Skocz do zawartości

Prędkość podróżowania z przyczepą


petek

Rekomendowane odpowiedzi

Wracałem teraz z Paryża. Do granicy polskiej jest 1150 km. Przejechałem to w 14 godzin - średnia wyszła odrobinę ponad 80 km/h. Jechałem z TIR-ami w większości przypadków około 100 km/h, nie szybciej, na podjazdach około 80-90. Od granicy do Warszawy (trochę ponad 500 km) jechałem też 14 godzin. Także jak widać nie ma sensu bicie rekordów prędkości. Liczy się przede wszystkim płynna jazda ze stałą prędkością. Niestety na naszych drogach jest dosyć trudne jak widać. I nic nie zmieni że kawałek pojedziemy trochę szybciej. Na autostradzie pod Wrocławiem też jechałem 100 km/h ale i tak średnia w Polsce wyszła mi poniżej 40 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

koliber1111 jeżdziłes w rajadach OK, co nie oznacza, że 240 KM dostawczakiem i laweta radziłeś sobie jak z rajdówką

AndrezjC nadal nie zgadzam się zgeneralizowaniem że ktosto jehał autostardą (co prawda polska ale zawwze) 160 km/h to idiota (trochę odmieniasz oi spłcasz sposób oceniania umietności innych uzytkowników drogi).

Co do moich doświadczeń, to jeździłem porenaście lat temu jakis czas Mercedesem 307 (masa własna 1500 kg albo i lepiej), często z przyczepą towarowową o masie ok. 800 kg i praktycznie bez hamulca najazdowego. Na posto zdarzało mi sie osiągać prędkości 140 km/h choc en samochód miał ledwo 1oo KM mocy. Oczywiście zdarzało się hamowanie ostre czy awaryjne i tu oczywiście podstawa toobserwacja drogi i przewidywanie.

W tym sazonie zafundowałem sobie hamowanie awaryjne ze swoja przyczepą TEC 1100 kg na mokrej nawierzchni nazwijmy to dla "sportu" byłe bardzo mile zaskoczony prowadzeniem sie przyczepy i szczególnie skutecznością hamowania zestawu. Pomomo wyłaczenia ABS koła w samochodzie zablokowały się na krótko przed zatrzymanie, przyczepa pieknie pomagała samochdoei.

Na tej podstawie biorąc pod uwage stare doswiadczenia z przyczepą towarowa i niezbyt sprawnym hamulcem i Mercedesn 307 co to ma z 100 KM góra i obecne samochody dostawcze i ich układy hamulcowe, masę większa od przyczepy, wysoki poziaom sieszenia i dobra widoczność i do tego sprawne hamulce przyczepy wydaje mi sie prędkośc rzędu 160 km/h niczym nadzwyczajnym, ale to maja opinia.

Nie ulega watpliwości, że tak jadąc trzeba przewidywać sporo naprzód.

Nie powinno sie ytak jeździć, lecz jeśli sytuacja do tego zmusza to trudno, ale trudno wyzywac kierowce od idiotów.

Z mojej strony EOT bo po pierwsze nie tego datyczy dyskusja, po drugie nie zamoierzam nikogo na siłę przekonywać do swoich doświadczen i poglądów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia z wakacji wtym roku. Polnoc Szwecji, dwupasmowa droga, jedziemy kulturalnie 90/godz, przed nami dosc wiekowy sprzet z dosc lekka przyczepka. Nie wyprzedzam bo i po co wiecej niz 9 zlotych z przyczepka nie jezdze, wiec jestem zadowolony. Nagle wyprzedza nas z predkoscia ok 110 km/godz zestaw mercedes kombi (nowy model) i nowka przyczepa Kabe ok 6 metrow dlugosci na podwojnym zawieszeniu. Otoz gosc ma za soba sznur szybszych aut, wiec zbyt raptownie zjezdza na prawy pas. Efekt tego to rozbujanie przyczey do tego stopnie , ze musial ostro dac po cheblach aby zwolinic i uzykac panowanie nad kierownica. Ok, wyszedl bez szfanku, ale horror jaki ja przezylem i facet przed nami ??? Nie, dziekuje, pozostane przy przepisowej jezdzie, pamietajcie pal cie szesc umiejetnosci, mamy tez innych uzytkownikow na drodze... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Nagle wyprzedza nas z predkoscia ok 110 km/godz zestaw mercedes kombi (nowy model) i nowka przyczepa Kabe ok 6 metrow dlugosci na podwojnym zawieszeniu. Otoz gosc ma za soba sznur szybszych aut, wiec zbyt raptownie zjezdza na prawy pas..

 

Wykazałeś ewidentną winę kierowcy :) ,a rozbyjać można nawet lekko przeładowane auto-nawet bez przyczepy.I wina na pewno nie może być owa licznikowa predkośc 110 :)

pzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zbyt gwaltowny manewr byl przyczyna, ale poco sie spieszyc ??? Gosc przyspieszyl, potem poczul presje 'dyszacych z tylu' i spanikowal. Uwierzcie mi potem jechal jak trusia w 'peletonie' razem z nami 90/godz. :)

Koliberku, widzisz moj ciagnik w profilu ??? Uwierz mi nie jestem niedzielnym... 100 tys km za kolkiem rocznie...., a i tak nigdy nie uzywam 6tego biegu... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na autostradzie na Słowacji Żylina-Bratysława jeździ taka niepozorna stara Skoda z fotoradarem. Miałem z nimi do czynienia, wymusili łapówę 100 Euro, a o 50 nie chcieli słyszeć. Czepiali się równiez o prawo jazdy E, ale powiedzaiłem im o tranzycie i dali sobie spokój. Jechałem 99km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.