Skocz do zawartości

Jakie odciągi do przedsionka (foto)


COLLINS18

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Coś to jest za tanie, ale jak się nie ma w ręku trudno ocenić. Zastanawia mnie dlaczego jest tylko jedna sprężyna? Haki też jakieś takie mikre się wydają :(

Co do długości to powinna być regulacja więc nie ma problemu.

 

Nie przesadzaj Kajman - używam takiego samego już któryś tam sezon i nie ma najmniejszych problemów.

Nikt nie napisał, że muszą być dwie sprężyny, regulacja także jest wystarczajaca, a haki sa odpowiedniej długości. To ogłoszenie to tylko kwestia zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam taki pas. Nie wiem dlaczego napisałeś, że te kotwy jakieś mikre. Jak ja to wbijam, to muszę się trochę namęczyć. To jednak kawał żelastwa. Sprężyna po jednej stronie wystarczy. Bardziej od tej pojedynczej sprężyny martwi mnie sposób wiązania - proste przeplecenie pasa przez dwa oka może w  silniejszym wietrze popuścić, więc trzeba tego pilnować. Ale nie wydaje mi się, żeby miało tak od razu puścić :) Ja tam jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo, kotwy są naprawdę niczego sobie.

Fakt- przeplot pasa przez te dwa oczka niestety nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Można jednak to opanować na kilka sposobów.

Sprężyna- jedna spokojnie wystarcza, zresztą większośc tego typu pasów ma jedną.

Jednak lepszą wersją jest ten sam typ, ale z trzema osłnami chroniącymi 

przedsionek przed przetarciami od pracującego pasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wcześniej pisałem, jeżeli działa to OK. Sam bym nie założył pasa na jednej sprężycie. Moje pasy są wpinane w specjalne klamry po obu stronach przedsionka i z obu stron są zakładane do haka poprzez sprężyny. Ten model opasuje przedsionek po dachu. Zakończenie tylko jedną sprężyną moim zdaniem mocno ograniczy amortyzację uderzenia wiatru od strony gdzie sprężyny nie ma. Jednocześnie może powodować suwanie się pasa po dachu a co za tym idzie jego przecieranie. W pasie sztormowym istotą sprawy są sprężyny, które mają amortyzować podmuch. To rozwiązanie to tak jakby w aucie były resory po jednej stronie.

Edytowane przez Kajman (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajman Twój pas, a w zasadzie dwa pasy. to jednak trochę

inna konstrukcja. Dwa pasy pracują w zasadzie niezależnie od siebie.

Pas o kóry toczy się mały spór, to jednak coś innego. Jedna sprężyna

pracuje dla całego pasa. Jeśli tak wielką wagę przywiązujesz do

amortyzacji, to nie rozumiem dlaczego środek w takim razie na sztywno??.

W tym miejscu na pewno nie masz amortyzacji i jakoś jest ok.

Moi poprzednicy też stwierdzili na zasadzie doświadczenia, że

pas jest ok. i spełnia swoją rolę. Więc nie ma o co się spierac.

Powiem, że to może (z naciskiem na- może) nawet lepsze rozwiązanie 

od Twojego, bo środek też trzyma.

COLLINS18 , możesz taki pas śmiało kupować. 

Ja na Twoim miejscu kupiłbym  jednak taki, ale z trzema osłonkami

Edytowane przez marko6 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie ma sporu :skromny:

Przedstawiamy jedynie swoje spostrzeżenia. Jeżeli ktoś używa tego pasa i jest z niego zadowolony to może go polecić.

Środek mam na sztywno z prostej przyczyny. Mój stelaż jest z włókien więc sam stelaż jest amortyzatorem. Dodatkowo amortyzują drabinki mocujące w ścianach więc odciąg zakładam tylko dlatego żeby żona się nie czepiała. Co innego gdy przedsionek zakładam tylko jako daszek bez ścian bocznych. Wtedy musi być sztywny odciąg bo wiatr by go podniósł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamiast pasa sztormowego wymyśliłem taki patent ze sznurka 8 mm .

Ponieważ ma tylko trzy maszty do daszku a nie mam rurek pomiędzy masztami a przyczepą,odciągi spełniają równocześnie zadanie pasa sztormowego gdyż są połączone ze sobą - a właściwie wszystko jest zrobione z jednego odcinka.Oczywiście wszystkie trzy odciągi zamocowane są na sprężynach(rozebrałem starą pralkę i sprężyny jak znalał-przydały się).Sprzedałem ten patent Jożinowi i też chyba jest zadowolony.

Może nie profesjonalnie ale skutecznie i tanio.

 

post-8250-0-92224300-1369243784_thumb.jpg

post-8250-0-84074200-1369244003_thumb.jpg

post-8250-0-68847900-1369244031_thumb.jpg

post-8250-0-34147100-1369244094_thumb.jpg

post-8250-0-90618400-1369244203_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, że dużo opinii jest za tym pasem :) Tak jak piszecie kupie ten pas z osłonami z tej aukcji:

http://allegro.pl/pas-sztormowy-fluo-plus-12-5m-i3220607702.html

Dziękuję Wam za opinie i rady :) Zawsze lepiej doświadczonych karawaningowców zapytać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

COLLINS18 i inni

Kupiłem ten pas za 44 zli ODRADZAM tego zakupu innym.

Beznadziejne klamry,przez swój kształt nie trzymają naciągu pasa,po dwóch tygodniach wyskoczyła na nich już lekka korozja !!!

Żeby założyć sprężyne trzeba odwrotnie wbić śledzia bo od frontu nie ma dospawanego kółka na jej zamocowanie (podpatrzyłem u sąsiada,który kupił podobny pas).Proponuje poszukać czegoś innego!!!

Edytowane przez NOBOCAMP (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.