Jump to content
BartoszK

Ubezpieczenie AC przyczepy

Recommended Posts

maarec
15 minut temu, pjetko napisał:

U mnie było podobnie, ok 35% w dół.

Na razie temat zostawiłem, bo mam GAP. Ciekawi mnie jednak co w przypadku szkody całkowitej z OC sprawcy, gdy ubezpieczyciel wyceni ją wg jakiegoś katalogu i wyjdzie mu, że roczna przyczepa jest warta 65% nowej...

Bedzie sąd i przepychanki przez 2 lata. U kolegi na start wywalczyłem bez problemu utratę wartości na poziomie 18-19%. Natomiast powalczymy o wycenę na wartość zbliżoną do ubiegłorocznej.  Aktualnie robię ok 10-15 wycen wartości pojazdów kempingowych tygodniowo.

pjetko
16 minut temu, maarec napisał:

Aktualnie robię ok 10-15 wycen wartości pojazdów kempingowych tygodniowo

Jak mi się aktualna polisa będzie kończyć, to się odezwę.

20 minut temu, maarec napisał:

Natomiast powalczymy o wycenę na wartość zbliżoną do ubiegłorocznej.

Jeszcze dochodzi temat wyposażenia dodatkowego. Mover, markiza, gasbanki, reduktor z CS, instalacja PV, aku, przetwornica... jest możliwość, że po uwzględnieniu tego wyposażenia wartość będzie wyższa niż kwota z FV za "golasa"? 

maarec
7 godzin temu, pjetko napisał:

Jak mi się aktualna polisa będzie kończyć, to się odezwę.

Jeszcze dochodzi temat wyposażenia dodatkowego. Mover, markiza, gasbanki, reduktor z CS, instalacja PV, aku, przetwornica... jest możliwość, że po uwzględnieniu tego wyposażenia wartość będzie wyższa niż kwota z FV za "golasa"? 

tak,  mam specjalny wniosek gdzie uzupełnia się wyposażenie dodatkowe, załącza fotki, faktury itd. Najlepiej zbierać rachunki za wyposażenie.  Czasem muszę się 2-3 razy odwoływać, czasem wycena idzie w drugą stronę. Klient kupił budkę czy kampera za kwotę X a ubezpieczyciel mówi x +30% o czym ostatnio przekonał się jeden z kolegów.

Ostatnio jeden z ubezpieczycieli (nie od przyczep) wprowadził zasady postępowania przy wznawianiu polis komunikacyjnych dopuszczające wzrost wartości pojazdu rok do roku - patrząc na to co się dzieje na rynku pojazdów używanych i nowych zresztą też.  Ostatnio wyceny bardzo się od siebie różnią - PZU bardzo zaniża  przy ubezpieczeniu, Warta raczej podnosi.

maarec
W dniu 25.11.2021 o 12:59, maarec napisał:

Bedzie sąd i przepychanki przez 2 lata. U kolegi na start wywalczyłem bez problemu utratę wartości na poziomie 18-19%. Natomiast powalczymy o wycenę na wartość zbliżoną do ubiegłorocznej.  Aktualnie robię ok 10-15 wycen wartości pojazdów kempingowych tygodniowo.

Temat ogarnięty. Bez problemu uzyskana  utrata wartości na poziomie 7%. Wycena moim zdaniem bdb.

Sebeb

Moim też :)