osób do których się zwróciłem z taka prośbą , byli i znajomi z którymi niejednego browara na kempingach zrobiliśmy, i były osoby obce . W perspektywie miesiąca miałem obiecane 3 przyczepy i kampera. Tydzień przed terminem nie miałem nic - podane powody były różne. Jeden z kolegów który odmówił od razu, kiedyś pożyczył przyczepę i dostał ją powrotem z uszkodzoną osią , "przeskoczyły" gumy. Oczywiście pożyczający pojęcia nie miał dlaczego tak się stało. Koszty, kłopoty, konflikty towarzyskie.

Dodam swoje doświadczenia z pożyczaniem przyczepy na tydzień, blisko ( do przejechania ok 20 km ). Wśród osób do których się zwróciłem z taka prośbą , byli i znajomi z którymi niejednego browara na kempingach zrobiliśmy, i były osoby obce . W perspektywie miesiąca miałem obiecane 3 przyczepy i kampera. Tydzień przed terminem nie miałem nic - podane powody były różne. Jeden z kolegów który odmówił od razu, kiedyś pożyczył przyczepę i dostał ją powrotem z uszkodzoną osią , "przeskoczyły" gumy. Oczywiście pożyczający pojęcia nie miał dlaczego tak się stało. Koszty, kłopoty, konflikty towarzyskie.

Stąd dla mnie umowa jest podstawą... Żeby nie było niespodzianek. Jak się bierze za coś kasę to i odpowiedzialność za siebie musi być.