Skocz do zawartości

Zarejstrowanie przyczepy


mymlon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na razie jestem w połowie drogi. Załatwiłem tak:

1 tłumaczenie dokumentów

Ceny tłumaczeń od 120 do 240 warto pytać gdzie taniej. Wysłałem skany w piątek, od razu przelew na wskazane konto i we wtorek tłumaczenia przynosi listonosz :)tutaj .

2 wizyta w skarbówce miło przyjemnie 2% zapłacone

3 z kompletem dokumentów zasuwam do znajomej coby popatrzyła(pracuje w komunikacji) i zonk potrzebny jeszcze kwit, ze skarbówki, że VAT-u się nie płaci. :)

4 dziś byłem w skarbówce ponownie, wypełniłem deklarację VAT-24 na decyzję mam czekać do poniedziałku(pani zapewniała mnie, że decyzja jest gratis, bo to pojazd bez silnika ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiszonie drogi w Pyrzycach właśnie wykupowałem ubezpieczenie by przyciągnąć cycepę do domu. I nie było by w tym nic dziwnego, ale było już po 20. Bez problemu "proszę bardzo, zapraszam proszę się poczęstować" Pełna kultura - Pani Basia z Lipiańskiej POLECAM.

Mój urząd :ok: ale zawsze staram się przygotować na wizytę: komplet gazet, ewent książka, MP3, kanapki,picie narvosol lub melisa :ok: . Kiedyś w akcie desperacji wziąłem ze sobą krzesełko turystyczne ale nie było potrzebne.... e065.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Basia z Lipiańskiej POLECAM.

he he najlepsza agentka (w sensie oczywiscie wielki + dla firmy) z jaka mialem do czynienia.... ja u niej w niedziele nawet ubezpieczenie kiedys zalatwialem... polecam kazdemu.. dobierze wybierze doradzi ... mymlon, trzeba bylo dac znac .. moze cos moglbym na swoich smieciach pomoc... jakas kawke odpoczynek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kiszon Dzięki za zaproszenie. a015.gif

Wracałem wieczorkiem do domu, ale oczywiście w okolicach Mirosławca senność mnie dopadła, więc na CPN pomiędzy TIR-y i zaliczyłem d035.gif pierwszą nockę w przyczepce.

No wreszcie koniec mordęgi rejestracyjnej. Mam w końcu "twardy" dowód. m025.gif

A dla potomnych instrukcja rejestrowania przyczepy w wariancie:

-przyczepa sprowadzona z Holandii

-zakup na terytorium RP (umowa z holendrem)

1. przegląd

2. ubezpieczenie

3. tłumaczenie dokumentów:

-umowa kupna sprzedaży(jeśli jest dwujęzyczna musi być pieczęć tłumacza o zgodności danych )

-dowód rejestracyjny

-oświadczenie o wywozie pojazdu

4.Urząd skarbowy:

-2% od umowy

-wniosek o wydanie zaświadczenia WAT-25 (druk na WAT-24)

-decyzja o odmowie wydania zaświadczenia WAT-25(decyzja konieczna dla wydziału komunikacji)

5. Wydział komunikacji k080.gif:-]:ok::ok::-]

KONIEC

osobowe17.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.