Skocz do zawartości

usztywnienie sprężyn tylnych w samochodzie


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

Jeździłem kilka lat z podkładkami gumowymi w KIA RIO z przyczepą N126 a później z Adrią. Założenie podkładek gumowych - praktycznie na nieco więcej niż jeden zwój sprężyny - poprawiło znakomicie siadanie "tyłu" auta. Pomimo 4 lat eksploatacji nic się nie działo ze sprężynami. Jazda była ok. a siadanie tyłu zmniejszyło się o ok. 4 cm. Innym rozwiązaniem które zastosowałem w Ładzie 2107 (była bardzo miękka bo przy 5 osobach tylne chlapacze szorowały po jezdni) jest dodanie po 1/2 sprężyny po każdej ze stron. Przyspawanie (sic!) jej objemkami z blachy na 2 końcach każdej dodanej części sprężyny załatwia temat. Z punktu technicznego powinno to spowodować natychmiastowe pęknięcie sprężyn ale "patent" ten zdradzili mi rosyjscy mechanicy i po 8 latach sprzedałem pojazd z tymi samymi sprężynami. I jeszcze jeden temat - podkładka pomiędzy gniazdo sprężyny a sprężynę. Ostatnio założyłem takie dwie aluminiowe do ceeda (kolega wytoczył na tokarce) i podniósł się o 3,5 cm. W żadnym z tych samochodów przy jeździe bez przyczepy nie było problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ja już pisałem, taka głupia gumka za 5 zł poprawia znacznie właściwości tylnego zawieszenia, i poprawia bezpieczeństwo jazdy. Co z tego że jest to rozwiązanie z przed lat z fiata 125p ? lepiej wydać 2500zł na gwintowane zawieszenie ? Czasami proste patenty załatwiają takie problemy.

 

odnośnie przedłużania sprężyn - patent ciekawy, ale jednak jest to już mega rzeźba :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedłuzajac sprezyny mozna zmienic kat koła i wtedy bedzie darły opony

 

 

guma sprawdzała sie w mercedesach i sprawdza sie w pozostałych autach

Edytowane przez piotr05 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kombi więc mocniejsze sprężyny to duży problem, bo sam miałem problem z "siadającym" tyłem auta. Użyłem gum wkładanych w sprężyny, koszt nie duży a efekt natychmiastowy i skuteczny. Rozwiązanie doradził mechanik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż widzę że dużo osób stosowało już gumy z powodzeniem a więc jak będę wymieniał amortyzatory

to przy okazji założę te gumy, lub będę je zakładał przed wyjazdem.

Pozdrawiam.

 

sprawdź najpierw sprężyny a nie amorki, bo to sprężyny Ci pewnie siadają pod obciążeniem i nie potrzebnie wymienisz sprawne amorki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź najpierw sprężyny a nie amorki, bo to sprężyny Ci pewnie siadają pod obciążeniem i nie potrzebnie wymienisz sprawne amorki

 

Jadę dzisiaj na stację diagnostyczną to sprawdzę amory i przy okazji te gumy na tylnej belce bo one też powodują

taki efekt jak złe amory.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz zmeczony po pracy dzis, nawet nie zauwazylem ze nie napisalem tego o czym myslalem, tak wyglada auto bez cepki na sportowym zawieszeniu -35 przod i tyl, zazwyczaj tyl daje sie nizej bo lzejszy, po podczepieniu cepki tyl jest tak jak powinien byc, tzn na rowno z przodem, zapodalem akurat ten filmik bo wyraznie widac, ale jak pisalem wczesniej takie auta i zawieszenia to dla maniakow moto.

Ps moze gdzies w moich fotkach bedzie wyrazne foto z cepka ale nie przypominam sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich!

Dawno nie było mnie na forum,ale temat sprężyn przerabiałem dwa tygodnie temu w mojej Octavii.Zakupiłem na tył spężyny wzmocnione Monroe.Tył poszedł do góry o ok. 50mm bez zauważalnego obniżenia komfortu.

Sam jestem ciekaw jak będzie latem z przyczepą,bo do tej pory szorowałem hakiem.

Na allegro pewna firma sprzedaje do wielu typów samochodów sprężyny wspomagające holenderskiej firmy MAD.Ponoć dobra alternatywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Dawno nie było mnie na forum,ale temat sprężyn przerabiałem dwa tygodnie temu w mojej Octavii.Zakupiłem na tył spężyny wzmocnione Monroe.Tył poszedł do góry o ok. 50mm bez zauważalnego obniżenia komfortu.

Sam jestem ciekaw jak będzie latem z przyczepą,bo do tej pory szorowałem hakiem.

Na allegro pewna firma sprzedaje do wielu typów samochodów sprężyny wspomagające holenderskiej firmy MAD.Ponoć dobra alternatywa.

 

Witam

Napisz coś więcej, cena, model - typ też się przymierzam, może jakiś link do sklepu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sprężyny Monroe to model SP 3349 cena 342 pln z przesyłką dostępne w sklepie: Małgorzata Zych

 

M-CARS

 

Telimeny 12/24

 

91-498 Łódź

 

REGON: 100540383

 

NIP: 947-105-47-38

 

Tel.601 075 717

 

Alternatywa:http://allegro.pl/listing.php/search?string=spr%C4%99%C5%BCyny+wspomagaj%C4%85ce+skoda&category=0&sg=0 Cena 506 pln z przesyłką.

Edytowane przez jano (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Dałem link na "Aukcje Allegro", ale wklejam i tu, może kogoś zainteresuje:

 

"Spring Assisters" - gumowe wkładki utwardzające sprężyny - 80zł.

 

http://moto.allegro.pl/spring-assisters-jedyny-na-allegro-i2970891569.html

 

:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.