Skocz do zawartości

Przyczepa określenie wartości

Pako82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Nie wiedzialem jaki dzial wybrac wiec pisze w ogolnym. Mam mały problem.

Posiadam przyczepe kampingowa z 1971r jest to przyczepa  Sandesse TS8893 i tylko tyle wiem na jej temat potrzebuje sie dowiedziec cos wiecej na jej temat jaka moze byc jej wartosc rynkowa bo na zadnych aukcjach w polsce i za granica nie moge znalesc podobnej przyczepy. Gdy wpisuje w google nazwe nic mi nie wyskakuje. Wiem tylko ze w latach 90tych zostala ona sprowadzona z austrii i tak od tamtej pory stoi kolo domu. Obecnie znajduje sie za granica i nie mam aktualnych zdjec jedynie moge dac takie z homologacjii. Czy z przyczepami jest jak ze starymi autami w wraz z wiekiem klasyki nabieraja na wartosci czy to po prostu szmelc i mozna spalic z dymem bo nie oplaca sie sprzedac?? pozdrawiam i zalanczam zdjecie

2bc007ddc9519e34m.jpg

Coś dla Kit'a. On się kocha w takich cudach.

Ja pewny nie jestem, a do tego zależy w jakim to coś jest stanie, ale chyba warte to jest nie mało.

Edytowane przez DOMINO7 (wyświetl historię edycji)

Jeśli jest na sprzedaż to chętnie ją kupie :slina:  oczywiście jak najtaniej ;)

A tak pozatym cena zależy głównie od jej stanu, może być zachowana w bardzo dobrym stanie a w dodatku pozostawiona w oryginale i wtedy wartość rośnie wysoko a jeśli jest marna lub przerabiana albo ma duże braki to czasem jest w cenie złomu ... a więc wszystko zależy B) popatrz na aukcje w de tam zabytki są bardziej popularne i doceniane ;)

Pako jak chcesz sie dowiedzieć czegos więcej to przejrzyj tą strone http://www.oldiecaravan.de/Hersteller_A_-_Z/hersteller_a_-_z.html i każda marke po kolei, często przyczepy mają wspólna "firme-matke" lub marki handlowe Dużo czasu i wytrwałości w szukaniu przed Toba  ;) 

Czy z przyczepami jest jak ze starymi autami w wraz z wiekiem klasyki nabieraja na wartosci czy to po prostu szmelc i mozna spalic z dymem bo nie oplaca sie sprzedac??

Obawiam się, że z przyczepami jest jak z autami - niektóre po przekroczeniu pewnego wieku nabierają wartości i szlachetnego uroku. Inne są tylko kupa złomu, za którą nikt nie chce dać nawet 500 zł.

Spokojnie mogę sobie wyobrazić ładnego streamlinera z ćwierćwieczem na karku (na dyszlu raczej) i wartego niezłą kasę jeśli jest w oryginale. Równie dobrze wyobrażam sobie zastałego strucla z niemal wszystkim do remontu wartego 500 zł. Ani tym jeździć na wakacje - bo niesprawny; ani odnowić - bo nie utrzyma się oryginalnego wyglądu, nie odzyska włożonych pieniędzy, a efekt końcowy i tak nie będzie zadowalajacy; ani mieć na pokaz - bo pokazać nie ma co.

Zatem chyba nie da się rozstrzygnąć ile warta jest przyczepa bez obejrzenia jej z bliska. A i po obejrzeniu ocenią to tylko wybrańcy losu i pasjonaci starych, klasycznych przyczep.

Jak pisałem wyżej narazie jestem za granica i nie mam aktualnych zdjec przyjade w sierpniu na 2 tygodnie wiec porobie jakies fotki to wystawie! z tego co wiem to przyczepa jest orginalna i nic nie bylo w niej przerabiane stoi niestety pod chmorka od lat 90tych pod domem. instalacja elektryczna dzialala w 100% ale gazowa nie byla nigdy u nas uzywana bo nie bylo okazji. Jak narazie dziekuje wszystkim za odpowiedzi.

Co do tego wieku przyczep,to poniekąd mogę się zgodzić,nabierają na wartości,ale tylko dla koneserów. Dla przeciętnego Użytkownika będzie to niestety tylko kolejny starszy "zabytek",miejmy to na uwadze. Sama cena zawsze uzależniona jest od kilku czynników,min: stanu faktycznego w jakim znajduje się sprzęt.