Skocz do zawartości

Przejscie graniczne w Zwardoniu i droga do autostrady


John

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Od polskiej strony jest idealnie, ekspresówka do samego przejścia od Milówki. Piękna trasa, piękne widoki na Barania Górę, fajny, nowoczesny tunel. Ale niestety po słowackiej stronie czas sie zatrzymał 20 lat temu.... coś tam robią ale nic z tego nie wynika  :niewiem:  I dość długo jedzie się przez wioski. Role sie odmieniły. Kiedyś na Słowacji mieli super drogi a u nas była lipa. Teraz widać, że jednak my chyba trochę lepiej wykorzystujemy pieniądze unijne... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktos z Was jechal przez to przejscie w tym lub zeszlzm roku. Jak wyglada trasa przejazdu. Jak jechalem kilka lat temu to jechalo sie jakas dziura.

@John napisał:

Jak jechalem kilka lat temu to jechalo sie jakas dziura. < zgadzam się, tylko raz jechałem

Jak wyglada trasa przejazdu. Ekspresówka #69 < stan

Jak jechać, więcej < zerknij, czytaj zalecenia tubylców: Krixos & Miodzio & moriss

Pozdrawiam,

PS

Przejazd z Cieszyna do granicy CZ/SK  A - B <  był i jest bezpłatny=bez winiety

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówić to polecam drogę przez Czechy, w km wychodzi prawie tyle samo i wjeżdża się do Cadcy bez rozbijania się po wioskach.

Jeżeli chodzi o wykorzystanie funduszy UE to jak współpracowałem ze Słowakami z Żyliny przy projekcie w ubiegłym roku to mówili że nie wiadomo kiedy teraz połączą Cadce z granicą porządną drogą bo po wyborach całą kasę z tego obszaru wygrana partia przeniosła na budowę autostrady i dróg na wschodzie kraju, ponoć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówić to polecam drogę przez Czechy, w km wychodzi prawie tyle samo i wjeżdża się do Cadcy bez rozbijania się po wioskach.

Jeżeli chodzi o wykorzystanie funduszy UE to jak współpracowałem ze Słowakami z Żyliny przy projekcie w ubiegłym roku to mówili że nie wiadomo kiedy teraz połączą Cadce z granicą porządną drogą bo po wyborach całą kasę z tego obszaru wygrana partia przeniosła na budowę autostrady i dróg na wschodzie kraju, ponoć :)

@bartosz_b napisał:

Szczerze mówić to polecam drogę przez Czechy, w km wychodzi prawie tyle samo i wjeżdża się do Cadcy bez rozbijania się po wioskach.

Wielkie dzięki bartosz_b, Twoja opinia jak też kolego Miodzio utwierdza mnie w przekonaniu

że dobrze zrobiłem rezygnując z przejazdu autostradami CZ na rzecz SK.

Bracia i siostry od dwóch lat od Cieszyna do granicy CZ/SK nie spotkaliśmy  żadnych utrudnień.

Wcześniej na tej trasie były 2 wahadełka przy budowie mostów. Inwestycja zakończona.

Nikomu niczego nie sugeruję i nie namawiam, każdy z nas i tak będzie jechał swoją ulubioną trasą.

 

@Miodzio Napisano 13 maj 2013 - 23:39 Trasy Chorwacja post # 18

Potwierdzam słowa Krixosa - z przyczepą drogą Oświęcim, Kęty jako drogą przelotową lepiej nie jechać.

Generalnie najszybsza opcja przejazdu teraz to według mnie Siewierz - Cadca

Ja bym taką drogę wybrał, jest dosłownie parę kilometrów dalej, ale w tej chwili nie znam na niej żadnych utrudnień.

Wydaje mi się, że to w tej chwili najszybsza droga przejazdu przez Górny Śląsk na południe.

Do wakacji nie powinno się nic zmienić.

Na pewno w tym roku pojedziemy trasą wyznaczoną przez Miodzio i zatwierdzoną przez bartosz_b

Pozdrawiam,

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jadąc od Warszawy Miodzio podał najlepszą trasę. Omijamy Tychy i Czechowice gdzie są korki koszmarne. Jedzie się cały czas drogą szybkiego ruchu bez utrudnień.

 

Trasa przez Zwardoń jest za to bardziej atrakcyjna widokowo, ale trzeba przejechać przez Oświęcim, który w godzinach szczytu bywa zatłoczony, przejazd może zająć nawet 20 minut. dalej żadnych utrudnień nie ma. Jedzie się na Kęty dalej prosto w kierunku Bielska i w Kobiernicach na rondzie skręca się na Zywiec. Droga prowadzi wzdłuż kaskady Soły, to jedna z piękniejszych dróg w Polsce. W Żywcu wjeżdża się już na drogę szybkiego ruchu która prowadzi do Zwardonia na przejście graniczne. Po drodze piękny widok na Beskid Żywiecki. Dalej 8 km trochę gorszej drogi i wyjeżdża się pod Czadcą. Różnica w kilometrach około 30 na korzyść trasy przez Zwardoń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;

Serdeczne dzięki za odpowiedzi :yes:  :blagac: ... jechałem raz przez Czechy i wiecej mnie nikt nie namówi :czerwona: . Zawsze jechalismy Do Cieszyna tam drogą na Cadcę i dalej. Ale szukam innej drogi bo ta nam sie znudziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jadąc od Warszawy Miodzio podał najlepszą trasę. Omijamy Tychy i Czechowice gdzie są korki koszmarne. Jedzie się cały czas drogą szybkiego ruchu bez utrudnień.

 

Trasa przez Zwardoń jest za to bardziej atrakcyjna widokowo, ale trzeba przejechać przez Oświęcim, który w godzinach szczytu bywa zatłoczony, przejazd może zająć nawet 20 minut. dalej żadnych utrudnień nie ma. Jedzie się na Kęty dalej prosto w kierunku Bielska i w Kobiernicach na rondzie skręca się na Zywiec. Droga prowadzi wzdłuż kaskady Soły, to jedna z piękniejszych dróg w Polsce. W Żywcu wjeżdża się już na drogę szybkiego ruchu która prowadzi do Zwardonia na przejście graniczne. Po drodze piękny widok na Beskid Żywiecki. Dalej 8 km trochę gorszej drogi i wyjeżdża się pod Czadcą. Różnica w kilometrach około 30 na korzyść trasy przez Zwardoń.

Kajman ale czy ta trasą którą teraz podałeś to nie jest przez przypadek zamknięta na odcinku przed wjazdem do Żywca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajman ale czy ta trasą którą teraz podałeś to nie jest przez przypadek zamknięta na odcinku przed wjazdem do Żywca?

Faktycznie były jakieś roboty po lewej stronie jeziora Żywieckiego. Ja jeżdżę prawą stroną czyli w Czernichowie gdy wjedziemy pod zaporę jedziemy prosto. Tam jest 200 m bruku i nie należy się zniechęcać. Jedziemy wzdłuż brzegu jeziora do drogi Bielsko Żywiec gdzie skręcamy w lewo. Po 4 km jesteśmy na rondzie od którego zaczyna się droga do przejścia granicznego:)

 

Trasa, którą podał Ired to najgorsze rozwiązanie ponieważ prowadzi przez masakryczne korki w Tychach i Czechowicach a łączy się z trasą podaną przez Miodzia w Skoczowie, czyli dalej przez Czechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od natężenia ruchu , jeśli jest luz na Żywiec to jadę na Zwardoń .

Nie lubię trasy prze Czechy , połowa trasy to ograniczenie 50km/h , dużo ciężarówek , Policje, Celni Sprawy itp. od granicy w Cieszynie do Cadcy mamy przynajmniej dwa pewne patrole , czasami jest więcej (50tki przy Shelu ,50 "obok serków" czyli słynne byłe plastikowe rondo , przed granicą , zaraz za granicą przy"wieży eiffla" )

 

Minus trasy przez Zwardoń , to 15km odcinek za granicą , wąsko, i niebezpieczne urwiska z zestawem trzeba naprawdę uważać szczególnie przy mijance z autobusem.

Plusem widoki , słynny najdłuższy polski tunel górski Emilia oraz gastronomia (Karczma pod Baranią -Węgierska Górka ,polecam placki z pieca chlebowego)

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilku lat jeżdżę przez Węgry i jest fajnie :), ale w tym roku trochę mniej urlopu będę miał i w stronę CRO mam zamiar jechać przez Słowację, Austrię i Słowenię żeby nadgonić trochę kilometrów czasowo po autostradach. W przypadku jazdy z cepą wydaje mi się że spokojnie można przez Węgry bo w zasadzie po tych drogach pojedziesz tak samo szybko z nią jak po autostradzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.