Jump to content

Brytyjskie na rynek europejski

bsosieccy
 Share

Recommended Posts

Witam

Panowie co myslicie o przyczepach produkowanych w GB na rynek europejski. :swieca: Mam zamiar kupić taka przyczepkę. :? Atutem tych przyczep jest ich wyposażenie, sa bardzo bogate. :hej: Jak z ich "serwisem" i częściami zamiennymi. Czy ktoś z Was ma czy spotkał się z podobna przyczepą. Bardzo proszę o info bo w weekend jadę po cycepkę.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=230965834&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3338684

http://allegro.pl/item217234803_przyczepa_swift_challenger_1998_super_stan.html

http://www.auto.pl/gielda/offer.php?kod=5FCG

Witam , co do twojego pytania myślę że te przyczepy produkowane na wyspie niczym nie odbiegają od produkcji kontynentalnej . Podstawowe elementy jezdne oraz wyposażenie są znanych i markowych producentów a myślę że taki kapryśny wyspiarski klient jest wymagający , to i wyposażenie standardowe jest dość bogate z różnymi bajerami mniej lub bardziej potrzebnymi na co dzień i oczywiście z wyspiarskim stylem i smakiem – ale to kwestia gustu . Życzę udanych zakupów i zadowolenia , a przed zakupem sprawdzenia przyczepy ( jest na forum parę wątków na tan temat ) Pozdrawiam :swieca:

przyczepy produkowane na wyspie niczym nie odbiegają od produkcji kontynentalnej . Podstawowe elementy jezdne oraz wyposażenie są znanych i markowych producentów
Co prawda nie zawsze tak bywa, Anglicy nieraz stosują na wyposażeniu bardzo wymyślne urządzenia których serwis i dostępność części poza wyspami jest praktycznie zerowa. :swieca:

Przyczepki są niczego sobie, ale.... ale jeśli chodzi o rozwiązania techniczne może sie zdarzyć, ze w przypadku jakiejś poważnej usterki, bedziesz miał kłopoty z częściami zamiennymi lub serwisem... a wtedy pozostanie wymiana całego elementu na nowy. Gdzieś czytałem, że wyposażenie do anglików są wykonywane przez małe firmy, które bardzo szybko zmieniają swój profil produkcji a wtedy jest problem z dotarciem nawet do producenta jakiegoś elementu przyczepki.

Jeśli mogę coś proponować lepiej kupić jakąś przyczepkę produkowaną w niemczech, holandii czy tez francji :swieca:

przyczepy produkowane na wyspie niczym nie odbiegają od produkcji kontynentalnej . Podstawowe elementy jezdne oraz wyposażenie są znanych i markowych producentów
Co prawda nie zawsze tak bywa, Anglicy nieraz stosują na wyposażeniu bardzo wymyślne urządzenia których serwis i dostępność części poza wyspami jest praktycznie zerowa. :?

do tego maja dziwna manie stosowania innych srub, zatrzaskow, czesci mocujacych, jakies to takie dziwne wymiarowo jest i trzeba zakupic calkiem inne narzedzia ... nieraz nawet srubokret krzyzakowy jest nie przydatny, bo jeden rozmiar jest za duzy a nastepny za maly, bo oni maja takie tez miedzy-pomiedzy :swieca:

Panowie!!!

Powoli zniechęcacie mnie do kupna takiej przyczepki :swieca:

Czy ktoś na tym forum jest w posiadaniu takiego sprzętu???

Mam ok.14000 tyś na zakup i własnie one wpadły mi i mojej żonie w gust.

bsosieccy, my tylko tobie staramy sie zwrocic uwage na wszelkie aspekty zakupu takiej - troszke - nie typowej przyczepki, nikt ciebie nie zniecheca do zakopow :swieca:

bsosieccy, my tylko tobie staramy sie zwrocic uwage na wszelkie aspekty zakupu takiej - troszke - nie typowej przyczepki, nikt ciebie nie zniecheca do zakopow :hej:

uhu Effendi dobrze pisze, zwroc uwage zeby naprzyklad sprzety byly standardowe... np lodowka Elektroluxa czy ogrzewanie Truma-y.

My to piszemy z "dobrej woli" :? ja to nie za bardzo lubie takie "wyspowe" wynalazki, bo moze sie naprzyklad okazac ze bedziesz chcial zalozyc sobie stabilizator a inny rozmiar koncowki dyszla bedzie, albo rozmiar dziur do srub inny, albo cos tam jeszcze i trzeba bedzie szukac oryginalnego z Wysp. To nasze gdybanie moze sie okazac nieuzasadnione, ale ja dmucham na zimne zawsze ... sasiad ma Land Rovera, to wiem o czym pisze :swieca:

bosieccy poczekajcie jeszcze z zakupem miesiąc, może dwa :swieca:

Ceny pójdą w dół i za taką kwotę spokojnie kupicie coś zadbanego na standardowych częściach :?

Panowie!!!

Powoli zniechęcacie mnie do kupna takiej przyczepki

Czy ktoś na tym forum jest w posiadaniu takiego sprzętu???

Mam ok.14000 tyś na zakup i własnie one wpadły mi i mojej żonie w gust

Osobiście posiadałem "anglika" ECCLES-a TOPAZ 460 w wersi eurpoejskiej z 1990. Co do wyposażenia : oś KNOTT , hamulce KNOTT , najazd KNOTT , kibelek kaseta THETFORD C2 , lodówa ELECTROLUX , piec TRUMA , czyli wszystko standard. Nawet szyby (a jak wiadomo 90%anglkików ma 3 okna z przodu) były holendrskiej firmy POLLYPLASTIC. Wykończenie wnętrza bardzo eleganckie (jak na rocznik 1990) , prysznic , rolety , moskitiery , obicia tapicerskie z floku. Naprawdę bardzo fajna przyczepa. Sprzedałem ją po dwóch sezonach tylko dlatego , że przyczepa była po naprawie lewego boku , jeszcze gdzieś w Holandii (na pierwszy rzut zrobionej bardzo dobrze) i niestety zaczęły wychodzić pewne niedociągnięcia. Osobiście nie bał bym się anglika , tylko przyczepy po nieudolnej naprawie. Od tamtej pory powiedziałem sobie żadnej przyczepy po naprawach. Drewniana konstrukcja ma to do siebie , że uderzona np. w lewy tylny narożnik , rozejdzie sie później z prawej strony z przodu , a nasze dziurawe drogi jesze to potęgują.

Ja kolego mam" anglika " Award Daystar - 1988r i jestem zadowolony - jak napisał Andy przyczepy angielskie mają wyposażenie standardowe - czyli (u mnie ) rama , zaczep Alko , lodówka Electrolux itp. - dodatkowo mają piekarniki -czego nie mają inne przyczepy - ogólnie fajne przyczepy - od innych różnią się przede wszystkim dachem (kształt odwróconej łodzi ) :swieca:

ooo i to sa konkretne odpowiedzi, bo pogdybac sobie mozna jak czlowiek nie spotkal sie z czym.. ale konkrety zawsze od posiadaczy lepsze :swieca:

Ja bym chyba brał, zawsze jakaś odmiana, no i ten piekarnik !

To się tak jakoś specjalnie nie psuje wszystko jak sami wiecie.

Warunek taki jak w aucie - nie walona.

Jacek.

Ja mam brytyjską SPRITE ALPINE i nie spotkałem się z niczym niestandardowym. Wymieniałem okienko w dachu, zamek w bocznej klapie, zardzewiałe zawiasy - nie ma problemów części zamienne standardowe FIAMMA lub inne dostępne :swieca: