Skocz do zawartości

Przymiarka do przebudowy wnętrza

Speedy

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli zaczynam przymierzać się/planować przebudowę wnętrza mojej przyczepy...tzn jej części. Na dzień dzisiejszy się mieścimy ,bo dzieciaki (x3) śpią w poprzek łóża małżenskiego w przedniej części przyczepy,która wygląda tak:

post-10026-0-79461200-1365159741_thumb.jpg

Wymiary łóżka to: 200x140. Szer wew przyczepy to 214cm

Samo wejście wygląda tak

post-10026-0-16831400-1365159816_thumb.jpg

po lewej: piecyk i nad nim szafa ubraniowa. dajel wąska szafka z pólkami.

po prawej: łazienka ( kibelek jest od strony ścianie pokojowej)

Myślę ,że docelowo powinno to wyglądać jakoś tak (zdj. z jakiegoś ogłoszenia):

post-10026-0-89428900-1365159948_thumb.jpeg

Idealnie by było zrobić gdzieś pełniej wartościowy prysznic...ale nie bardzo znajduje miejsce niestety. (poszerzenie prysznica w strone tyłu przyczepy na niewiele się zda, bo jest tam tylko narożna szafeczka i drzwi wejściowe.

Temat pewnie jest do ogarnięcia dopiero na przyszły sezon (jak dzieciaki mocniej urosną), ale już zaczynam się rozglądać za komponentami..no i wiedzą..... czy to się uda.

Wszelkie uwagi mile widziane

PS: wiem ,że można zmienić przyczepę, ale tej jestem pewien, pasuje mi gabarytowo...i wole pobawić się stolarką niż jeździć po europie i "polować"

Edytowane przez Speedy (wyświetl historię edycji)

Sama przebudowa łóżka nie będzie taka trudna ... możliwe że znajdziesz gdzieś nawet środek na dawcę albo zamówisz u stolarza (pomierz wcześniej jak to wygląda dokładnie w podobnych przyczepach) jeśli wchodzić w całość ma jeszcze przebudowa łazienki to już IMO trochę za dużo zabawy ...

Z łazienką..to wiem;)

Problem jest ze znalezieniem dawcy z meblami, a jak już coś jest to w kosmicznych cenach:

http://moto.allegro.pl/element-lozka-pietrowego-do-przyczepy-hobby-fendt-i3149233840.html

czyli tylko ciut więcej niż całe łóżko:

http://allegro.pl/lozka-lozko-pietrowe-hotele-noclegi-i3150154744.html

nigdzie nie znalazłem czegoś fajnego na L stronę pokoju

Edytowane przez Speedy (wyświetl historię edycji)

W sprawnej i sprawdzonej przyczepie to warto jest zrobić przebudowę wnętrza. Koszty wymiany i dodatkowo niepewność co do stanu technicznego jak dla mnie przesądza o przebudowie.

Samo wnętrze to raczej nie jest specjalnie trudne. Popatrz co robił w swojej Pasjonat. Możesz zabudowę łóżka i okolic wykonać ze sklejki wzmacnianej od niewidocznej strony sosnowymi listewkami. Potem tę skeljkę pomalujesz na jasny kolor (pastelowy) komponujący się z kolorem zasłon i obić materacy. Będziesz miał pokoik dziecięcy kolorowy i przyjemny, a do tego oczywiście funkcjonalny.

Gorzej z tym prysznicem. Samo przestawienie ściany nic nie daje. Dobór brodzika i plastikowych mebli łazienkowych (wytłoczek) będzie kosztowny i kłopotliwy. Może odpuść sobie? A jeśli nie to pomyśl nad wyspawaniem kabiny prysznicowej z płyt polietylenowych. Będzie to szczelna ochrona przyczepy przed destrukcją wynikajacą z korzystania z prysznica. Spawanie polietylenu znajdziesz ładnie opisane w sieci.

Z tym prysznicem to moje pobożne życzenia są.... pewnie skończy się tak,że zmienię umwalkę na mniejszą ( zyskam trochę przestrzeni) i porządnie uszczelnie co się da =rozebranie wszystkiego do gołego i pomalowanie ścian "foilą" w farbie + jakiś odpływ

Można się pobawić z tą przebudową mając spawdzoną i pewną przyczepkę. Zastanów się jednak czy po przebudowie zmieścisz się z ciężarem DMC przyczepy. Może się okazać że na ładunek zabaknie "masy".

układ, jaki pokazałeś - jako wzór, to mój wymarzony pokój w przyczepie :] - i jeżeli będę kiedyś zmieniał to właśnie na taki układ. Jedynie co jest trudne w ogarnięciu - szerokość. Nie wiem ile ma Twoja budka, ale prawie wszystkie które zimą oglądałem w necie (z nudów) z takim ustawieniem miały 230 ->250cm.

Przeróbki bym się nie bał - sklejka jest stosunkowo lekka, wzmocnisz listewkami, możesz malować, konstrukcję poskręcasz o wiele lepiej niż zrobili by to w fabryce.

Pytanie czy w tym łóżku nie masz rozprowadzonych instalacji - np bojlera do wody, czy też rurek z gazem - oczywiście mogą stanowić problem, ale nic więcej  - wszystko można przedłużyć, połączyć itd. Problemem będzie też wykładzina - pewnie będzie nieźle podziurawiona - mocowaniami dużego łóżka, oraz materace - ale to wiadomo - da się obskoczyć.

Ja też wyszedłem z założenia, że skoro wiem co mam - to zakonserwowałem podłogę, zrobiłem w pełni najazd i hamulce - i parę lat pojeżdżę.

Ja w mojej angielce przerobiłem tylną sypialnię w której było łóżko w kształcie L - na łóżko dla dziecka z barierką (koszt poniżej 100zł) oraz miejsce do zabawy - a powrót do poprzedniego stanu zajmie mi max 3 godziny.

natomiast zamiast łóżka z przodu (podkowa rozkładana na spanie 200x200cm) będzie teraz spanie 140x200 oraz 2 miejsca siedzące.

post-8007-0-11805100-1365186476_thumb.png

post-8007-0-07710500-1365186514_thumb.png

wiem ,że można zmienić przyczepę, ale tej jestem pewien, pasuje mi gabarytowo...i wole pobawić się stolarką niż jeździć po europie i "polować"

dokladnie - jak wiesz co masz to mozna sie bawic...

latwiej przerobic wnetrze niz remontowac sciany :)

uzywanie cepki w ktora wlozylo sie duzo pracy sprawia dużą przyjemność...

nie wiem jaki masz uklad wnetrza ale ja powiekszając łazienke na szerokości jedynie o dwadziescia pare cm i na długosci o około 60 mam wstawiony prysznic

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)

Witam !

Ja bym spróbował zdemontować oryginalne elementy i zostawić je na wszelki przypadek do powrotu na swoje miejsce. Nowe elementy mocować tak, aby były stabilne podczas jazdy, a przecież obciążane będą tylko podczas stania. Jeśli przyczepa będzie faktycznie trwała to może służyć latami i po wyrośnięciu brzdąców można wrócić do poprzedniego stanu, lub jak trafi się dobra sprzedaż.

Pozdrawiam

Jeżeli chodzi o te szafki u góry, to do konstrukcji łóżka są tylko wykorzystywane fronty i dół jako zaślepki po złożeniu. Cała konstrukcja jest rozkładana jak pantograf mocujący silnik zaburtowy w łodzi. Dół szafek jest na zawiasie przy ścianie i opuszczany do pionu, a wewnętrzna część frontów jest połączona na zawiasie z płytą, która razem z frontami jest pozionem spania na wysokości trochę nad połową okna. Po rozłożeniu mocuje się to na bokach i u góry (taśmami).

Powoli zaczynam przymierzać się/planować przebudowę wnętrza mojej przyczepy...

Temat pewnie jest do ogarnięcia dopiero na przyszły sezon (jak dzieciaki mocniej urosną), ale już zaczynam się rozglądać za komponentami..no i wiedzą..... czy to się uda.

Speedy,

komponenty z dawców możesz znaleźć tu: http://forum.karawaning.pl/topic/2979-grodzisk-mazowiecki-zel-wod/?p=67403

Jest duży wybór, ceny przystępne. Właściciel regularnie sprowadza przyczepy z Holandii. Jeśli czegoś nie ma, będzie miał jeśli potrzebujesz. Mieszkam niedaleko i sporo tam kupiłem.

powodzenia