Skocz do zawartości
Karolka

Zamiana zasilania 220 V na 12 V

Rekomendowane odpowiedzi

mot
(...) Ma on pełną sinusoidę (aby diody nie migały) (...)

- coś chyba nie tak. Diody "chodzą" na wyprostowanym. I nie PULSUJĄCYM, czyli albo stabilizowanym, albo mocno odfiltrowanym za pomocą kondensatorów elektrolitycznych o sporej (odpowiedniej) pojemności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
r_apa

Kolego 20 W żarówka pobiera ok 1,7 A więc sam sobie odpowiedz czy 400 mA . Na dodatek zawsze może się zdarzyć że ktoś włączy w kuchni jak ty będziesz włączał  w toalecie i co wtedy dwie pompy to już 4 A ? a zaraz przyda się jeszcze do radia i ....... można bez kosztowo jak masz prostownik ,tylko to musi być podłączone tak żeby nie robić zwarcia i móc podłączyć aku do łodzi jak trza naładować . Plus do plusa ,Minus do minusa.

Edytowane przez r_apa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
strus251

Mot, sorry masz racje. R_apa ale w tej cepce jest tylko jedna pompka. Odkrecenie dwoch kranow nic nie zmieni. Tutaj kolega potrzebuje do pompki wody.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
paraborys

tak się zastanawiam, niedawno zamieściłem post z zapytaniem odnośnie doboru paneli fotowoltaicznych i przyznam że nie otrzymałem fachowej odpowiedzi doświadczonych karawaningowców...  a tu taki ruch....?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
OnionSkin

Witaj,znalazłem na "aledrogo" coś takiego http://allegro.pl/ladowarka-prostownik-akumulatora-do-skutera-12v-i4471491317.html , przecież w moim przypadku chodzi tylko o zasilenie maleńkiej pompki 12V podającej wodę do "budy" ..! A jest ona podobna tylko 14l/min.;   http://allegro.pl/pompka-pompa-do-wody-wodna-12v-16l-min-0-6bar-vip-i4492115709.html  ..Co sądzisz o ładowarce-prostowniku tu pokazanym.!? Wolę jednak mieć prostownik przypisany tej pompce ,a większy akumulatorowi do silnika... Wedle takiego laika jak ja powinno to zatańczyć..Pozdrawiam  

No więc jeśli masz pobór mocy pompki jak z tej w linku, czyli 20W- to pobór prądu ok. 1.6A.

A prostownik z linku "daje" max. 0.4A

Jeśli faktycznie twoja ma 20W to ja osobiście:

http://allegro.pl/zasilacz-12v-transformatorowy-ip-67-20w-ledowy-led-i4462713234.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mot

tak się zastanawiam, niedawno zamieściłem post z zapytaniem odnośnie doboru paneli fotowoltaicznych i przyznam że nie otrzymałem fachowej odpowiedzi doświadczonych karawaningowców...  a tu taki ruch....?

- to dość trudny temat i nie każdy wystarczająco dobrze się na nim zna. Kol. Kristofer może pomóc, ale się nie ujawnia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
slaw1948

No więc jeśli masz pobór mocy pompki jak z tej w linku, czyli 20W- to pobór prądu ok. 1.6A.

A prostownik z linku "daje" max. 0.4A

Jeśli faktycznie twoja ma 20W to ja osobiście:

http://allegro.pl/zasilacz-12v-transformatorowy-ip-67-20w-ledowy-led-i4462713234.

Hmm...!  Też, proste i pewne rozwiązanie,nie wpadłem na taki pomysł, a listwy z LED mam w mieszkaniu zamontowane..No,no..! Dzięki za podpowiedzi i uwagi do tematu..! Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mot

Administratorze, znikające odpowiedzi, to Pańska robota? Jeśli tak, to gratuluję. Wyjątkowo kulturalna metoda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ed

Poszukaj na Forum w wyszukiwarce - było na ten temat bardzo dużo

poczytaj

http://forum.karawaning.pl/topic/17038-solar-dla-pocz%C4%85tkuj%C4%85cego/

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
slaw1948

Witam..! Wszystkim pięknie dziękuję za podpowiedzi i uwagi....padło na zasilacz LED 20W.. Myślę,że pociągnie...                                     Wczoraj o 20-stej ,prawdopodobnie sum ,porwał mi sprzęt,a żyłka jak struna w pianinie tylko zabrzęczała ,teraz wpadłem na chwilkę do domu /uzup. zapasów/ i zmykam nad wodę..Może dziś, znów coś fajnego się wydarzy..! Raz jeszcze wszystkim dziękuję i pozdrawiam..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
elvis52

Stoję przed wymianą oświetlenia z 230 na 12v. Czy mając kinkiety w narożnikach na 230, wystarczy wymienić żarówki na 12v oczywiście po przejściówce z e14 na mr16 oraz odpiąć kable od kinkietów z energobloku i podłączyć pod 12 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mundek28

Jeżeli wiesz które to kable to tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
elvis52

Kable już znalazłem, żarówki Led zamówione i przejściówki e14-mr16. Do przedłużaczy jedynie przedłużę kabel by były na 230

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi