Skocz do zawartości

Magos kupuje przyczepę

magos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chcemy kupić przyczepę lekką, dla 3-4 osób(w tym 2 dorosłe).Czy w ogóle istnieje taka (DMC ok.750), tak, żeby miała 2 osobne spania?Do 15 000PLN.

Szukam, ale coś mi trudno na taka trafić.

Z góry Dziękuję :)

Edytowane przez magos (wyświetl historię edycji)

NIe istnieje na rynku taka.

Jak ma DMC=750 to nie mieszczą się 4 osoby (nie mam namyśli upchania jak sardynki).

A po co Ci 750 kg? NIe może być 1000 kg albo 1100? Co za róznica? Chyba nie chcesz powiedzieć, ze te 100 zł rocznie na przeglądzie decyduje o wyborze modelu przyczepy? Więcej różnic nie  widzę.

Panowie, tutaj udzielamy rad a nie szukamy przyczep :)

Miodzio, Kolego sygnalizowałem Ci już, przewidując taki rozwój tego tematu.

Mam nadzieję że tu zaraz ktoś posprząta, Was, nas , ich  ;)

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)

Jak w temacie ja osobiście zasugerowałbym każdemu kupującemu aby spróbował w miarę możliwości i czasu kupić używaną przyczepkę na ebay.de lub amazon.de

Witam

Owszem, masz kolego rację - ważne badanie TUV itd. Jest tylko jedno ale - nie każdy włada tak dobrze językiem niemieckim, żeby się dogadać, dopytać i jeszcze potargować  :skromny:

Wbrew pozorom to jest spora przeszkoda - ja sam kupując kampera zabrałem znajomego Polaka mieszkającego w Niemczech, który mi pomógł. Sam nie załatwiłbym tego "targowania" a potem rejestracji i ubezpieczenia.

Wiadomo, jest to najlepsza metoda zakupu "u źródła" ale jak wspomniałem - przeszkoda często nie do pokonania.  :oslabiony:

Pozdrawiam

Paweł 

Edytowane przez pabloo (wyświetl historię edycji)

Czy mam założyć nowy wątek?

Może byż trochę cięższa....Tak, żeby Renault laguna, 2,0, diesel pociągnął

Dzięki

Jeżeli masz jakiś link do przyczepki to załóż nowy temat i wklej tam link do konkretnej przyczepki.

A jeżeli chodzi o lagunę 2.0 diesel to raczej poradzi sobie z większą przyczepką niż 750kg

Czy mam założyć nowy wątek?

...

Nie magos , to już jest Twój temat.

Możesz go drążyć bez limitów.

.

Jeśli chodzi o Lagunę, diesel, spokojnie poradzi sobie nawet z 1300DMC ale tu uwaga na masy dopuszczalne i ich sumy.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)

Moim zdaniem jeśli szukasz niewielkiej, lekkiej przyczepy ze spaniem dla 4 osób (2 dorosłych + 2 dzieci) to to może okazać się dobrym rozwiązaniem http://karawaning.net/knaus395tk.htm

Cena nie najniższa, ale coś co jest dobre musi kosztować. Wydaje się że po zakupie niekoniecznie trzeba w nią doinwestować (opony powinny jeszcze pojeździć, okładziny w stabilizatorze też są pewnie ok).

Jedyny jej minus to to że przy 4 osobach funkcjonowanie w niej nie będzie możliwe bez przedsionka. Ale albo chcemy mieć salony, albo małą i lekką przyczepę. IMO jest to dobra inwestycja na kilka lat.

Dzięki.Tego Knausa widziałam.Właściwie to nam jest potrzebna przyczepa dla 2 diorosłych plus jedno dziecko.1 miejsce jest na wyrost, jakbyśmy chcieli kogoś wziąć.Ale może być przyczepa:1 łóżko podwójneplus 1 pojedyncze.I chcielibyśmy możliwie najlżejszą.

Nie musi być konkretne ogłoszenie.Bardziej nam zależy jakiego modelu szukać. Nie spieszy nam się jakoś strasznie z kupnem.Możemy kupić nawet na następny sezon, byleby coś było sensownego.Może na jesień będą lepsze ceny...I możemy pojechać po nią do Niemiec, nie będzie kłopotu, bo damy radę sobie z porozumieniem i załatwieniem formalności.

Dziękuje i pozdrawiam

Witam,

Ogólnie nie rozumiem twojego podejścia.

Najlżejszą najlżejszą ....

Proponuje Tobie abyś przejechał się z niewiadówkiem z dmc 750, podpioł np. adrię z MW 650 i DMC 1000 ( 3 osobową taką jak miałem) i zobaczysz co się lepiej prowadzi.

Do takiego testu proponuje wypożyczalnie kempingów z okolicy.

Dla mnie zdecydowanie Adria.

Przy rodzinie 2 + 1 proponował bym tobie przyczepę z łóżkami 2+2 bądź

Nie wiem w jakim wieku masz dziecko ale przy mojej córce w nowych miejscach często śpimy w 3 w jednym łóżku.

Proponował bym tobie coś rozwojowego ale nie przesadnie dużego.

Lekką konstrukcję masz tutaj : http://karawaning.net/bamba416.htm

Ja właśnie szukam czegoś takiego w takim rozmiarze.

Pamiętaj że przy wyjezdzie też coś musisz załadować do przyczepki.  

i w tedy ta różnica między MW i DMC się przydaje.

A pamiętaj że krokodylki też lubią zatrzymać kępingi.

W 2012 w trasie karwia łódź w godzinach nocnych widziałem 2 szt kontrolowane na raz.  

Z poważaniem