Jump to content

Prędkość podróżowania z przyczepą

petek
 Share

Recommended Posts

Czy jeżdżąc z przyczepą za granicą ściśle trzymacie się np. 70 km/h w krajach gdzie jest to wymagane? W Polsce wiadomo - jest max 70 km/h, ale w zależności od warunków jeżdzimy 80-90 i więcej. Za granicą policja jest, jak przypuszczam bardziej rygorystyczna, więc jak to jest?

• Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• kiszon

12

• szary11

9

• lucjan

9

• Marcin T

7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zeszły rok Słowacja, Austria, Chorwacja. Ten rok Niemcy, Holandia, Austria, Słowenia, Chorwacja. Prędkość na autostradzie ok 100 km/h - nigdzie nie miałem problemów (albo miałem szczęście)

Na autostradach jadę około 90 - 95km/h i staram się tej prędkości nie przekraczać. Pod górkę zdecydowanie wolniej ze wzgledów oczywistych. Poza autostradą generalnie zgodnie z przepisami, ale jak można i ruch na to pozwala to ok 80 km/h. Przy takich prędkościach mój zestaw (holownik+przyczepa) zachowuje się poprawnie i pali optymalnie.

Pozdrawiam

Krzysztof

W Polsce wiadomo - jest max 70 km/h

W Polsce wiadomo - jest max 80km/h :swieca:

W Polsce ze względu na najgorsze drogi w Europie nawet (a może zwłaszcza) na krajowej 1 do 90 km/godz (pod Częstochową strach jechać prawym pasem 60/godz) na autostradach Słowacji, Chorwacji, Austrii 100 km/godz bez problemów (może miałem szczęście :swieca:

W Polsce wiadomo - jest max 70 km/h

W Polsce wiadomo - jest max 80km/h :?

A gdzie możemy tak jeździć? Mamy autostrady??? :swieca::?:hej:

Hi!

Ja trzymam 90-100, raczej nie przekraczam tych wartości. Spalanie optymalne jak pisali koledzy powyżej. Oczywiście jeśli warunki na to pozwalają. Mam amorki przy przyczepie i SSK zaczep. :swieca:

Pozdro!

ze względu na ciężki i mocny holownik(fiat scudo) i małą przyczepkę bez problemu mogę pozwolić sobie na 110 km/h.prowadzi się poprawnie przy tej prędkości ale opory powietrza robią swoje i spalanie podskakuje do 12l.najczęściej jadę w okolicach 90 km/h.spalanie w granicach 9-10l ropy

ja nie widze problemow aby podrozowac ( oczywiscie jak tylko warunki na drodze na to pozwalaja) i 130/h standardem u mnie jest 100+-10 z tendenja na + wowczas spokojnie 5 bieg moge wzucic i nie czuje sie zmeczenia na silniczku... holownik sprawuje sie u mnie bardzo dobrze.. jakos nie mialem okazji (albo za malo sie tym przejmuje) ile mi spala z cycepa.. ale roznice wyraznie zauwazam zwlaszzca ze bez mam 6l/100 bez cycepki

Zazwyczaj jeżdże w przedziale 70-100. Jak musze podgonić to wtedy czasem przekrocze 100 na lepszych drogach ale ogólnie rzadko. Czyli jeżdże bezstresowo i dla siebie i dla pasażerów (powyżej włącza się zestaw głośnomówiący gdzieś w okolicy siedzenia pasażer..k.i) :swieca: . Spokojnie daje się wówczas jechać na 5 biegu i spalanie mam w granicach 8l ON na 100km.

Czyli jeżdże bezstresowo i dla siebie i dla pasażerów (powyżej włącza się zestaw głośnomówiący gdzieś w okolicy siedzenia pasażer..k.i) :?

dobre :?:swieca::hej:

Przeważnie 90-100, a jak ładna prosta droga i trzeba kogos wyprzedzic to 110km/h :swieca: Spalanie w passacie na komputerku z przyczepka przy tych predkosciach pomiedzy 8l a 11l. Zalezy oczywiscie od oporu i wzniesienia :? 110KM przy masie przyczepy dmc 750kg jest ok. Brak jakich kolwiek oznak zmęczenia silnika :hej: Pozdrawiam

Nasza predkosc jest przewaznie 10-15 km/h wyzsza niz przepisy zalecaja... mozna narazic sie na mandat ale prawka przynajmniej nie zabiora hihi (mowie o europejskich drogach)

Jedynie wylamujemy sie i nie jezdzimy przepisowo we Francji :? bo tam mozna z przyczepa zasuwac 130 i chociaz moj sklad to wytrzymuje, to uwazam za nie za bardzo bezpieczne :swieca:

ja staram sie jechac tak 70 - 80 km/h z wcisnieta piateczka i jest dobrze, wszak biore pod uwagę stan dróg i róznorakie " zdolności " innych kierowców :swieca: