Skocz do zawartości

Która marka jest najlepsza?

wydra

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie 

Doszliśmy z mężem do wniosku, że sprzedamy naszą przyczepę i kupimy z łóżkiem piętrowym (mamy dwoje dzieci i psa na dokładkę ;-)   ).

Nie mam pojęcie na jakie marki zwrócić uwagę. Wiem, że nasz fendt jest dobry ale jakie inne? 

Mamy zamiar przeznaczyc na zakup do 12 tyś euro. Za te pieniądzie można kupić już nową ale i tyle kosztuje też taka jak nasza używana. 

tak więc , czy lepiej kupić nową czy używaną z dodatkowym wyposażeniem ?

Witaj ponoć nie ma złych pytań, są co najwyżej źle sformułowane. Jak rozumiem

jakiś etap przygody z karawaningiem masz już za sobą. Pewnie wiecie już jakie 

są wasze potrzeby i oczekiwania. 

Nie mam pojęcie na jakie marki zwrócić uwagę. Wiem, że nasz fendt jest dobry ale jakie inne? 

Na tak postawione pytanie nie otrzymasz wiążącej odpowiedzi. Będzie tyle zdań, ilu właścicieli.

Każda sroka chwali swój ogon.

Po mojemu każda będzie dobra, jeśli będzie zadbana, sucha i rozkład będzie odpowiadał właścicielowi.

Nowa?, czy używana, ale za to lepiej wyposarzona?.- Tu też nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

Ja przykładowo kiedyś kupiłem nową, ale jak bym miał jeszcze raz kupować to sam nie wiem na jaką

bym dzisiaj się zdecydował. Przeciwników i zwolenników pewno będzie tyle samo.

Jedno jest raczej pewne nowej o tej wielkości raczej nie kupisz, i znowu sami musicie sobie odpowiedziec, czy

chcecie mniejszą, czy o podobnych rozmiarach jak teraźniejsza. 

Nie wiem czy znajdzie się ktoś, kto na tak postawione pytania, odpowie rozsądnie i rzeczowo. Ja się takiego

wyzwania nie podejmę.

Tak ciężki temat a015.gif przyczepa ma być ładna, a raczej ma się Tobie podobać bo to Ty będziesz z nią jeździł i w niej mieszkał, sucha bez

jakiejś wypadkowej przeszłości (jeżeli chodzi o używaną) i z wyposażeniem jakie potrzebujesz bo nie koledzy z forum tylko Ty będziesz nią jeździł

i w niej wypoczywał. a markę sobie zostaw na sam koniec, każda będzie dobra jeżeli kupisz budkę w dobrym stanie.

No może faktycznie źle sformułowałam pytanie. To napiszę lepiej tak po babsku o co mi chodzi:

Na przykładzie samochodów. Jak by porównać fiata i bmw to wiadomo który lepszy . To samo miałam na myśli z przyczepą. Chodzi mi o materiał i estetykę wykonania. 

Co do kupna nowej to fajnie bo wiadomo czysta i człowiek nie musi się martwić kto i jak ją traktował. Kolega " Miłośnik karawaningu" napisał, że nie kupie nowej za tyle ale ja widziałam dużo nawet za 10 tyś. euro. Ale nie ważne. Faktem jest, że potem dokupienie tych tak ułatwiających życie dodatków kosztuje dużo i jest czasochłonne. 

No może faktycznie źle sformułowałam pytanie. To napiszę lepiej tak po babsku o co mi chodzi:

Na przykładzie samochodów. Jak by porównać fiata i bmw to wiadomo który lepszy . To samo miałam na myśli z przyczepą. Chodzi mi o materiał i estetykę wykonania. 

Co do kupna nowej to fajnie bo wiadomo czysta i człowiek nie musi się martwić kto i jak ją traktował. Kolega " Miłośnik karawaningu" napisał, że nie kupie nowej za tyle ale ja widziałam dużo nawet za 10 tyś. euro. Ale nie ważne. Faktem jest, że potem dokupienie tych tak ułatwiających życie dodatków kosztuje dużo i jest czasochłonne. 

ale możesz mieć fiata z klimą i skórą a BMW z szybami na korbkę :-]

np tabbert będzie takim bmw, choć czasem nie ma WC :bzik:

Wydra, jestem nowy ale może tak:

- zamiast szukać innej przyczepy (jeżeli nie nowa tylko uzywana), zastanawiać się nad tym czy nie ma wad ukrytych, czy nikt nie oszukał itd. a Wasza jest ok (sucha, czysta i już jakoś "przerobiona na Waszą modłe") to porozmawiać z ludźmi którzy zajmują się remontowaniem przyczep (znajdziesz ogłoszenia w dziale "giełda") i spróbować wycenić/ocenić możliwości przerobienia Waszej sprawdzonej przyczepy. Zlikwidować jedno większe łóżko i w to miejsce zrobić pietrowe? Albo dołożyć tylko składane piętro i mieć spokojna głowę?

Zastanawialiście się nad tym?

Obawiam się, że to się nie opłaca. Fabryka fendta jest w Augsburgu. To jakieś 200 km od nas to jeszcze nie jest źle. Ale koszt bedzie napewno wysoki no i technicznie nie widzę takiej możliwości, bo akurat w tym kącie są 3 okna .

miałem podobny "problem" budżet tak do 30 tys pln, wybrałem Adrie 502 DK2004 rok  z bardzo prostego powodu, duża przyczepa z DMC 1200, Łóżka piętrowe tył dla dzieciaków, na środku jeszcze jedno łóżko które traktujemy jako stolik i łóżko z przodu, WC, łazienka itd

Zróbcie sobie weekendowy wypad do Kehl to jest 79 km i naoglądajcie sie do wyboru do koloru Burstnera prosto z placu i ciepłe z fabryki.

Ceny do wyboru do koloru. 

W Minfeld ok. 10 km masz Frey-a i Knausa. Ma około 20 przyczep. Frey ma też Hobby pare przyczep.

Phillippsburg-Rheinsheim ok. 20 km masz Fendt-a salon. Taki sam masz w Oberhausen 25 km.

W Durmersheim to prawie tuż za plotem masz przyczepy Wilka. Nie zadowolony jestem z wykonania mojej. Kupowałem przed dwoma laty prosto z fabryki.

W Malsch albo w Kandel masz LMC sprzedawców.

Za ta kasę kupisz nową. Szkoda, że robicie to na początku sezonu. Ceny trochę będa wyższe .Ponadto Fendt to dobra marka. Burstner też jakościa podobno nie grzeszy. Nie wiem czy to prawda ale Knas się troszke podobno popsuł. 

Dzięki za namiary sąsiedzie  :-)

Do tych w okolicy to mamy zamiar sie wybrać. Co do kupna w sezonie to dlatego, że naszego chcemy sprzedać. Przyznam się, że trochę mi go szkoda, bo wiem co mam. Dziadek jeździł nim 3 lata i garażował w stodole. No ale miejsca jest mało i spanie na rozkładanym łóżku jest męczące.