Skocz do zawartości

Prędkość jazdy TIRów


Wojtek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

znalazłem taką wypowiedź w internecie:

najnowsze fotoradary mają możliwość ustawienia osobnego progu prędkości dla samochodów ciężarowych i autobusów, czyli pojazdów objętych indywidualnymi ograniczeniami prędkości.

Nadkom. Armand Konieczny,

.......ciekawe czy nasze przyczepki też sie na to załapią :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam; po obejrzeniu filmiku "Szalony kierowca" mam takie uwagi:to co robił kierowca "Tira" jest naganne,wręcz głupie. Ale to co robili ci "filmowcy" było jeszcze bardziej głupie. Mieli dużo szczęścia,że przeżyli tą pogoń za "Uciekającym punktem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to co robili ci "filmowcy" było jeszcze bardziej głupie.

 

To było na potrzeby filmu :ok::ok::ok: .

 

Na ale tak na poważnie to filmowcy odważni byli (znaczy się nie mieli wyobraźni co się może stać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla odstresowania filmik:

Nieżle pomykał,ale z tego co widać to nie trasa na Białystok.

 

 

Widzisz? Nie tylko na podlasiu tak jeżdżą. A wyprzedzanie na 3 to też norma na trasie do Wawy :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zauważyliście czym ta "ekipa filmowa" pomykała 126p. SZALEŃCY. Co do kierowcy ciężarówki to musiał być jakiś debil nie zdający sobie sprawy z tego co robi. Swiadczy to również o dopuszczających do wykonywania zawodu kierowcy takich ludzi bez wyobraźni. Z drugiej strony cóż mają począć właściciele firm przewozowych skoro większość kierowców na wyspach, biorą młodych, niedoświadczonych bez wyobraźni co to w Anglii czy Norwegii ich nie chcieli :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekrety z tacho zostawiam w spokoju bo sam widzialem przekrety w tym temacie fakt ze niebylo to zadne nowiusienke auto ale gdzies okolo dziesiecio letni mercedes ale spoko.

Nawet gdy TIR-y poruszaja sie z predkoscia 90 do 95 km/h a jadac z przyczepa jade przepisowo? Masakra :) zostaje wpychany do rowu przez wyprzedzajace mnie TIR-y a najchetniej by mnie chyba rozjechali , natomiast wyrównujac predkosc pod ich tepo napotykam sie na misiaczkow z suszarka :) zas 100 i 4punkciki. Fakt autentyczny z trasy nr 1.

Stwierdzilem ze najlepszym rozwiazaniem bedzie inwestycja CB .

Co odpowiecie mi w tym temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem jest jazda z dozwoloną prędkością a nie dorównywanie "burakom" w ciężarówkach.Ja mam CB od 12 lat w aucie i nie traktuję go jako antyradaru ,bo nie mam takiej potrzeby.Nigdy nigdzie mi się nie śpieszy a już zwłaszcza jak jadę z przyczepą.Mam to gdzieś,że jakiś dupek (czyt.:super" kierowca o wysokim mniemaniu o sobie i mający głęboko w d....e pozostałych użytkowników drogi)jeden z drugim musi się za mną wlec 70 km/h.To jego problem.Zawsze staram się wybierać boczne drogi,żeby zminimalizować stres wywołany spotkaniem z debilami ,w swoich "przerośniętych dostawczakach" :).Nie wszyscy tacy są ,ale niestety mniejszość "pracuje" na opinię wszystkich.Jeśli nawet wydaje mi się,że oznaczenia na drodze są umieszczone przez gości bez wyobraźni to włos mi z głowy nie spadnie jak będę ich przestrzegał.Najchętniej to kupił bym sobie Kraza z pługiem odśnieżnym i napisem na przodzie

"Biorę to na siebie" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzilem ze najlepszym rozwiazaniem bedzie inwestycja CB .

Polecam ja staram się nie ruszać nigdzie dalej bez CB,a gdy nie wezmę to się zle czuję.Nie chodzi tu bynajmniej o radary (choć się sprawdza),ale o korki,zatory,pomoc w odnalezieniu adresu itp.

Wczoraj wracając do domu z trasy zaoszczędziłem ok 2 godz.omijając korek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.