Skocz do zawartości

Award Transtar - woda, światło, ogrzewanie


Skrzetuski81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

niedawno zostałem w rozliczeniu posiadaczem przyczepy Award Transtar z 95r. i niestety nie mam żadnych informacji o instalacjach zastosowanych w tej przyczepie. Jeżeli jest to możliwe proszę wszystkich którzy mieli do czynienia z tą przyczepą o jakieś schematy instalacji wodnej oraz ogrzewania, jakie kolwiek instrukcje obsługi, eszystko co pomogłoby w naprawie w/w przyczepie. Czy jest mozliwość podłączenia bezpośrednio do przyczepy wody miejskiej oraz odprowadzenie ścieków?

 

Pod kanapą jest miejsce gdzie zostało "coś" usunięte nie wiem tak naprawdę co, z przodu w schowku również tylko wypuszczone przewody.

 

Zaznaczam, że przyczepy zamierzam używać stacjonarnie na swojej działce.

 

Drugi problem to plastik wokół okien, jest on bardzo mocno przytopiony prawdopodobnie od słońca i dlatego nie chcą otwierać się wszystkie okna, gdzie mogę dostać taki plastik z uszczelką okienną i jak to się "fachowo" nazywa gdyż nie wiem czego tak naprawdę szukać.

 

Przesyłam kilka zdjęć w celu łatwiejszego rozwiązania moich problemów.

 

post-13846-0-83536200-1366922766_thumb.jpg

 

post-13846-0-84848400-1366922814_thumb.jpg

 

post-13846-0-81647800-1366922891_thumb.jpg

 

post-13846-0-35442700-1366922938_thumb.jpg

 

post-13846-0-59617400-1366923010_thumb.jpg

 

 

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj !

Tematyka bardzo rozległa, myślę, że warto przenieść do "Technika / Inne".

 

P.S.

Te resztki rur itp., to pozostałości po wodnym ogrzewaniu, chyba Alde :hmm:

Z fotek widać, że ktoś wymontował wszystko, co mogło mieć jakąś wartość.

Łatwo nie będzie i być może, trzeba będzie większość instalacji (+ urządzeń) odtwarzać od nowa :niewiem:

Musisz skalkulować, czy będzie to opłacalne, ale przede wszystkim, zacząć trzeba od sprawdzenia ogólnej szczelności całej konstrukcji, bo może się okazać, że .... :sciana:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przyczepa ma stać  i tylko stać , a na działce masz wszystkie trzy sieci to zamiast remontować ja bym ciągnął wszystko na nowo.

Instalacja szczątkowa  jest na 12v więc zastąp ją  sieciową 230v . Zbiorniki na wodę  zastąp kanalizą  wzbogaconą  o syfon do szamba czy sieci. a instalacja wodna jest niskociśnieniowa i nie warto jej naprawiać by  redukować  do ciśnienia sieciowego , lepiej od razu ciągnąć nową wraz z nowymi bateriami  pod wodociąg/hydrofor.

 

 

Ramę okienną  nabędziesz po wymiarze lub modelu w używkach z Allegro.

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za podpowiedzi.

 

Ogólny stan przyczepy nie jest zły, sto pod chmurką i nawet przy większych deszczech nie zauważyłem przecieków.

 

Faktycznie pomysł podciągnięcie bezpośrednio do przyczepy mediów wydaję się rozsądny aczkolwiek jak ktoś posiada instrukcje obsługi do tego modelu lub ogólnie do przyczep award byłbym wdzięczny.

 

A poza tematem ogólnie ciężko cokolwiek znależć coś na temat przyczep award...., jak te przyczepy są odbierane, są to dobre przyczepy czy raczej omijać je z daleka, gdyż może będę chciał naprawić swoją i wyruszyć na jakiś wypad poza granice swojej działki :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że Tobie na głowę  nie kapie w ulewy nie znaczy że jest szczelna i sucha . Niestety z przyczepami jest tak że jak już wewnątrz dostrzeżesz zaciek,przeciek to już jest za późno bo woda przez nieszczelność poszycia zewnętrznego najpierw dokonuje spustoszenia w konstrukcji ściany .

 

Z instrukcjami do przyczep nie jest tak "chop siup" zwłaszcza że wszelkiego rodzaju schematami. Na ogół producenci tego nie publikują  bo tam gdzie są produkowane nie bierze się  pod uwagę  takich ludzi jak My co zamiast do serwisów  dłubią sami. A poza tym klient ma dać  im zarobić -raz ,drugi  by jak najszybciej dojść do wniosku że czas kupić  nowy egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.