Skocz do zawartości

Pomoc przy zakupie

Zacho212

Rekomendowane odpowiedzi

Jeepa Wranglera

Wrangler Wranglerowi nierówny, jaka masa przyczepy w DR? Krótkim Wranglerem to dalszą podróz chyba tylko we 2-je (2-ch? 2-wie?)

Może lepiej zainwestować 1000 zeta w hak do większego auta?

Pytasz czy przyczepa posiada bogate wyposażenie?

Praktycznie poza uchwytem na rowery , drabinką . Reszta w zasadzie przy tej cenie i roczniku

jest standartowym wyposażeniem, podobnych rocznikowo i cenowo przyczep.

Czasem nie wiem czy się śmiać, czy płakać, jak czytam opis wyposażenia.

Przykładowo:

Zintegrowana listwa do przedsionka- a czy ktoś ma inną?

Stabilne podpory- a jakie miały by być?

Toaleta stacjonarna z pompką- a są inne?.

Instalacja wodna elektryczna- a jaka miała by być- Gazowa?

Owszem kiedyś były pompki nożne w N126. ,ale to było 30 lat temu.

Skoda czasu na całą resztę tego, jakże bogatego i wypasionego opisu

...

Czasem nie wiem czy się śmiać, czy płakać, jak czytam opis wyposażenia.

Przykładowo:

Zintegrowana listwa do przedsionka- a czy ktoś ma inną?

Stabilne podpory- a jakie miały by być?

Toaleta stacjonarna z pompką- a są inne?.

Instalacja wodna elektryczna- a jaka miała by być- Gazowa?

Owszem kiedyś były pompki możne w N126. ,ale to było 30 lat temu.

Skoda czasu na całą resztę tego, jakże bogatego i wypasionego opisu

marko6 , tak już jest czasami ,że czytając  opisy niektórych sprzedawców  możemy się pośmiać aż do bólu :ok:

Ale też czasami mamy wiarygodny opis niektórych cześci wyposażenia .

-zintegrowana listwa do przedsionka - ogladając katalogi przyczep Dethleffsa albo Burstnera  w roku 2007/2008 była w ofercie przyczepa ,która miała w standarcie  listwę do której nie było mozliwości podpięcia przedsionka !! a ta zintegrowana była za dopłatą - dziwne ale prawdziwe. 

- stabilne podpory  - w wiekszości przypadków w przyczepach posiadamy podpory standartowe -fotka post-208-0-86176900-1367309251_thumb.jpg 

ale też mamy mozliwość  za dodatkową opłatą zażyczyć sobie montaż stabilnych nóg wsporczych tzw. premium post-208-0-41855700-1367309438_thumb.jpg

Jak widać na fotkach ,standartowe podpierają podobnie ,ale siła podparcia działa inaczej. Jedne rozkładają sie od wewnątrz a drugie od zewnątrz.

W poprzedniej budzie miałem te standartowe , teraz mam te stabilne i powiem Ci ,że różnica jest zauważalna .Do jednych i drugich i tak musisz podłożyć podstawki.

A jak już rozmawiamy o nogach podporowych to mamy jeszcze dostepne ,elektryczne  oraz tzw. szybkie -mniej kręcenia korbą. 

Maras, trudno się z tobą nie zgodzić. Tyle tylko, że mnie chodziło o

podejście sprzedających. Konkretnie o opisy wyposarzenia, które 

sa przecież standartem. Choćby koło manewrowe, czy hamulec najazdowy

z możliwością cofania, że nie powiem o stole z nogą.

Wydaje mi się , że takowa wyliczanka ma sprawić, że nowicjusz pomyśli, ale wypas!! , a

to raczej normalka i standart.

Stabilne podpory- tu zgoda. Mam normalne, pewnie jest jakaś różnica, ale trzeba, by

mieć doświadczenie w jednych i drugich. Wierzę , że są lepsze, w końcu swiat idzie do przodu.

Jednak nie zdziwiłbym się, gdyby w tych rocznikach i przy tej wielkosci były też standaetem.

marko6 , rozumiem Ciebie i zgadzam się z Twoją opinią  w tematacie o którym rozmawiamy   :yes:

Wiadomo ,że sprzedawca zachwala ,wypisując czasami bzdury ,chce wyróżnić jego "okazję" dla kupującego.Kupujący widząc i wiedząc o tym ,że ma wyposażenie ponad standartowe i tak będzie grymasił aby jak najtaniej kupić . Po "udanej" transakcji ,sprzedający będzie  się cieszył z tego ,że pozbył się "trupa" a kupujacy będzie zadowolony z zakupu ,twierdząc ,że to była wyjątkowa okazja.

Do dziś nie rozumiem jednego ,dlaczego kupujacy użwaną budę, uważają ,że np.przedsionek to powinien być w każdej przyczepie.!!! A tak niestety nie jest i za pożądny nowy przedsionek  trzeba zapłacić  nawet pare tysia euro.

A wracając do wyposażenia to najlepiej jest mieć katalog przyczepy z danego roku produkcji i tam mamy wszystko  dokładnie napisane ,co w standarcie a co za dopłatą. 

Wspomniałeś  jeszce o nodze od stołu , to tą którą  mam przy opuszczanym stoliku ,taka jakby hudrauliczna to niestety była u mnie za dopłatą :blagac: a o rok młodszych przyczepach była w standarcie !