Skocz do zawartości

Przelot przez Szwajcarię do Włoch


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy znajdzie się ktoś kto jechał z przyczepą trasą E43 (szwajcarska 13) przez Szwajcarię do Włoch.

Michelin rekomenduję tę drogę na przejazd z przyczepą, ale mam lekkie obawy związane z przejazdem przez góry.

Ta droga pasuje mi najbardziej  z uwagi na odległość - 200 km krócej niż przez Brennero i dalej na Mediolan.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jechałem tą trasą,ale wiele skrótów zrobiliśmy ,więc jeśli trasa jest polecana to jedź i nie obawiaj się gór ,może widoki zrekompensują trud i ciężką pracę dla holownika.Poza tym jak pokonasz te trasę to będziesz się mógł podzielić wrażeniami  i doświadczeniem .....warto czy nie warto jechać?

pozdrawiam Irek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy znajdzie się ktoś kto jechał z przyczepą trasą E43 (szwajcarska 13) przez Szwajcarię do Włoch.

Michelin rekomenduję tę drogę na przejazd z przyczepą, ale mam lekkie obawy związane z przejazdem przez góry.

Ta droga pasuje mi najbardziej  z uwagi na odległość - 200 km krócej niż przez Brennero i dalej na Mediolan.

@Scooby napisał:

Czy znajdzie się ktoś kto jechał z przyczepą trasą E43 (szwajcarska 13)

przez Szwajcarię do Włoch ... Mediolan > A - B  <  to jest ta trasa

Celowo ustawiłem mapę z terenem żeby było wszystko widać.

Nie jechałem 13-tką do Włoch ale jechałem z punktu A  do Genewy < dalej do Hiszpanii

Mile wspominam przejazd przez Szwajcarię, drogi i widoki super.

Pozdrawiam,

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij :) Nie jechałem tamtędy, ale trochę po Szwajcarii rowerowałem a i wyścigi kolarskie oglądam... Jednym słowem ładne przełęcze, super widoki ale nie na jazdę z ogonem, no chyba że masz niezły holowniek i przełęcze ponad 1500m npm ci niestraszne. Jeśli Szwajcaria z ogonem to tylko A2 (E35)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę do Verbanii nad Lago di Maggiore.

Michelin rekomenduje przez Szwajcarię trasę E43. Start w Bregenz koniec w Bellinzona.

Też słyszałem, że przez Szwajcarię do Włoch najlepiej pojechać szwajcarską 2 (E35).

Droga też dochodzi do Bellinzony, ale nadkłada się ponad 100 km.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie przejedziesz z przyczepą trasą E 43 bo to jest autostrada. Tylko pamiętaj że trzeba wykupić dwie winiety całoroczne. Objazd bocznymi drogami z przyczepą marne szanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam

Czy znajdzie się ktoś kto jechał z przyczepą trasą E43 (szwajcarska 13) przez Szwajcarię do Włoch.

Michelin rekomenduję tę drogę na przejazd z przyczepą, ale mam lekkie obawy związane z przejazdem przez góry.

Ta droga pasuje mi najbardziej z uwagi na odległość - 200 km krócej niż przez Brennero i dalej na Mediolan.

Wlasnie przejechalem 13stke z Lago di Magiore w kierunku lichtenstain'u. Przez wiekszosc trasy jest jedenopasmowka, ale nie ma korkow przed tunelem jak na szwajcarskiej 2ce: dzisiaj - a jest wtorek tablice powiadamialy o 3km przed tunelem gothard'a. Jest ciezki podjazd, ale 50tka da rade podjechac ciezkim sprzetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przejechalem 13stke z Lago di Magiore w kierunku lichtenstain'u. Przez wiekszosc trasy jest jedenopasmowka, ale nie ma korkow przed tunelem jak na szwajcarskiej 2ce: dzisiaj - a jest wtorek tablice powiadamialy o 3km przed tunelem gothard'a. Jest ciezki podjazd, ale 50tka da rade podjechac ciezkim sprzetem.

Belmopan,

A z jakim motorkiem masz tego Voyagera? 3.3 czy CRD? I ile waży Twój Fendt? Pytam, bo zasadzam się pomału na trasę do Włoch..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

No nie do końca jest tak jak piszesz, bo jeśli zestaw przekracza 3,5 t (a ja tak mam) to płacisz w systemie jak dla ciężarowców, wypełniając jakieś druki itp. Stąd było moje pytanie, czy ktoś miał jakieś doświadczenia z przelotem zestawem > 3,5 t przez Szwajcarię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.