Skocz do zawartości

Światła przeciwmgielne


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

ufff a ja dzis skoncze swoje....szczescie ze tylko 0,5m przewodziku brakowalo... najgorzej z oprawka bylo... bo dostac sama oprawke to cud chyba..

dla wyjasnienia lampa byla przystosowana.. instalacja przyczepy tez ytylko od glownej rozety do lampy nie bylo przewodu i oprawki w lampie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 145
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

12) awaryjne - pojazd samochodowy, z wyjątkiem motocykla, i przyczepa;

A ja mam taką małą kwestię, kto ma w przyczepie światła awaryjne ???? Bo wg mnie nikt. Przecież jak ją odłączymy i pojedziemy do warsztatu to będzie stała sama. Przecież z tego powodu wymagany jest osobny trójką do auta i przyczepy, a co z światłami awaryjnymi, pozycyjnymi, ???

To tak dla akademickich dywagacji :-), może coś mądrego wymyślimy:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie różnica bo średnica to każdy wie co to za ptica natomiast to drugie to pole przekroju mierzone w mm kwadratowych i to właśnie jest jednostką określającą przewody i kable :piwo: .

Teraz już wiem, że chodzi o pole przekroju. :] W sklepach zawsze podają właśnie tę wartość np 0,75 kwadrat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taka mala kwestie, kto ma w przyczepie swiatla awaryjne ???? Bo wg mnie nikt. Przeciez jak ja odlaczymy i pojedziemy do warsztatu to bedzie stala sama. Przeciez z tego powodu wymagany jest osobny trojka do auta i przyczepy, a co z swiatlami awaryjnymi, pozycyjnymi, ???

To tak dla akademickich dywagacji :-), moze cos madrego wymyslimy:-)

Zostawia sie na drodze zone, ktora to przemiennie zakrywa i odkrywa zolte tablice wyrozniajace co imituje awaryjne.

 

Sorki ale tylko to mi na szybko przyszlo do glowy :]:]:piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taką małą kwestię, kto ma w przyczepie światła awaryjne ???? Bo wg mnie nikt. Przecież jak ją odłączymy i pojedziemy do warsztatu to będzie stała sama. Przecież z tego powodu wymagany jest osobny trójką do auta i przyczepy, a co z światłami awaryjnymi, pozycyjnymi, ???

To tak dla akademickich dywagacji :-), może coś mądrego wymyślimy:-)

Zostawia sie na drodze żonę, która to przemiennie zakrywa i odkrywa żółte tablice wyróżniające co imituje awaryjne.

 

Sorki ale tylko to mi na szybko przyszło do głowy :]:]:]

 

Dzięki Marcin, teraz już wiem po co żona, może w końcu się ożenię :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiego przekroju 0.6mm2... moze byc 0,5mm2 lub nastepny w typoszeregu 0,75... obciazalnosc takiego przewodu (domyslam sie ze to LY -zyla miedzian , linka izolacja polwinit) wynosi odpowiednio dla 0,5mm2 - ok.11A a 0,75mm2 - 14A - zalezy od sposobu ukladania i producenta... ach ajest to obciazalnosc dlugotrwala... czyli spoko wodza przy zarowce 21W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiego przekroju 0.6mm2... moze byc 0,5mm2 lub nastepny w typoszeregu 0,75... obciazalnosc takiego przewodu (domyslam sie ze to LY -zyla miedzian , linka izolacja polwinit) wynosi odpowiednio dla 0,5mm2 - ok.11A a 0,75mm2 - 14A - zalezy od sposobu ukladania i producenta... ach ajest to obciazalnosc dlugotrwala... czyli spoko wodza przy zarowce 21W

 

hmm... kłucić się nie będę, ale tak mi się wydawało, że tak odczytałem z metki podczas kupna przewodu. Może ta 5 była za mocno zawinięta :] Ale chyba te 0,1 dużej różnicy nie robi i biedy nie zrobie :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a miej sobie i 0,6 jak znajdziesz oczywiscie ... wydawalo mi sie ze na pytanie czy taki a taki przewod starczy oczekiwales jakiejs porady nie tylko w slowach : spoko brachu... podalem jak najbardziej umialem.... jesli za bardzo to przepraszam.......

 

ps : taki przewod starczy brachu ... :piwo: jest ok :] montuj smialo :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie znaczy,że ma być niesprawne.U nas ciągle pokutuje przekonanie,że coś robi się z myślą o papierku,pieczątce a nie o swoim bezpieczeństwie.

Czy ja napisałem coś co pozwala wysnuć taki wniosek?????????????????????????????? :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a miej sobie i 0,6 jak znajdziesz oczywiscie ... wydawalo mi sie ze na pytanie czy taki a taki przewod starczy oczekiwales jakiejs porady nie tylko w slowach : spoko brachu... podalem jak najbardziej umialem.... jesli za bardzo to przepraszam.......

 

ps : taki przewod starczy brachu ... :? jest ok :? montuj smialo :?

 

 

Spokojnie bez nerwów :piwo: O te 0,1 nie ma co się kłucić chyba? Ty jesteś fachowcem w tej dziedzinie, ja nie, jeśli takie moje prostackie nie dopatrzenie uraziło - sorki.

 

Jak co będe montował :? Dzięki za wyczerpującą odpowiedź :]:]:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.