Skocz do zawartości

Kliny poziomujące


szadok

Rekomendowane odpowiedzi

To masz zepsuty wynalazek :)

Ale ja tam na oko ustawiam, byleby drzwi same się nie zamykał ani otwierały

Podejrzewam ,że wszystkie tak pokazują ,polecam sprawdzić poziom obrócić poziomke 180 w miejscu ,jeśli pomiar jest identyczny to ok ,jesli nie to kosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 136
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja mam zwykłą małą poziomkę i przykładam do dolnego rantu okna (boczne dla poziomu kołem manewrowym a przednie dla klina).

 

Generalnie, poziomuje się cepkę dla poprawnego działania lodówki (szczególnie na gazie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zwykłą małą poziomkę i przykładam do dolnego rantu okna (boczne dla poziomu kołem manewrowym a przednie dla klina).

 

Generalnie, poziomuje się cepkę dla poprawnego działania lodówki (szczególnie na gazie).

Najlepsza jest właśnie mała poziomka ,najlepiej z regulacja oczka ,tak w ogóle to poziomowanie trzeba przyjmować mniej więcej ,bo takimi małymi przyrzadami nie jesteśmy w stanie "złapać" poziomu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Powrócę do tematu klinów, oraz samego hamulca ręcznego w przypadku nie posiadania movera,

Pytanie do bardziej doświadczonych da radę najechać na taki klin ręcznie wpychając na nią przyczepkę bez jakiś męczarni? A jak już wciągamy na wstecznym przyczepkę to jak postępować?

Co do klinów znalazłem np takie http://allegro.pl/najazdy-poziomujace-z-torba-kliny-klin-najazdowe-i6832217386.html

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrócę do tematu klinów, oraz samego hamulca ręcznego w przypadku nie posiadania movera,

Pytanie do bardziej doświadczonych da radę najechać na taki klin ręcznie wpychając na nią przyczepkę bez jakiś męczarni? A jak już wciągamy na wstecznym przyczepkę to jak postępować?

Co do klinów znalazłem np takie http://allegro.pl/najazdy-poziomujace-z-torba-kliny-klin-najazdowe-i6832217386.html

 

Tak naprawdę to jedynie próba najechania samochodem ma sens, bo ręcznie to się skichasz a nie wepchniesz W kilka osób nawet jest to problem, a przecież moja poprzednia cepa do największych i najcięższych nie należała. Więc kiedy musiałem wypoziomować przyczepę, to podnosiłem bok na lewarku i podkładałem klin pod koło. Tak było najłatwiej.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręcznie kicha, samochodem ok ale czasami miałem problem z odpięciem samochodu. Dopiero od założenia movera używam klinów. Wcześniej deseczki i lewarek żaba.

Edytowane przez witus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie boje się tego odpinania auta, zauważyłem że mimo zaciągniętego ręcznego przyczepka ma tendencję to minimalnego zjeżdżania jeśli jest gdzieś nierówność a co będzie jak najadę na takiego klina?  Nie wiem czy to tylko u mnie tak jest z ręcznym czy tak to działa że się jeszcze minimalnie dociąga sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6840174298

Tego typu klin uważam za lepszy. Blokada uniemożliwia staczanie, precyzyjniej można wypoziomować przyczepę dzięki sporej liczbie ząbków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja stawiam klin, na wstecznym wjeżdżam, ręczny, klin kontrujący i dopiero odpinam auto.

Użyma klina Fiama level pro ale zastanawiałem się też na Fiama level up (jest wyższy).

 

Te co zaklinowałeś bardziej do kampera, te co zalinkował szary11 też dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrócę do tematu klinów, oraz samego hamulca ręcznego w przypadku nie posiadania movera,

Pytanie do bardziej doświadczonych da radę najechać na taki klin ręcznie wpychając na nią przyczepkę bez jakiś męczarni? A jak już wciągamy na wstecznym przyczepkę to jak postępować?

Co do klinów znalazłem np takie http://allegro.pl/najazdy-poziomujace-z-torba-kliny-klin-najazdowe-i6832217386.html

Ja używam takiego. Mam jednego, bo kupiliśmy z kolegą z forum komplet i się podzieliliśmy (moim zdaniem jeden do przyczepy wystarczy). Na moje, spełnia zadanie idealnie. Kiedyś wpychaliśmy na niego przyczepę 1300kg, we trójkę było co robić, z cięższą nie wiem jak by poszło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Piszecie że klin i ręczny. Czy zostawiacie na cały pobyt (u mnie to 3 tyg.) przyczepę na zaciągniętym hamulcu?

A czy ktoś posiada może coś takiego  https://www.allcamp.pl/rampa-unico-6w1-p-1254.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.