Skocz do zawartości

Qek Junior - Rozalie


kit

Rekomendowane odpowiedzi

Fotka zrobiona na kempingu Elixir pod Gutami: holownikami były trójkołowce (czyli to co zostało z Garbusów)

attachicon.gifIMG_20130815_123600.jpg

czyli widzieliśmy najprawdopodobniej ten sam skład:)  (na niemieckich blachach?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 192
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 tygodnie później...

W niedziele kupiliśmy Pawłowi fajny zestawik do zabawy ...

 

post-1137-0-05349700-1378841425_thumb.jpg

 

i jakoś tak mimo chodem wpadła Nam do głowy myśl by przemalować Naszego Qeka na srebrny metalik :]  jak Nam sie wizja nie zmieni to na wiosne będzie malowanko :D

 

... oooo cos takiego mam na myśli :D

 

post-1137-0-77109900-1378841469_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziś dzięki uprzejmości kolegi DOMINO7 dotarło do Nas ogrzewanko Trumy z Ventem na 12V i całym potrzebnym osprzętem :yay:

 

post-1137-0-30206200-1380478554_thumb.jpg

 

... zastanawiam się tylko jak te wszystkie plany (wc i ogrzewanie) zmieścić w tej malutkiej skorupie :hmm::niewiem:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vent jest mi niezbędny i był podstawą w poszukiwaniu pieca a w dodatku musiał być na 12V żeby dać pełną niezależność ;) Ta skorupa nie jest izolowana i za pomocą ventu chce wygrzać przestrzeń pod łóżkiem żeby zimno nie ciągło od spodu Oczywiście podłoge troszke ocieple ale vent jest niezbędny w surowszych warunkach pogodowych ... zreszta jak znajde miejsce na piec to już taka drobinka jak wentylatorek też sie zmieści :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Kolego Rlatala widze że malowałeś swoją niewiadke i mam prośbe czy mógłbyś napisac pare słów o tym? :)  bo taki pomysł mi sie ostatnio zrodził by Naszą skorupke ubrać w srebrny kolorek :D  Żeby tu nie robić OT napisz w temacie mojej budki :ok:  http://forum.karawaning.pl/topic/13641-qek-junior/page-6
 
Przepraszam za OT i prywate :piwo:

 

Melduję się w Twoim wątku i zacznę od gratulacji.

Fajna przyczepka.

Bardzo dobry pomysł  z montażem trumy i ventu - faktycznie spod skrzyń wieje jak z lochu :)

 

A w kwestii malowania budki w czym mogę pomóc?

Edytowane przez rlatala (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki że tu zajrzałeś :piwo:

 

Co do malowania to mam kilka pytań i swoje pomysły jak to zrobić wiec może z doświadczenia masz jakieś inne uwagi i propozycje;

 

1 - metoda; - natrysk

2 - lakier; - samochodowa baza+clar bo chyba w akrylu metaliku nie znajde? jednowarstwowych metalików się już chyba nie stosuje?

3 - przygotowanie powierzchni: - standardowo papier i woda

4 - stare dziurki otwory itd; - zaklejone żywicą z matą a potem szpachlówka i szpachlówka natryskowa do wyrównania powierzchni

5 - przygotowanie skorupy; - rozbierać i demontować tj wyciągać okna ściągać drzwi itd po robocie na nowo uzbrajać czy lepiej tylko oklejać rzeczy nie do lakierownia?

 

Tyle mi na tą chwile do głowy wpadło :hmm:

Edytowane przez kit (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fiu fiu.... troszkę pytań się uzbierało :)

 

No to zaczynamy....

 

Chronologicznie sprawa wyglądała tak:

 

1. Prolog czyli demolka na max z wywaleniem wszystkiego ...

 

slide_imag1577.jpg

 

slide_imag1575.jpg

 

 

2) Uzupełnienie wszystkich ubytków, pęknięć, dziur czyli na zmianę, żywica z matą oraz szpachlowanie i szlifowanie

 

slide_IMAG1728.jpg

 

slide_IMAG1745.jpg

 

 

 

3) Likwidacja okienek bocznych - od środka sklejka wycięta i spasowana odp. do kształtu, złapana na śrubach i od zewnątrz mata i żywica

 

slide_01.jpg

 

slide_04.jpg  slide_05.jpg  slide_06.jpg

 

4) Po dopieszczeniu malowanie podkładem (natryskowo)

 

slide_IMAG1805.jpg

 

slide_IMAG1807.jpg

 

 

5) no i na koniec zewnętrzna warstwa bezbarwna, natryskowo

 

slide_IMAG1860.jpg

 

slide_IMAG1865.jpg

 

 

Galerie z wszystkich etapów remontu, zakupionych dodatków (łazienka, truma, bojler, solar, ledy, itp) do zobaczenia pod adresem http://eth.pl/fotki/n132/remont

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.