Skocz do zawartości

Zapytanie z ciekawości

michalusss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Ponownie wpisuje się w temat kupna przyczepy. 

Z ciekawości do znawców tematu 

Znalazłem http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=3257081751&ars_source=ars&ars_socket_id=9&ars_rule_id=45

A myślę o  2+2 z dmc 1200kg długość dowolna 

Co myślicie o takim sprzęcie?

Osobiście ciągle przeglądam, czytam i myślę a zakup i tak dopiero początek 2014. 

Dodatkowo czytałem i modne są z układem UFE a co to tak na prawde znaczy? 

Ja jestem zdania że żeby kupić to trzeba jeździć i oglądać :]  po zdjęciach budki są w większości cacy a rzeczywistość różnie to weryfikuje :bzik: a opisy sprzedawców to się między bajki nadają ;)

Witam ponownie

Przemyślałem troszkę temat

A czy ktoś już brał pod uwagę wyprawę do UK po cepke? 

Jak by nie było to 1700 km x2

Myślałem o aukcji bez minimum.... 

http://www.ebay.co.uk/itm/Adria-Optima-500B-6-Berth-Caravan-/151044010240?pt=UK_Campers_Caravans_Motorhomes&hash=item232aecb100

Pierwszą cepkę miałem Adrię i miło wspominam. 

Tylko ciekawią mnie koszty transportu, w sumie przyciągnięcia samemu przez całą Europę do Polski 

Prom do tych wymiarów to 80 - 100 E tylko co jeszcze dojdzie prócz paliwa? 

Może koledzy z tamtych rejonów może by jakoś temat rozpisali. 

Pozdrawiam

Witaj jesli masz zamiar wiezc przyczzepe na kolach z uk to ....nie najlepszy pomysl lepiej poszukaj lawet ktore tam woza auta a na powrocie moga zabrac przyczepe....np opel wysyla auta do angli lawetami nie mam namiaru ale sadze ze jak zechcesz to znajdziesz a koszty beda podobne jak policzysz paliwo prom tablice ubezpieczenie iiii jeszcze z nie sprawdzona techn przyczepa 1700 km mozna sie przejechac ale na stanie technicznym :hmm: ps. koszt lawety to ok 300euro

Na tych kilku małych zdjęciach wygląda bardzo ładnie. Myślę, że warta obejrzenia.

Co do układu to kazy preferuje inny. Na pewno wiele zależy od wieku dzieci i od stylu życia na kempingu.

Ja preferuję klasyczny układ z dwiema sypialniami na końcach. Jedna zamykana,

W ubiegłym roku kładłem dzieci spać wieczorem, zamykałem ich sypialnię i reszta przyczepy z dostępem do toalety, kuchni była do dyspozycji rodziców. Kładliśmy się później niż dzieci i byłoby bardzo niewygodnie nie móc zrobić sobie herbatki wieczorem.

Ale w tym roku już jakoś dzieciaki nie chciały sie kłaść tak wcześnie. Jak podrosną to za kilka lato może być odwrotnie, że ja będę chciał sie zamknąćć w sypialni i spać, a dzieci będą potrzebowały dostęp do drzwi i swoich łóżek. Kto wie.

Podsumowując - zastanów się jak bedzie wyglądał wasz dzień na kempingu. Od tego zależy który układ jest wygodny. Mnie się ten z linku nie za bardzo podoba, ale na pewno znajdą się jego zwolennicy.

Znalazłem http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=3257081751&ars_source=ars&ars_socket_id=9&ars_rule_id=45

Edytowane przez inhalt (wyświetl historię edycji)

Modne są  :hmm:   co to znaczy ?

UFe -symbol zabudowy wewnętrznej a cyferki przed określają wielkość budy.

U -rundsitzgrupe - podkowa

F- franzosisches bett  -francuskie łożko

e- externer waschraum -umywalka

Witam. 

Ponownie wpisuje się w temat kupna przyczepy. 

Z ciekawości do znawców tematu 

Osobiście ciągle przeglądam, czytam i myślę a zakup i tak dopiero początek 2014. 

A ja zawsze uważam na aukcje z takim tytułem jak w Twoim linku słowo OKAZJA mnie przeraża (nie wiem dlaczego) :niewiem:

dodatkowo po co wpisywać w tytuł nazwy wszystkich marek przyczep (chociaż każdy wie dlaczego)

To tak ode mnie mały OT.

Możesz sobie połączyć wyjazd po cepę z wyjazdem wakacyjnym :) Ale rzeczywiście cepa musiałby być pewna technicznie :) Powrót mógłbyś zaplanować przez Francję, czy Holandię i przy okazji zobaczyć co nieco :)

A ja zawsze uważam na aukcje z takim tytułem jak w Twoim linku słowo OKAZJA mnie przeraża (nie wiem dlaczego) :niewiem:

dodatkowo po co wpisywać w tytuł nazwy wszystkich marek przyczep (chociaż każdy wie dlaczego)

To tak ode mnie mały OT.

Tak tak, bezwypadkowa, pachnąca ....  :ee: Wczoraj tak szukałem holownika na Allegro. W ogłoszeniu 130 tys km. Z racji miejsca pracy mogę co nieco sprawdzić i co? W 2009 roku fura miała 195000 km.... pozostawię bez komentarza.... Okazja, psia ich mać  :krzykacz:

Tak tak, bezwypadkowa, pachnąca ....  :ee: Wczoraj tak szukałem holownika na Allegro. W ogłoszeniu 130 tys km. Z racji miejsca pracy mogę co nieco sprawdzić i co? W 2009 roku fura miała 195000 km.... pozostawię bez komentarza.... Okazja, psia ich mać  :krzykacz:

Przecież po przejechaniu 200k licznik automatycznie przełącza się w tryb odejmowania kilometrów. 

Teraz jest to nagminne, przecież to jest taka korekta nic nie znaczącego licznika. 

Średnio przejeżdżam ok 20 - 25 tys. km Moje auto ma 12 lat = 240 - 300 tys km powinno mieć przy normalnym użykowaniu praca dom praca dom i wakacje. 

Posiadam je od 3 lat i obecny przebieg "licznikowy" to 142 tys.

Ciekawe czy osoba od której kupiłem była uczciwa czy po prostu tak mało je użytkowała. 

Przeglądając ogłoszenia śmiało mogę stwierdzić iż auta w wieku do 3 lat mają tyle samo przejechane co te 10 - 14 letnie auta ( do 200 tys).

Wracając do Adrii to ciekawy jestem czy mój skromny holownik podoła.

Czy jest możliwość przerobienia piętrusa na podwójne łóżko. 

Myślałem o tym w tylnej części przyczepy

...

słowo OKAZJA mnie przeraża (nie wiem dlaczego) :niewiem:

dodatkowo po co wpisywać w tytuł nazwy wszystkich marek przyczep

...

Mnie też .

Po to, żeby na samym wstępie inteligentny zainteresowany wiedział, że ma do czynienia ze sprzedawcą-burakiem.

• 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dzień dobry, 

Chciałem wznowić temat. 

Mianowicie jutro jadę oglądać u znajomych znajomych Cavalier Bamba 416 

Odpowiednik http://karawaning.net/bamba416.htm

Moje pytania i obawy: 

1. Szerokość 2.30? czy w porównaniu do adrii którą miałem 2.08 to aż taka duża różnica? 

2. Znacie słabe punkty tego modelu? na co zwracać szczególnie uwagę? 

Proszę o poradę. 

pozdrawiam

1. Miałem Knausa 2.30 szeroki.

Po pierwszym zapięciu czułem się "ślepy" do tyłu. Zmieniłem lusterka na porządne z szerszym rozstawem bo to jednak po 10cm na stronę. To dużo ale idzie się ogarnąć.

.

Edit:

Dopiero dostrzegłem że to Palio, auto w sylwetce szczupłe. Porządne lustra dodaj do listy zakupów.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)

1. Szerokość 2.30? czy w porównaniu do adrii którą miałem 2.08 to aż taka duża różnica? 

Przy tej szerokości auta różnica jest duża ale w dwóch kierunkach: 

1) do ciągnięcia - ta jak pisał WojtEwa szersze lustra powinny pomóc oraz kilka przejechanych km ewentualnie kamera z tyłu cepki.

2) do mieszkania - sam miałem 2.10 później 2.30 poczujesz to gdy już będziesz na miejscu a będzie padał deszcz i trzeba będzie przeczekać by rozłożyć przedsionek/daszek.

P.S Maras a E nie oznacza toalety opróżnianej zewnątrz?

...

P.S Maras a E nie oznacza toalety opróżnianej zewnątrz?

Bluesmen , nie sadze ,tym bardziej ,że już wszystkie budy ,które mają WC  są opróżniane zewnątrz.

W tym przypadku odniosłem sie do marki Hobby.

W wiekszości przypadków gdy mamy francuskie łóżko obok mamy umywalkę z lustrem . Ale np. Knaus gdzie w zabudowie mamy wspomniane łóżko i umywlkę nie umieszcza w oznaczeniu literowym literki  E.  Moja buda tak ma .    

E- w Knausie to dwa osobne łóżka -fotka

post-208-0-66114200-1371541715.gif