Skocz do zawartości

Zarejstrowanie przyczepy


mymlon

Rekomendowane odpowiedzi

-wniosek o wydanie zaświadczenia WAT-25 (druk na WAT-24)

-decyzja o odmowie wydania zaświadczenia WAT-25(decyzja konieczna dla wydziału komunikacji)

A w Krakowie Wydział Komunikacji nie wymaga Vat-25 przy rejestracji przyczepy, w związku z tym jeśli umowa została zawarta poza Polską nie trzeba w ogóle odwiedzać Urzędu Skarbowego :ok: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Effendi powiedzmy, że było tak: Holender chciał sprzedać przyczepę,poszedł do swojego urzędu (tam to chyba na poczcie załatwiają) powiedział, że chce sprzedać przyczepę poza granicami Holandii; dostał dokument zezwalający na wyjazd i tablice wywozowe, oraz odpowiednią pieczęć w dowodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Podpinam się pod temat. Właśnie dzwoniłem do Wydziału Komunikacji w sprawie odbioru dowodu rejestracyjnego. Termin ważności  DR tymczasowego upływa 13 sierpnia. W systemie pokazuje że dowód do odbioru a tu zonk.

Pierwszy telefon do WK i jaśnie pani informuje mnie że jeszcze nie mają DR bo idzie pocztą. 

!5 min. później drugi telefon pani informuje mnie że DR jest do odbioru ale nie ma kto wydać bo dwie panie są na urlopie.

Po kolejnych 15 min tel. do WK i dowód jest do odbioru ale jest jedna pani która wydaje i mogę sobie podjechać i przedłużyć miękki DR o 2 tygodnie. Czy to ma sens?. Może ktoś mi to wytłumaczy skoro można przedłużyć to czy nie można wydać twardego dowodu jeżeli on jest do odbioru?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie mogą wydać twardego DR z jakiś tam powodów to przedłuż tymczasowy DR w WK. Jak czasem trafisz na nadgorliwego policjanta to jest w stanie zatrzymać CI ten miękki - tymczasowy DR.

Nadmieniam, że trudno jest mi się ustosunkować do "poliptyki" WK, ze nie chcą wydać twardego DR. Spróbuj gadać z naczelnikiem WK, Może on podejmie decyzję o wydaniu dowodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak może nie być możliwości wydania DR ! Moja matka też robi w UM i urlopy muszą tak dobierać że zawsze musi ktoś być na stanowisku więc niech nie pieprzą głupot. U mnie w robocie też tak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też przepracowałem 30 lat i wiem dobrze jak to wygląda w pracy. Zawsze jest ktoś  WZ lub PO. To mówię co mi powiedziały telefonicznie i śmiać mi się chce z tego. Więc jutro jadę osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pofatygowałem się do WK po mój DR . Pani w okienku stuku puku po klawiaturce i mówi że nie ma. A ja maniakalny furiat grzecznie powiedziałem że jest bo sprawdzałem  w necie że już jest do odbioru i nie wyjdę bez dowodu.

Na to pani dryn dryn telefonem do koleżanki i mówi mi że mam czekać i oddaje mi dowód osobisty wraz z dowodem tymczasowym. Ja piana na ustach a pani że mam poczekać zaraz koleżanka z pokoju obok przygotuje mój kofany DR. 

I tak stałem się szczęśliwym posiadaczem DR mojej cepki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.