Skocz do zawartości

Proszę o opinię - Adria Tomice Everpol

rafalek77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, proszę szanowne forum o opinie o przyczepie Adria 462 sprzedawanej przez centrum karawaningu w Tomicach.

http://otomoto.pl/adria-462-pu-T3652660.html

Dla mnie przyczepa to temat nowy, proszę więc o opinioe o marce i o tej konkretnie sztuce. Proszę też o ile to możliwe o info czy cena proponowana przez sprzedawcę jest adekwatna do rocznika marki i modelu.

Jeśli chodzi o układ - dla mnie jest ok, wielkośc też odpowiednia.

Pomocy!

Może jeszcze koledzy - specjaliści od konkretnej marki coś podpowiedzą. Mnie trochę dziwi opis w stylu jaka to super - hiper wspaniała oferta, kiedy tak na prawdę wyposażenie podstawowe, którego się wymontować nie da. Mam wrażenie, że ktoś próbował coś pogrzebać z toaletą bo po prawej stronie widać jakby coś tam było kombinowane. W wyposażeniu wielce markiza, instalacja gazowa, ogrzewanie postojowe, kuchnia z lodówką i toaleta. Poza markizą, to wszystko inne - podstawowe wyposażenie. Widać, że ciepłej wody nie ma. Przedsionka nie ma - w zamian markiza. Owszem, fajnie mieć markizę, ale nie w każdych warunkach markiza wystarczy. Co do ceny się nie wypowiadam, bo nie mam porównania. Jednak moim zdaniem żadna to wielce rewelacja. Co do sprawdzenia? Masz opisane w wątku http://forum.karawaning.pl/topic/1479-maly-przewodnik-dla-kupujacych/ . Wszystko do sprawdzenia - myślę, że jeszcze w ścianach nie powinno być wyczuwalnej degradacji związanej z wilgocią, ale ktoś sprzedaje prawie nową przyczepę. Musi być temu jakiś powód. Więc główne rzeczy do sprawdzenia - wszelkie miejsca łączeń, okna, drzwi, klapy serwisowe - czy gdziekolwiek nie widać efektów wstępnych zacieków. Jeśli coś zaczęło zaciekać i ktoś to sprzedaje, to pewnie dlatego, że naprawa jest nieopłacalna. Co prawda nie koniecznie, ale w razie znalezienia takiego miejsca - obfotografować i pytanie na forum do lepiej zorientowanych. Ogólna wycena czego można się spodziewać po takim problemie i o tyle negocjować obniżkę (jeśli cena jest adekwatna do rocznika). W każdym bądź razie sprzedawca zachwala produkt (naturalne), ale należy zwrócić uwagę, że jego oferta nie jest żadną rewelacją - jest standardową przyczepą bez dodatkowego wyposażenia (gaz, ogrzewanie, kuchnia z lodówką i toaleta - to standard).

Mam wrażenie, że ktoś próbował coś pogrzebać z toaletą bo po prawej stronie widać jakby coś tam było kombinowane.

Widać, że ciepłej wody nie ma.

Przedsionka nie ma - w zamian markiza.

W kilku przyczepach widziałem już podobne 'odchodzenie' listwy. To chyba normalne.

Rzeczywiście, nic nie ma o ciepłej wodzie!

Z używanymi przedsionkami kupowanymi s przyczepą bywa różnie. Czasami trafi się super (dobry stan, właściwie dobrany) a czasami kicha, bo jak to dobrze sprawdzić podczas zakupu (ja np. kupiłem z przedsionkiem i okazał się o 1 rozmiar za mały!).

Jak sprawdzić? Po prostu rozłożyć przy zakupie. Ja się raz zdecydowałem na inne rozwiązanie - kupowałem w komisie i jesienią, więc sprzedawca gwarantował mi poprawność. Na miejscu wiosną okazało się, że przedsionek był zdecydowanie za duży i sprzedawca bez zająknięcia zgodnie z umową przedsionek wymienił. Choć pierwszy wyjazd wiosenny był bez przedsionka, to mogę pochwalić sprzedawcę. Ale to był porządny sprzedawca. Gdyby było cieplej - przedsionek bym rozkładał. Jak już po nic innego, to choćby po to, żeby sprzedawca pokazał jak taki przedsionek stawiać.

:-) To pogratulować koledze :-) Skoro zakup tak sprawny, to może pochwalisz się szczegółowo? Np http://forum.karawaning.pl/topic/13010-i-langoszowe-spotkanie-forumowicz%C3%B3w-camping-machuzky-czechy-01-05052013/? Albo zlot, choć wolałbym na Langoszowym, bo będę :-)