Skocz do zawartości

Anteny dvbt do zastosowań mobilnych


Kristofer

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli sygnał z anteny jest Ci potrzebny również w przedsionku, to ciągniesz go już z wnętrza przyczepy i na ścianie montujesz specjalne gniazdo (też są do kupienia). Ja u siebie nie korzystam z przedsionka, więc takiego gniazda nie potrzebowałem.

Kristofer ja w moim Knausie mam przewód antenowy do przedsionka firmowo dociągnięty przez gniazdo podłączenia prądu do przyczepki - nad wtyczką jest przewód w samym gniazdku jest widoczny tylko wtyk antenowy, który wysuwa się z przyczepki.

 Miałem i ja u siebie wstawione w ścianie gniazdo "F" z klapką. Fabrycznie, lecz korzystałem z tego odwrotnie, tzn sygnał z anteny przez to gniazdo wpuszczałem do przyczepy a nie na odwrót.

Przelot nie miał żadnych tłumień ani ograniczeń pasmowo przepustowych, ot po prostu zwykły "przedłużacz" ładnie fabrycznie zainstalowany i poprowadzony gdzie trzeba.

To było coś takiego, ale tylko jedno gniazdo, typ F - najwyraźniej do łask naziemny odbiór powrócił :)

post-2083-0-22925800-1383211865_thumb.jpg

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 427
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 Miałem i ja u siebie wstawione w ścianie gniazdo "F" z klapką. Fabrycznie, lecz korzystałem z tego odwrotnie, tzn sygnał z anteny przez to gniazdo wpuszczałem do przyczepy a nie na odwrót.

Przelot nie miał żadnych tłumień ani ograniczeń pasmowo przepustowych, ot po prostu zwykły "przedłużacz" ładnie fabrycznie zainstalowany i poprowadzony gdzie trzeba.

To było coś takiego, ale tylko jedno gniazdo, typ F - najwyraźniej do łask naziemny odbiór powrócił :)

 

 

Bardzo dobry pomysł dla anteny przenośnej. Nie w każdej budce z tym gniazdem jednak zadziała. Tak jak wspominałeś, może być wersja rozdzielacza, która będzie silnie tłumić w kierunkach przeciwnych lub sygnał z anteny będzie na tyle słaby, że nawet przy niewielkim tłumieniu (które przy rozdzielaniu jest zawsze) osłabnie tak znacznie, że z odbioru będzie "kicha".

Najlepiej zawsze sprawdzić praktycznie.

U mnie nie było takiego gniazdka na ścianie.

 

Ależ to wszystko skomplikowane.Przy kupnie następnej przyczepy bedę juz duzo madrzejszy i będę zwracał uwagę na jej dodatkowe wyposazenie,w tym anteny itp. :pad:

 

Do tego czasu, może się wszystko zmienić :]

To tak, jak z komputerami: gdy kupujesz najnowszy w sklepie, to w tym momencie są już wprowadzane przez producentów jeszcze nowsze, "lepsze", inne rozwiązania :hmm:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer mam coś dla Ciebie ,bo nic tu nie piszesz ostatnio :)

 

 

http://www.jula.pl/cyfrowa-antena-wewnetrzna-uhf-928042

http://www.jula.pl/cyfrowa-antena-wewnetrzna-928045

 co sądzisz  o tym,przy tego typu antenach nie ma roboty z montazem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, ale to są anteny wewnętrzne stosowane do powiedzmy 10 km od nadajnika. Na kempingu możesz mieć i 50 - 60 kilosów. Według mnie te anteny są za słabe, zwłaszcza ta druga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak, jak napisał Port.

W opisie masz, że to anteny wewnętrzne i to już może być przeszkodą w odbiorze sygnału.
Fakt, że jeśli staniesz gdzieś blisko nadajnika, to możesz coś odebrać, ale wtedy może wystarczyć równie dobrze "kawałek drutu". Zauważ, że przyczepa, to puszka z blachy i do jej wnętrza dostaje się mocno stłumiony sygnał, a nawet i tego może nie być. Gdy odległość od anteny nadawczej będzie większa, to nic nie odbierzesz, choć byś miał nawet bardzo mocny wzmacniacz (musi mieć co wzmocnić). Przy telewizji analogowej, być może zobaczyłbyś jakiś szczątkowy obraz (łącznie z "opadami śniegu"), ale przy DVB-T będzie jedynie komunikat "Brak sygnału".

Tak sobie teraz myślę: skoro przerażają Cię kwestie montażu anteny zewnętrznej, przelotek itp. rzeczy, to spróbuj może zrobić tak, jak niektórzy to robią, czyli na dachu postaw  / przykręć / przyklej antenę dookólną, najlepiej w pobliżu np. jakiegoś wywietrznika i przez niego przepuść przewód do wnętrza przyczepy. Mimo, że jestem przeciwnikiem takich rozwiązań, to może spróbuj w ten właśnie sposób. Gdy dojrzejesz do właściwego montażu, to poprawisz na bardziej prawidłowy.

Oczywiście zawsze możesz sprawdzić możliwość odbioru sygnału przez antenę wewnątrz budki i w miejscach, w które jeździsz - kto wie :hmm:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Cyfrowa antena..." :look:

Matko... :blagac:

Kiedy te niedouki przestaną się kompromitować i społeczeństwo otumaniać :oslabiony:

Ten ichny markieting, aby ogłupić, aby złotówkę wyciągnąć.

 

Nie kupię !  :foch: 

A choćby ze złota była, to to takie same złoto jak cyfrowa antena <bulwers> :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chyba odbiegliśmy  od tematu zastosowania anten,bo Kristofer od trzech dni nic nie pisze. :foch:

Na temat zamontowania TV w przedsionku założe nowy temat ,chyba ,ze juz był kiedyś :hmm:

To fakt, ale nie dlatego nic nie pisałem, po prostu byłem zajęty powrotem do domu (kończyłem sezon :przyczepa:  )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba odbiegliśmy  od tematu zastosowania anten,bo Kristofer od trzech dni nic nie pisze. :foch:

Na temat zamontowania TV w przedsionku założe nowy temat ,chyba ,ze juz był kiedyś :hmm:

Andrzej a myślałeś o tym: w cepce 24" a w przedsionku projektor, a ekranem byłaby jedna ze ścian, ta pełna mniejsza :yay:  :yay:  :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej a myślałeś o tym: w cepce 24" a w przedsionku projektor, a ekranem byłaby jedna ze ścian, ta pełna mniejsza :yay:  :yay:  :yay:

Temat o TV jest już w innym miejscu, tu piszemy o antenach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.