Skocz do zawartości

Kliny poziomujące


szadok

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 2.5 cm z budowy domu i zawsze używam jednej i mi pasuje .

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Hehe, ale to nie Tobie ma pasować a ma pasować do różnicy poziomu :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 136
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mam 2.5 cm z budowy domu i zawsze używam jednej i mi pasuje . Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Zawsze jeździsz w to samo miejsce?? Bo ja mam krzywiznę od 1 do 15 cm, i często ciężko jest znaleźć inne ustawienie budy :o, Wysłane z telefonu. [Wymoderowano ogłoszenie niezgodne z regulaminem]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam problemu, brak klina eliminuje konieczność najeżdżania, poza tym klin nie jest precyzyjny :P

 

Wysłane z telefonu.

[Wymoderowano ogłoszenie niezgodne z regulaminem]

Chris_66, ogłoszenie hmm, totalnie mi to zwisa jak się ma do regulaminu bo akurat na forum k.pl to regulamin jednych dotyczy a innych nie a ogłoszenie miało być jako ciekawostka i żart ale cóż nie znamy się na żartach a saperka no ja używałem,używam i będę używał i wielokrotnie mi się przydała i do ustawienia a i do odkopania jak na Pojezierzu Brodnickim dwa zestawy z naklejkami k.pl stały obok i żaden z "kolegów" nie pomógł się wydostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saperka no ja używałem,używam i będę używał i wielokrotnie mi się przydała i do ustawienia a i do odkopania jak na Pojezierzu Brodnickim dwa zestawy z naklejkami k.pl stały obok i żaden z "kolegów" nie pomógł się wydostać.

Saperki używam, ale do poziomowania wygodniej mi podnośnika użyć, wykopywać też pomagałem, ale do tego bardziej wyciągarki :D bardzo fajnie się ciągnie budę :o [Wymoderowano ogłoszenie niezgodne z regulaminem]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już było wyżej napisane ... saperka wyłącznie na "dzikich campingach" nie wyobrażam sobie kopania na przygotowanej parceli. :///

 

w przyczepie mam poziomicę i zawsze ustawiamy przyczepę na "idealnie" nawet podczas noclegów na parkingach potrafi być niezły przechył (jak się przyjrzycie to niektórzy "TIRowcy" też poziomują ciągniki wielkimi drewnianymi najazdami)

 

Ja za każdym razem na klin najeżdżam wciągając lub wycofując przyczepę ... dawno już nie byłem w miejscu gdzie trzeba by ją ręcznie ustawiać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do klinów ostatnio będąc na kempingu ustawiając przyczepę do poziomu podszedł do mnie miły pan i proponując pomoc strasznie był zdziwiony po co używam tego klina przecież on i jego wszyscy znajomi na tym polu poziomują przyczepę za pomocą podpór nawet dodał iż czasami podnosi całą budę na podporach tak że mu się koła kręcą i kup tu potem taką przyczepę od takiego klienta masakra  :oslabiony:  :czacha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do klinów ostatnio będąc na kempingu ustawiając przyczepę do poziomu podszedł do mnie miły pan i proponując pomoc strasznie był zdziwiony po co używam tego klina przecież on i jego wszyscy znajomi na tym polu poziomują przyczepę za pomocą podpór nawet dodał iż czasami podnosi całą budę na podporach tak że mu się koła kręcą i kup tu potem taką przyczepę od takiego klienta masakra  :oslabiony:  :czacha:

 

No niestety ale ciągle takie przekonanie panuje w społeczeństwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy sprecyzował o jakie podpory mu chodzi. Wcześniej nie zwróciłem na to uwagi, ale w tym roku widziałem bardzo dużo przyczep i kamperów wypoziomowanych specjalnymi podporami do tego celu: 

post-14737-0-96313400-1502262986_thumb.jpg

 

Zastanawiam się tylko jak wpływa na samą ramę podparcie przyczepy w punktach sporo oddalonych od osi, a tak to właśnie wyglądało. I faktycznie niektóre przyczepy wręcz wisiały nad ziemią.

Inną bajką jest poziomowanie przyczep za pomocą łap stabilizujących. Czasem serce krwawi widząc przyczepkę nie mającą jeszcze roku, z radośnie podniesionym kółkiem podporowym do góry, opartą tylko na łapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na urlopie było podobnie. Gość 2 metry większą budą podszedł i mówi żeby podnieść budę do góry bo za nisko jest i przedsionek leży na ziemi. On zawsze podnosi tak budkę i nic mu się nigdy nie działo. Odpowiedziałem krótko-to pana budka nie moja. Chcesz pan to pan podnoś, łapy nie od tego są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy sprecyzował o jakie podpory mu chodzi. Wcześniej nie zwróciłem na to uwagi, ale w tym roku widziałem bardzo dużo przyczep i kamperów wypoziomowanych specjalnymi podporami do tego celu:

{style_image_url}/attachicon.gif podpora_1.jpg

 

Zastanawiam się tylko jak wpływa na samą ramę podparcie przyczepy w punktach sporo oddalonych od osi, a tak to właśnie wyglądało. I faktycznie niektóre przyczepy wręcz wisiały nad ziemią.

Inną bajką jest poziomowanie przyczep za pomocą łap stabilizujących. Czasem serce krwawi widząc przyczepkę nie mającą jeszcze roku, z radośnie podniesionym kółkiem podporowym do góry, opartą tylko na łapach.

Podporowe może/ma być w górze lub zdemontowane. Było o tym już wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.