Skocz do zawartości

Anteny dvbt do zastosowań mobilnych


Kristofer

Rekomendowane odpowiedzi

ciekawe jak jest w innych markach przyczep... czy są jakies otwory specjalne  czy trzeba wiercić w dachu i uszczelniac czy przez okno przepuszczac kabel.... hmm 
W każdej musisz wiercić, jeśli fabrycznie nie masz masztu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 427
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Co powiecie na temat takiej antenki ? https://dvbsklep.pl/pl/p/Antena-mobilna-Funke-DSC310-DVB-T/529

Nic nie pisze na jej temat, czy to sektor/kierunek/ bo dookólna to raczej nie jest. wzmocnienie 38 db robi ogromne wrażenie. Jeżeli nie taka antena to jaką proponujecie do zamocowania na maszcie ??

 

Na innej stronie znalazłem więcej informacji na jej temat ale nie do końca je rozumiem, wychodzi chyba że jednak jest to antena dookólna. 

https://www.dmtrade.pl/p6443,antena-mobilna-ip55-funke-dsc310-dvb-t-t2-lte-4g.html

 

Nie wiem jeszcze jak z zasilaniem z mojego gniazda antenowego w TV. Jak nie tą antenę to jaką ??

Edytowane przez Kvasir (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj ten temat, wszystko jest. Antena, o którą pytasz, to antena kierunkowa, więc będziesz musiał dobrać dla niej odpowiednią pozycję, gdy już ustawisz przyczepę. Wzmocnienie nie robi wrażenia, ponieważ jest typowe, jak dla podobnych anten z wbudowanym przedwzmacniaczem. Do tej anteny trzeba dodatkowo dokupić zasilacz 5 V, separator i przewód antenowy (brak w komplecie). Jeśli Twój TV/dekoder posiada opcję zasilania anteny, to brakować będzie jedynie przewodu i wtyków.

Zainteresuj się też konstrukcją Telmoru. Obecny (aktualny) model, to "DIGITactiwa LTE". Cena i parametry podobne, ale moim zdaniem, antena ma lepsze mocowanie, a poza tym: bardziej uniwersalne zasilanie (5 - 24 V), posiada znacznie lepszą charakterystykę w całym pasmie (bardziej równomierną), lepszy stosunek sygnału, co jest dosyć istotne.

IMHO

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2018 o 21:37, jacek00 napisał:
W dniu 16.03.2018 o 21:33, DOMINO7 napisał:
W szafie powinno być miejsce wyznaczone na wiercenie otworu pod maszt. Kółko z krzyżykiem, mniej więcej jak celownik emoji6.png 

U mnie jest czerwone kółko z napisem w środku TV :-)

dobrze wiedzieć...   :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam,

jestem laikiem w tych sprawach więc proszę o pomoc. Poszukuję wzmacniacza do anteny zasilanego na 12V. Mam przyczepę z anteną na wysuwanym maszcie, po wzmacniaczu zostały tylko dziury i kabel zasilający z instalacji 12V :)

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Wotjek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Jeśli może być zasilany z ~230 V, to np. "Alcad AI 223" (dwa wyjścia). Jeśli zasilanie ma być z "12 V", to np. "ams  AWS - 141 SE" (jedno wyjście) lub "ams  AWS - 142 SE" (dwa wyjścia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witaj. Na początek proponuję, abyś czytał forum, ponieważ zakładanie "nowego" - starego tematu powoduje niepotrzebny bałagan ;)

http://forum.karawaning.pl/topic/13617-anteny-dvbt-do-zastosowań-mobilnych/?p=296424

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,moim zdaniem bardziej efektywna będzie antena TELMOR DIGIT ACTIVA,dlaczego?produkty Telmoru są bardzo dobrej jakości,nie jestem jakimś przedstawicielem tej firmy,antena tak ma wbudowany wzmacniacz antenowy,z tym że,wzmacniacze antenowe Telmoru charakteryzują się niskim szumem własnym,dobrym wzmocnieniem,nie tylko na papierze,lecz w rzeczywistości,co za tym idzie,mniejsze przekłamywanie sygnału odbieranego,tak to można nazwać najprostszym językiem.

Jedyna wada to cena.

Zaleta,blisko nadajnika jesteś nie podłączasz zasilacza antenowego i masz antenę bierną.

Dalej jesteś od nadajnika,podłączasz zasilacz masz antene aktywną.

to na tyle pozdrawiam Czarek.

Edytowane przez Czarek236 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.