Skocz do zawartości

uruchomienie trumatic slp 3002

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z uruchomieniem pieca, brakuje mi jakiegoś przycisku bądź pokrętła z prawej strony, po zdjęciu obudowy po prawej stronie był jakiś kabelek do niczego nie podłączony, mam nawiew powietrza podłączony do pieca ale to na szczęście działa. przyczepa chelenger 450/5.

po przekręceniu i wciśnieciu pokrętła od regulacji z lewej strony gaz nie leci, a chyba powinien ( kuchenka i podgrzewacz wody działaly na gazie)

ktoś ma jakieś pomysły i może części które mogą mi brakować???!!!!!!!!!!!

kwestia jaki masz iskrownik jakbys wrzucil fotke byloby latwiej podpowiedziec.Ten kabelek o ktorym piszesz moze byc od szufladki z bateryjkami ktorej pewnie nie masz moze byc tez od masy .......wrzuc w wyszukiwarke forum ....jak odpalic traumatic...to byl nawet moj post bo tez mialem problem i tam koledzy wszystko mi wrzucili w podpowiedziach jesli masz tylko 1 pokretlo(po prawej stronie) to najpierw zaloz nowe baterie

ciemno już ale zrobiłem jeszcze jakieś fotki, czy ta komora i szybka to ten malutki prostokącik na dole z lewej strony? jesli nie ma szybki to wielki problem, czy do naprawy? czy ta szufladka musi być czy tylko to co Dawid pisze? 

post-13678-0-28838500-1365367254_thumb.jpg

post-13678-0-25698400-1365367299_thumb.jpg

Witam. Szybka musi być zamów też uszczelkę pod szybkę.Jeśli chodzi o iskrownik to potrzebujesz ten pizoelektryczny przy tym iskrowniku nie potrzebujesz niczego więcej

Edytowane przez telerus (wyświetl historię edycji)

odkręć te dwie śrubki na tym prostokąciku,kup szybkę i uszczelkę i przykręć,prawdopodobnie z drugiej strony w tym samym miejscu też masz szybke ,sprawdz czy cała,jak jest,jak masz mocno zajechany piec,proponuje wymianę uszczelki, oringu ,przy łączeniu pieca z kominem,jak niewiesz jak to zleć robote warsztatowi niech ci zmienią,będziesz miał spokuj

ok, dzięki, postaram się sam to opanować 

Witam !

Tak, jak Kol. Dawid napisał   brakuje iskrownika piezoelektrycznego Trumy i tylko to, pojemnika baterii nie potrzeba, ponieważ jest on tylko przy elektronicznym zapłonie pieca.

post-8228-0-32943200-1365553357_thumb.jpg

Inną sprawą jest to:

"po przekręceniu i wciśnieciu pokrętła od regulacji z lewej strony gaz

nie leci, a chyba powinien ( kuchenka i podgrzewacz wody działaly na

gazie)".

1) Gaz w butli - sprawdź, czy jest odpowiednia ilość i odpowiedniej jakości. Często jest tak, że przy małej ilości gazu, kuchenka jeszcze odpali, a piec już nie będzie chodził, tym bardziej, gdy temp. na zewnątrz niska. Na słuch możesz tego nie wyczuć.

2) Trzeba sprawdzić, czy jeden z zaworów gazu (ten dla pieca) nie jest przypadkiem zamknięty ?

post-8228-0-09155900-1365553689_thumb.jpg

3) Czy gaz dochodzi do głównego zaworu pieca (może być uszkodzony / zatkany )

4) W ostateczności kwestia dysz i samego palnika

Cokolwiek będziesz robił, musisz wcześniej uszczelnić płaszcz grzewczy pieca (wspomniane przez Kolegów okienka wizjera z uszczelkami - groszowa sprawa, bez problemu dostępne na Allegro, komplet ok. 20 zł.). Sprawdź też powierzchnię samego płaszcza, czy nie jest gdzieś przedziurawiona, skorodowana itd.

Jest dużo tematów o piecach, najlepiej przeczytaj ważniejsze, a unikniesz wielu niewiadomych.

Być może nawet uchroni Cię to przed poważniejszym uszkodzeniem pieca podczas prac.

Pamiętaj jednak, że masz do czynienia z gazem, a tu żartów nie ma i jeśli nie czujesz się zbyt pewnie w tym temacie, to lepiej prace zlecić komuś kompetentnemu.

IMHO

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)

• 3 tygodnie później...

Witam. W swoim Rollerze (kupiłem go tydzień temu) mam taki sam grzejnik. Udało mi się go uruchomić. Nie potrafie zrozumiec metody regulacji ciepła. Pokrętło obojętnie na jaką cyfrę ustawione, wydaje mi sie że grzeje tak samo. Płomień ktory widze przez wizjer, jedno słoneczko z kilkoma w krąg ustawionymi płomieniami wciąz pali sie w taki sposób. Mogę kręcić do oporu - bez rezultatu, jeśli ustawię na zero, gasnie, na jedynce zapali...

Może ktoś mi pomoże zrozumieć to "ustrojstwo"? Będę wdzięczny.

Wiem, że pewnie może i nie uzyję tego grzejnika ale miło jest wiedzieć jak go obsłuzyć, i na czym gto polega...