Skocz do zawartości

Norwegia przyczepy dwuosiowe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zamierzam pojechać do norwegi na miesiąc. Mam pytanie mam przyczepę dwuosiową zarejestrowaną jako jedno ( na kategorie B) o DCM 1400 kg, czy ktoś się orientuje jak to wygląda w Norwegii? Auto Passat B5 FL masa własna 1420 kg, DMC 2020. W polsce przy kontrolach jest ok a nie chciał bym wjechac do Szwecji i Norwegii i żeby zarekwirowali mi przyczepy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... mam przyczepę dwuosiową zarejestrowaną jako jedno ...

 

 

Mówi to samo za siebie :skromny:

 

Takie coś nie powinno mieć nigdzie miejsca, w PL czy gdziekolwiek, dowód do zabrania i laweta  :czerwona:

Edytowane przez kit (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek nie przesadzaj ............... prawie każda 2 osiówka ma w dowodzie wpisaną jedną oś bo to są 4 kołówki a nie 2 osiówki. Dwuosiowa jest wtedy i tylko wtedy jeżeli pomiędzy osiami jest minimum jeden metr. czyli 100cm. nie widziałem europejskiego campingu z takimi odległościami pomiędzy osiami. 



Mówi to samo za siebie :skromny:

 

Takie coś nie powinno mieć nigdzie miejsca, w PL czy gdziekolwiek, dowód do zabrania i laweta  :czerwona:

Właśnie że nic nie mówi ze względu na powyższe (na moje powyższe) :-)



Simon877 - ilość osi / kół / okien / drzwi  nie mam nic wspólnego z kategorią (przypuszczam żę chodzi o kategorię prawa jazdy). No chyba że mowa o jakiejś kategorii komfortu bo wielokołowe są zazwyczaj bardziej komfortowe :-)

Edytowane przez macieku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie każda niezgodność w dokumentach lub jakieś nieprawdziwe info (np zaniżona masa) albo brak uprawnień (np B+E) powinno być srogo karane  :policja:  Tak samo jak przeglądy powinny być rzetelne, przepisy jasne i czytelne, i wiele jeszcze przykładów można by podać na dziejącą się nagminnie popierdółke :oslabiony:

 

Ciekaw jestem czy to DMC dwuosiówki faktycznie wynosi 1400kg :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale w tym przyadku nie wiemy czy istnieje jakakolwiek niezgodność w dokumentach. Przyczepa ma 4 koła, ale może być jednoosiowa legalnie. Wtedy jest ok.

Chyba, że ma zaniżoną DMC i wtedy kłopot. Przeładowanie do 10% to mandat 500 zł u nas w Polsce.

Zerknij na wątek na CT: 

http://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?p=353815&sid=56b98b16b8df2b1ce290f15c638bbfb6#353815

Ciekawy i pouczający.

 

Swoją drogą taniej zapłacić 500 zł mandatu za przekroczenia DMC niż 3000 zł za brak viatolla. To durne, ale z czysto finansowego punktu widzenia jeśli ktoś przekracza 3,5 tony zestawem to lepiej się opłaci nakłamać, nakręcic w papierach i zaniżyć DMC narażając się na mandat niż nic nie kłamać i narażać się na karę. Bez sensu, bo państwo powinno zachęcć do stosowania prawa nie omijania. Także zachęcać finansowo.

Wiem - OT  :mlot:  :banned:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie każda niezgodność w dokumentach lub jakieś nieprawdziwe info (np zaniżona masa) albo brak uprawnień (np B+E) powinno być srogo karane  :policja:  Tak samo jak przeglądy powinny być rzetelne, przepisy jasne i czytelne, i wiele jeszcze przykładów można by podać na dziejącą się nagminnie popierdółke :oslabiony:

 

Ciekaw jestem czy to DMC dwuosiówki faktycznie wynosi 1400kg :>

Tomuś (KiT)  odróżnaj dwu-osiówki od cztero-kołówek. Generalnie nasze budy to co najwyżej 4 kołówki .......... wiem bo oprócz teorii też taka miałem jako poprzednią cycepę.

Podstawa prawna: 

Dz.U. z 2003r,nr 32 poz.262 , rozdział II par.4.1

 w poniższym pdf-ie na drugiej stronie jest rzeczony paragraf 4.1 rozdziału II :-)

http://static1.money.pl/d/akty_prawne/pdf/DU/2003/32/DU20030320262.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy jeszcze były w "obiegu" stare dowody rejestracyjne tego typu

post-208-0-20661000-1370031924_thumb.png

 

to miałem wpisane w rubryce liczba osi 2

 

W nowych DR już tej rubryki nie ma a stare DR mają jeszcze właściciele przyczep o DMC do 750kg ,które to nie mają obowiazku corocznego przeglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.