Skocz do zawartości

Majówka na Bałkanach


JacekW

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy, tak wkręciliśmy się całą rodziną w system podróżowania z przyczepą, że planując początek maja ruszyliśmy na Bałkany. 

Wcześniej dużo czytałem oczywiście o miejscach gdzie jedziemy, ale nie o wszystkich coś znalazłem.

 

Krótko mówiąc, przez 17 dni przejechaliśmy przez Serbię, Macedonię, Albanię, Czarnogórę, Kawałek Chorwacji, Bośnię i Hercegowinę i dalej do Polski.

Najdłużej byliśmy w Macedonii i Albanii poszukiwaliśmy miejsc gdzieś w górach gdzie mogliśmy poczuć lokalny koloryt nie tworzony dla turystów. Było to poważne wyzwanie, w Albanii w górach były drogi gdzie cytuje: jeszcze kilka km i droga jest zamknięta, leży jeszcze jakieś 2 m śniegu. Poza tym droga była taka że bez przyczepy nawet nie mogłem podjechać...

 

Zacząłem realizować fotobloga z podróży...

Zapraszam na 
http://balkany2013.blogspot.com/

 

post-2724-0-17347700-1369689636_thumb.jpg

post-2724-0-15675400-1369689766_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku,

 

po pierwsze - zdjęcia świetne, zachwycają. Czyżbyś zawodowo się tym zajmował?

 

Po drugie gratuluję pomysłu i odwagi. Ja zamierzam wybrać się na Bałkany w lipcu, gdzie oczy poniosą. Cztery dorosłe osoby + siedmiolatek. Zamierzałem trochę Chorwacji, trochę Bośni, trochę Czarnogóry. Ale może dalej zawitam. Te tereny nie są za bardzo znane, a opisy, które znalazłem są niewystarczające. Czy mógłbyś podać z czego korzystałeś przygotowując się? No bo nie bardzo mam śmiałość prosić cię o opis twoich doświadczeń. A może jednak...? Byłoby bezcenne!

 

zazdroszczę i pozdrawiam,

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem kilka postów na blogu, postaram się niebawem przygotować fotorelację z całego wyjazdu. 

Odnośnie fotografowania to faktycznie zajmuję się tym zawodowo, lecz na rodzinnych wyjazdach często odkładam na bok aparat aby nie być w pracy :) przez co ucieka sporo ciekawych motywów fotograficznych. 

 

Z przyczepą jeździmy już drugi rok i wypracowaliśmy sobie pewne systemy, które się sprawdzają i nam to odpowiada. Najfajniejsze w tym jest to, że możemy sobie tak poprostu pojechać gdzieś do Albanii gdzie GPS nawet nie pokazuje drogi wśród wysokich gór i być sobie tam z dziećmi nie martwiąc się o noclegi czy posiłki...

 

Na podsumowanie fotorelacji przygotuje trochę informacji podsumowujących wyprawę włącznie z mapą i liczbą km.

 

zachęcam do śledzenia bloga z fotorelacją:

http://balkany2013.blogspot.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.