Skocz do zawartości

Wpis do dowodu rejestracyjnego a platforma rowerowa


gornik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

We Frankfurcie nad Odrą mój znajomy mówił, że już bez problemu Pani wydrukuje Polska tablicę rejestracyjną.

Trzeba pokazać dowód rejestracyjny tylko. Cena od 8-10 €

 

 

Ps. Tak sobie myślę,  czy my zawsze musimy być lekko "tego" za cywilizacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niektóre WK rejestrują platformy jako przyczepy lekkie...

 

Pamiętajcie aby zwiększyć opłaty podczas przejazdu przez nasze AUTOSSSTRAAADY :] , oraz OC i pregląd techniczny coprawda tylko jeden ale gratuluję pomysłu :bravo: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie wolno ,przekładać na inny pojazd owszem nie wolno ale bagażnikiem jedynie modyfikujesz pojazd. Moim zdaniem masz obowiązek przełożyć.

Który urząd i na jakiej podstawie rejestruje bagażnik jako przyczepę  :hehe:

 

Więc słuchajcie.

Z uwagi na fakt iż sporo w mojej firmie jeździmy... to pracodawca organizuje nam co roku spotkania z kierownictwem lokalnej drogówki, podczas którego policjanci omawiają wszelki zmiany i bolączki wynkajace z dziurawych przepisów RD. Oprzócz tematów tzw. zawodowych, zawsze jest wrzask związany z m.in turtstyką.

Stanowisko krakowskiej drogówki jest takie, że: tablicy z pojazdu nie wolno przenosić na zadne inne miejsce. 3 tablicy nie ma więc dopuszcza się dorobienie jej na platformę z zastrzeżaniem, żeby nie była identyczna z oryginałem. Piotrekbb - ponoć WK w Poznaniu tak robiły jeszcze 2 lata temu (to też ich stanowisko).

Skoro platformy mają dopuszczenie europejskie to nikt nie może nam ich zabronić używać. W przypadku spotkania nadgorliwca NIE BRAĆ MANDATU. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasz policjant opowiada bzdury ,nie możesz używać trzeciej dorobionej tablicy , dwa jak ma być nie identyczna , z napisem "kopia" ?

Jesli ktoś ma taki bagażnik zarejestrowany jako przyczepa to chętnie odkupię ,jak mi przypadkowo spadnie na inny samochód to z OC zaplacą  :]

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj piotrek. Generalnie temat mnie nie dotyczy bo platformy nie mam i nie nie zamierzam się z nikim o żadną rację czy jej brak kłocić. Ot chciałem pomóc...

A że chłopy są generalnie wporzo, mówią jak to będzie na drodze wyglądało to tylko to uszanować i w razieczego się bronić. 

Napisałem że tablica nie może być identyczna tzn że istnieje dowolność we wprowadzeniu zmian jakie można zastosować (brak flagi, godła UE, inna czcionka liter, kolor itd).

Wiesz co, to może podaj teraz Ty jakis złoty środek dla zainteresowanych zamiast nabijać licznik krytyką "na logikę polską".

 

Zaznaczam bagażnik nie jest integralną czescią pojazdu a 3 tablicy nie otrzymamy. Więc słucham ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopy może wporzo jednak jadąc z taką kopią zagranicą możesz zostać zakuty w kajdanki. (całkiem niedawno w Belgii aresztowany został Polak który miał ... legalny trzeci duplikat)

Jedynym legalnym sposobem jest przłożenie tablicy na belkę bagażnika , jeśli belka ma oświetlenie tablicy to jest to sposób w 100% prawidłowy , fakt przez brak leglanej trzeciej uciązliwy ale co zrobić.Bagaznik nie jest integralną cześcią jest jednak homologowanym akcesorium do tego pojazdu , zasłania tablice więc ma belkę przeznaczoną na jej prawidłowe umiejscowienie.

Jak chcesz sie bronić jeśli będziesz miał sprawe karną za fałszerstwo , jako argument podasz "bo pan na szkoleniu tak powiedział" , jesli komendant da to na piśme to już lepiej ale i tak może nie być skutecznym środkiem odwoławczym.

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem taką tablice jak można kupić w różnych punktach z rejestracją mp "Kasia", tylko tyle, że ze swoim numerem. Niby wygląda tak samo, ale nie jest identyczna ponieważ wykonana jest z plastiku i nie ma przetłoczeń. Koszt 40 zł o ile dobrze pamiętam. Takie rozwiązanie widzę bardzo często na platformach rowerowych i bagażnikach na klapę gdzie normalna rejestracja jest zasłonięta.

 

Co do przekładania to może wypowie się jakiś prawnik, policjanci powoływali się na przepis zabraniający przekładania tablicy.

Edytowane przez Kajman (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ta z dowolnym napisem nie speałnia warunków, pomijając legalizacje, nie ma warstwy odblaskowej wieć nie możesz jej używać na drodze, na zlocie owszem jako nick na przyczepę.

Jaki przepis zabrania przekładania tablicy ,przykładowo z pokrywy bagaznika na zderzak ?

 

 

http://g.ekspert.infor.pl/p/_dane/akty_pdf/DZU/2003/32/262.pdf#zoom=90

 

załacznik nr.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że nie jest odblaskowa, ale platforma ma podświetlenie tablicy. Wiele osób wybrało takie rozwiązanie jako najmniej kłopotliwe. Co do przepisu to już prawnik musi się wypowiedzieć. Policjant na coś się powoływał, ale nie mam głowy do takich szczegółów:(

 

Kurcze, Piotrek, to ma 49 stron!

Edytowane przez Kajman (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To źle odczytałem intencje;)

Kiedyś miałem rozmowę z "funkcjonariuszem" ,który twierdził ,że tablica musi być zamontowana "w miejscu konstrukcyjnie przewidzianym pojazdu" ,ale nie potrafił już odpowiedzieć czym wg niego jest platforma na rowery;)

 

druga opcja to "odwzorowanie" tablicy rej - tez zazwyczaj akceptowane w PL, pod warunkiem ,że nie nosi znamion fałszerstwa ( nie może być na odwzorowaniu "PL" oraz hologramu ...w żadnej postaci)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.