Skocz do zawartości

ogrzewanie gazowe Carwer

COLA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy szukalem kilku porad na temat pieca carwer i nie znalazlem , więc piszę .Dzisiaj poszedlem do swojej przyczepy przeprowadzić oględziny po zimie i wszystko jest ok. Zainteresowalo mnie jedno urządzenie , chodzi o ogrzewanie piecem carwer , jest sprawne działa , ale po bliższym przyglądnięciu się urządzeniu nie stwierdziłem komina do odprowadzania spalin tylko jakieś urządzenia które wchodzą w podłogę , więc czy ten piec ma odprowadzanie spalin w podłogę czy spaliny swobodnie uchodzą w góre , nie urzywałem jeszcze tego urządzenia w praktyce ponieważ przyczepę mam od jesieni tamtego roku , ale chciałbym wiedzieć iż ten piec nie zagraża mi i rodzinnie i jak go konserwować i na co zwrocić uwage aby był bezpieczny

wylot spalin jest pod podłogą - tuż obok palnika. Jest to bezpieczne i sprytne rozwiązanie (brak komina w szafie, dziury w dachu i sadzy na nim).

ja używam i jest ok

dzieki kolego a czy orientujesz się czy taki piec jakoś przeglada się lub konserwuje

dzieki kolego a czy orientujesz się czy taki piec jakoś przeglada się lub konserwuje

ja bym proponował sprawdzić - bo cepa pewnie już pełnoletnia ? (jak moja :] )

ja używałem pieca 2 krotnie jesienią, teraz wczesną wiosną sprawdził go Andrewa1 i wszystko jest ok

Tak jak stwierdziłeś pełnoletnia ale czy gazownik samochodowy z okolić może to sprawdzić czy szukać jakiegoś specjalisty od tego modelu

specjalisty od tego modelu nie znajdziesz, gazownik samochodowy jak ma sprzęt to sprawdzi Ci szczelność - czy gdzieś się gaz nie ulatnia.

gazownik od domowych pieców sprawdzi to samo, może pokusi się rozłożyć palnik - ale jeżeli tak to pewnie ze 300zł skasuje.

nie masz tam pod ręką  serwisu przyczep ? ja mam szczęście, ze Andrewa1 blisko ;]

Jeśli naprawdę nie masz koło siebie serwisu, to najprościej zrobić tak. Zdjąć obudowę i sprawdzić wizualnie stan pieca. Wyczyścić wszędzie pędzelkiem i odkurzaczem. Spryskać płynem zawór, jeśli nic nie ucieka, na razie tak jeździć. Obejrzeć jak wygląda rura spalin i okienko kontrolne, czy gdzieś nie jest rozszczelnione. Jak będziesz miał czas, to podjedziesz do jakiegoś serwisu. Sam nie rozbieraj, bo możesz coś pominąć jak tego nie robiłeś. Tak samo zapomnij o gazownikach samochodowych i specjalistach gazu domowego. Zedrą z Ciebie kasę, a nowych uszczelek nie założą. To są mocne piece i bardzo rzadko się rozszczelniają. W tych piecach lubią odpaść elementy które są pod podłogą i wtedy jest problem.

Jeśli naprawdę nie masz koło siebie serwisu, to najprościej zrobić tak. Zdjąć obudowę i sprawdzić wizualnie stan pieca. Wyczyścić wszędzie pędzelkiem i odkurzaczem. Spryskać płynem zawór, jeśli nic nie ucieka, na razie tak jeździć. Obejrzeć jak wygląda rura spalin i okienko kontrolne, czy gdzieś nie jest rozszczelnione. Jak będziesz miał czas, to podjedziesz do jakiegoś serwisu. Sam nie rozbieraj, bo możesz coś pominąć jak tego nie robiłeś. Tak samo zapomnij o gazownikach samochodowych i specjalistach gazu domowego. Zedrą z Ciebie kasę, a nowych uszczelek nie założą. To są mocne piece i bardzo rzadko się rozszczelniają. W tych piecach lubią odpaść elementy które są pod podłogą i wtedy jest problem.

Na moje wizualne oględziny jest wszystko Ok ładny wygląd urządzeń brak zabrudzeń i jakichkolwiek oznak korozji lub zmęczenia. Piec chodzi bez zarzutu i odpala bez problemu po kilku kliknieciach zapalnika , jeżeli chodzi o częsci pod przyczepą to widziałem tam tylko jakieś urządzenie  przypomionające sitko o średnicy około 10 cm

W sieci masz manuale do Carverów. Musisz znaleźć i sobie porównać, czy wszystko masz pod podłogą. 

Dzieki za podpowiedz i jeszcze jedno pytanie może będziesz się orientowal bo mamy przyczepy z jednego kraju . Brakuje mi w jednym z gniazd bezpieczników na energobloku  częsci którą się wkręca w gniazdo bezpiecznika . Polska wtyczka z gniazdem jest troszkę inna więc wkręcana częsć nie pasuje w angielską wtyczkę a nie nie chcę tego rozbierać i wymieniać całej wtyczki

Dzieki za podpowiedz i jeszcze jedno pytanie może będziesz się orientowal bo mamy przyczepy z jednego kraju . Brakuje mi w jednym z gniazd bezpieczników na energobloku  częsci którą się wkręca w gniazdo bezpiecznika . Polska wtyczka z gniazdem jest troszkę inna więc wkręcana częsć nie pasuje w angielską wtyczkę a nie nie chcę tego rozbierać i wymieniać całej wtyczki

Masz może jakąś fotkę? Słowo pisane, jakoś do mnie nie przemawia i nie wiem o co chodzi :]

Masz może jakąś fotkę? Słowo pisane, jakoś do mnie nie przemawia i nie wiem o co chodzi :]

kolego zrobię fotkę jutro i pokażę , a tak przedstawiajac najprościej jest to część gniazda bezpiecznika którą wkręca się w gniazdo wraz z szklanym bezpiecznikiem