Skocz do zawartości

Wpis do dowodu rejestracyjnego a platforma rowerowa


gornik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem tutaj nowym użytkownikiem i być może temat był poruszany ale mi się nie udało znaleźć na nurtujące mnie pytanie odpowiedzi. Czy posiadając TYLKO zaświadczenie ze stacji kontroli pojazdów o poprawnie zamontowanym haku holowniczym, które jest ważne 30 dni "holować" platformę rowerową? Pytam się bo niestety nie zdążyłem przed wyjazdem udać się do wydziału komunikacji po wpis do dowodu rejestracyjnego a nie chcę mieć po drodze problemów z Policją :)

Z góry dziękuję za odpowiedz.

Pozdrawiam!

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witaj.

Tak masz 30 dni na dokonanie wpisu. Jak nie zdążysz to od niebieskich w 99% czeka cię tylko pouczenie...

Podobnie jest z wymianą dowodu po przeglądzie technicznym kiedy nie ma gdzie przystawić pieczątki. Spokojnie, już do ludzi nie strzelają.

A wpis zajął mi w zeszłum roku z 3 minuty. Ludzi 0 a babeczka była kumata...

Pozdrawiam.

 

Ps. Większy problem możesz mieć z 3 tablicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kol. gornik weź dowód rej, kartę pojazdu i zaświadczenie o przeprowadzeniu badaniu tech. po montażu haka i z tymi dokumentami do wydziału komunikacji.

tam wypełnisz "wniosek o dokonanie wpisu adnotacji urzędowej"  i pani w okienku od ręki (bez opłat) ma obowiązek załatwić temat. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi :) Czyli zakładam hak, platformę, rower i jadę w Polskę ;) Niestety wyjazd mam jutro a mieszkam w innym mieście niż mam zarejstrowany samochód, więc nie mam jak udać się do WK. W przyszłym tygo dopiero załatwię sobie wpis do dowodu ;) Ta sprawa 3 tablicy to w ogóle u nas porażka. Ja ją sobie wydrkowałem i zalaminowałem. Nie zrobiłem wiernej kopii tablicy bo jeszcze by mnie za fałszerkę oskarżyli, dorobić 3 nawet w świetla prawa nie można baaa nawet pójście do WK nic nie pomoże bo z duplikatem tablicy dostajemy nowe naklejki legalizacyjne (pewnie sztuk 2) więc ta trzecia i tak jest nielegalna. Tutaj jedynie pomoże jakaś zmiana ustawy i umożliwienie dorabianie 3 tablicy tak jak to jest wszędzie na świecie. Może szykuje się już jakaś zmiana ustawy albo prowadzone są nad tym jakieś prace?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dokładnie. Najwazniejsze żeby tablica nie wygladała jak orginał bo podpada to pod fałszerstwo. Niebiescy problem znają i nikt nie wydziwia podczas kontroli.

W Niemczech też wiedża ze z tym u nas burdel i o nic nie pytaja. Wiec szrokości z ta lawetą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

Odświeżam temat. Wpis jest, tablica rejestracyjna jest (dorobiona, drukowana) ale w dniu dzisiejszym niestety spotkałem na swojej drodze biurokratę w postaci oficera polskiej drogówki. Przejeździłem z bagażnikiem rowerowym pół Europy i problemu nie było. W Polsce jeździłem sobie spokojnie, kontroli kilka i zero problemów. Dziś niestety 3pkt karne i 100 zł mandatu za zakrywanie tablicy rej. I tutaj mam pytanie: Czy odwoływanie się od mandatu ma sens i czy może być skuteczne? Rejestrował ktoś może bagażnik rowerowy jako przyczepę?

Edytowane przez gornik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej możliwości. Polska jest chyba jedynym krajem, w którym nie ma trzeciej tablicy. Wszyscy rozwiązują problem zamówieniem dodatkowej w punkcie robiącym takie rzeczy. Tak mam sam na swojej platformie. Kiedyś wypytałem znajomego policjanta służbistę. Odpowiedział, że powinno się przekładać tablicę. Na moje pytanie co z tą dorabianą, stwierdził że jest to fałszerstwo o małej szkodliwości społecznej. Jezeli masz czas, kasę i ochotę na walkę z idiotami oddaj sprawę do sądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje pytanie co gdybym przełożył tablicę to mi służbista powiedział, że i tak by mi wystawił mandat. Chyba przejdę się do jakiego biura poselskiego bo mnie strzela jak tak błacha sprawa nie jest załatwiona... Powiedział, że mogę sobie zarejestrować bagażnik jako przyczepę to wtedy by się nie czepiał...stąd moje pytanie czy da się coś takiego zrobić?

Edytowane przez gornik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety miał rację mówiąc, że gdybyś przełożył tablicę na platformę z auta mógłby Cię ukarać. Tablica jest integracyjną częścią auta i przewieszać jej nie można. Dlatego jedyne rozwiązanie też sprzeczne z prawem to trzecia tablica zamówiona w punkcie robiącym takie rzeczy. Wtedy jest tylko znikoma szkodliwość społeczna czynu. W takim kraju żyjemy, sprawa toczy się przynajmniej od 5 lat i posłowie mają to w nosie:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w necie coś takiego:

http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=6A394AD6

 

w szczególności zdanie:

"Mając na uwadze, że tablice rejestracyjne wydawane są z przeznaczeniem oznaczania pojazdu, w ocenie ministerstwa zasadniejsze jest przełożenie tylnej tablicy rejestracyjnej, tak aby oznaczała pojazd wraz z bagażnikiem rowerowym. Takie rozwiązanie nie generuje dodatkowych procedur administracyjnych związanych z obowiązkiem wydania kolejnej tablicy rejestracyjnej."

 

więc jak to się ma do zapisów w prawie o ruchu drogowym, iż tablica ma być trwale umieszczona na bagażniku rowerowym? Bezsens totalny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W programie  TVN turbo "Na osi" był poruszany temat tablicy do bagażnika rowerowego  typu platforma - Policant wyjaśnił że tablice tżeba przełożyć , byłem zdziwiony gdyż jakiś czas temu czytałem w gazetach Auto ś..... że tablice można dorobić we własnym zakresie bez znaków ( flaga biało-czerwona, hologramów) by uniknąć fałszerstwa. I bądz tu mondrym jeden jest mądrzejszy od drugiego i każdy chce mieć rację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.