Skocz do zawartości

Ubezpieczenie AC przyczepy


Rekomendowane odpowiedzi

A więc Ty ubezpieczasz,dlatego taki oblatany w temacie jesteś :yay: Nie zakumałem od razu :nono:

Te wspomniane 120 zł w PZU obejmuje kradzież,jak również zniszczenie mienia :miga:  i mało kto wie o takim ubezpieczeniu.Żaden agent sam tego nie powie zainteresowanemu,bo nie zarobi za dużo na prowizji :ee:

Przy wyliczaniu opłaty za AC musiałem podać zniżki w AC.

W firmie Uniqa  przy  ubezpieczeniu np. na 10.000 zł-wariant MINI-300 zł,ale wariant już Maxi  546 zł-tak mi podała :hmm:

Co Ty powiesz na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 235
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A więc Ty ubezpieczasz,dlatego taki oblatany w temacie jesteś :yay: Nie zakumałem od razu :nono:

Te wspomniane 120 zł w PZU obejmuje kradzież,jak również zniszczenie mienia :miga:  i mało kto wie o takim ubezpieczeniu.Żaden agent sam tego nie powie zainteresowanemu,bo nie zarobi za dużo na prowizji :ee:

Przy wyliczaniu opłaty za AC musiałem podać zniżki w AC.

W firmie Uniqa  przy  ubezpieczeniu np. na 10.000 zł-wariant MINI-300 zł,ale wariant już Maxi  546 zł-tak mi podała :hmm:

Co Ty powiesz na to ?

 

różnice cenowe mogą być takie, wpływ na składkę ma dobre kilkadziesiąt czynników, jakby co to mogę jutro na spokojnie przeliczyć dla Ciebie cenę, odezwij się na PW jak coś.

 

nie ubezpieczam znajomym w wariancie mini.... nie tylko w komunikacji - albo pakiet najwyższy albo znajomy idzie do konkurencji i niech oni się tłumaczą po wypłacie lub nie odszkodowania..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnice cenowe mogą być takie, wpływ na składkę ma dobre kilkadziesiąt czynników, jakby co to mogę jutro na spokojnie przeliczyć dla Ciebie cenę, odezwij się na PW jak coś.

 

nie ubezpieczam znajomym w wariancie mini.... nie tylko w komunikacji - albo pakiet najwyższy albo znajomy idzie do konkurencji i niech oni się tłumaczą po wypłacie lub nie odszkodowania..

Ok,spoko,sprawdzę jeszcze raz w przyszłym tygodniu u siebie w innym miejscu i dam znać na PW.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Zaczynam nowy temat, ponieważ wszystkie dotyczące AC są bardzo stare, a więc zapewne dawno nieaktualne. Czy mógłbym się dowiedzieć czy macie AC na przyczepę, gdzie wykupione i za ile? 

Pozdrawiam

Adam

Edytowane przez Hobbyuser (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warta - wartosc cepki 24.000 pelna opcja AC (laweta, czesci oryginalne, wszelkie kataklizmy, holowwanie Europa) znizka na AC 20%, wartosc skladki za rok 1240 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo, ale to chyba razem z jakimś assistance (laweta, holowanie EU) ?

BTW: Mam dziwne przeczucie, że ubezpieczyciele traktują przyczepę tym samym kluczem co samochód, a w moim przekonaniu mają dużo mniejszy współczynnik ryzyka w porównaniu z autem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać co miałeś na myśli?

Tam kolega porusza ubezpieczenie mini-casco auta i na dodatek w dwóch różnych firmach, jedna z nich : Uniqa nie ma już produktu na przyczepę kempingową jak napisał mi kolega maarec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo, ale to chyba razem z jakimś assistance (laweta, holowanie EU) ?

BTW: Mam dziwne przeczucie, że ubezpieczyciele traktują przyczepę tym samym kluczem co samochód, a w moim przekonaniu mają dużo mniejszy współczynnik ryzyka w porównaniu z autem :(

 

Teoretycznie ubezpieczyciele patrzą podobnie jak na samochód, mogłoby się wydawać, że szkodowość z naszych przyczep i camperów jest mała...  a tym czasem patrząc na statystki moich klientów :) - w tym również forumowiczów - nie jest tak różowo... jest to zbyt mała ilość polis aby robić jakieś porównania ale tutaj co 2 polisa AC zakończyła się szkodą - a kwoty zaczynały się od 3900zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj poszedłem ubezpieczyć swojego Burstnera 1999r.

 

Wartość podałem 15000pln

 

Zniżki w AC (10 lat bezszkodowości - full zniżki)

 

Składka za rok 1346pln

 

Składka to 10% wartości pojazdu przy maksymalnych zniżkach....!!!!! Jakoś nie zdecydowałem się.... :(

 

 

 

Ps.: To bez zniżek chcieli by coś ok. 3100pln!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja już drugi rok ubezpieczona w warcie, 35 kpln wartość, naprawa na oryginalnych częściach, bez udziału własnego, bez zniżek (na małżonkę jest rejestrowana) wyszło 880pln. Za taki sam wariant tyle, że z moimi zniżkami max (wersja małżeńskich zniżek) wyliczyli mi 1260pln. Tańsza była Unica ale po perypetiach z mieszkaniem ubezpieczonym w unice omijam tą firmę szerokim łukiem - jak nazwa wskazuje unica w szczególności wypłaty odszkodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj poszedłem ubezpieczyć swojego Burstnera 1999r.

 

Wartość podałem 15000pln

 

Zniżki w AC (10 lat bezszkodowości - full zniżki)

 

Składka za rok 1346pln

 

Składka to 10% wartości pojazdu przy maksymalnych zniżkach....!!!!! Jakoś nie zdecydowałem się.... :(

 

 

 

Ps.: To bez zniżek chcieli by coś ok. 3100pln!!!!!!!

 

 

gdzie takie promocje cenowe ? Mój Tabbert warty na polisie prawie 3 razy tyle kosztował w pełnym pakiecie AC ok 700zł rocznie...

 

Moja już drugi rok ubezpieczona w warcie, 35 kpln wartość, naprawa na oryginalnych częściach, bez udziału własnego, bez zniżek (na małżonkę jest rejestrowana) wyszło 880pln. Za taki sam wariant tyle, że z moimi zniżkami max (wersja małżeńskich zniżek) wyliczyli mi 1260pln. Tańsza była Unica ale po perypetiach z mieszkaniem ubezpieczonym w unice omijam tą firmę szerokim łukiem - jak nazwa wskazuje unica w szczególności wypłaty odszkodowania.

 

Nie ma takiej firmy jak Unica, jest Uniqa - nie ubezpieczają przyczep campigowych w ramach autocasco - czego mniej doświadczeni agenci nie wiedzą....  Jeżeli równie obeznany agent sprzedał Ci ubezpieczenie mieszkania to nie dziw się że były problemy z wypłatą odszkodowania. Każda firma ma różne opcje ubezpieczenia mieszkania - i różne warianty zakresu (czyli i ceny). Jeżeli kupiłeś kiepski produkt, to jaka firma by to nie była - byłby problem z wypłatą. Uniqa specjalizuje się w ubezpieczeniu mieszkań, domów, spółdzielni mieszkaniowych i wspólnot - ogółem mieszkalnictwie i ciężko innym firmom podskoczyć zakresem do tych ubezpieczeń, co wielokrotnie słyszałem na szkoleniach produktowych u konkurencji.

 

sorry za taką litanie, ale sam ubezpieczam klientom przynajmniej 10.000 mieszkań rocznie w Uniqa T.U i ciężko zgodzić mi się z tym co napisałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.