Skocz do zawartości

Schemat instalacji elektrycznej HOBBY 425


JanuszG

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem Ci że nikt nigdy nie posiadał na tym forum schematów do innej przyczepy niż niewiadów :ok:. Po prostu producenci nie robią tego. Każda przyczepa jest w zasadzie inna (często robi się je na zamówienie) i magazynowanie i administracja tymi schematami by zabierało połowę zarobionych na produkcji pieniędzy.

 

Instrukcje są do urządzeń w przyczepie. Jak kupujesz mieszkanie to instrukcji też raczej do niego nie dostaniesz.

 

Powiedz lepiej jaki masz problem, a wtedy postaramy się pomóc :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre i trafne porównanie :piwko:

Również i ja do pewnego momentu myślałem,że istnieją skatalogowane schematy elektryczne do Knausa znajomych.

Miałem przed oczyma obraz schematów instalacji elektrycznej tak jak w samochodzie: czerwony zielony czarny biały itp. :ok: a tu klops i dłubanina od podstaw :ok::) ale się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin masz rozrysowany schemat elektryczny calej przyczepy? Wszystkie gniazdka, lampki itp?

Tak, mam caly schemat instalacji mojej przyczepy. Kupujac ja dostalem okolo 3kg roznych instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin T jeżeli posiadasz taki schemat to proszę o przesłanie na maila januszgosciu@op.pl z góry dziękuję ponieważ w mojej przyczepie sprowadzonej z Niemiec jest gniazdo 7pinowe i brak podłączenia na odbiorniki 12V (oswietlenie, lodówka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Schematów dedykowanych nigdzie nie znajdziesz.

Wszystkie instalacje elektryczne w p-pach są proste i intuicyjne, dla elektryków i osób które o kabelkach mają jakieś pojęcie.

Laik będzie zadawał setki pytań, ale żadne nie będzie precyzyjne na tyle , by otrzymać precyzyjną odpowiedź.

Sugeruję wizytę u elektryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu chciałem pójść na łatwiznę i zobaczyć jak mniej więcej jest instalacja jest tworzona, na tym forum zostało napisane że takie schematy są do 425 a z kolei te co mam oglądać to 542k chodzi porostu o ogólna budowę.

Po prostu są elektrycy którzy zanim wezną się do czegoś lubią zobaczyć ogólna budowę czegoś na schemacie, niżeli porozkręcać wszelkie puszki w których okazują się kostki łączeniowe i porozpinać wszystko na partyzanta i mierzyć wszystko ze wszystkim. jednak taka opcja tylko pozostaje posprawdzanie przekaźników sterownika i obwodów z osobna i znalezienie miejsca upłynności.

PS prośba o schemat nie świadczy czy ktoś jest laikiem czy też nie jest to po prostu sposób postępowanie jak np w przypadku łączenie przewodów jedni : kostki skręcają, lutują, zaciskają a inni wagóją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.