Skocz do zawartości

uszczelka okna otwieralnego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam przyczepę ecceles elite diamond (angielka)jestem w trakcie naprawy przodu przyczepy chciałbym

wymienić uszczelki okna otwieralnego. Mam problem ze zdobyciem tych uszczelek czy można zastosować uszczelki od przyczepy n126 które są dostępne bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tych uszczelek się nie klei, tylko uszczelnia, najlepiej kitem butylowym (niektóre mają już warstwę kitu). Mocuje je się od góry zszywkami do listwy drewnianej ściany. Niewiadowskie są chyba na ściany 30mm i będą pasować.

Edytowane przez nomadka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego mocowania zszywkami jesteś pewna? Mam wrażenie, że za ten pomysł parę osób naprawiających przyczepy na forum prześwięciłoby Cię. Ale może się mylę - zapytaj Andrewa1. Wiem, że on ma sporo doświadczenia ze zszywkami i nie jest to pozytywne doświadczenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego mocowania zszywkami jesteś pewna? Mam wrażenie, że za ten pomysł parę osób naprawiających przyczepy na forum prześwięciłoby Cię. Ale może się mylę - zapytaj Andrewa1. Wiem, że on ma sporo doświadczenia ze zszywkami i nie jest to pozytywne doświadczenie :)

W przyczepach z Niewiadowa na pewno. Te wargi obejmujące ścianę są zbyt krótkie, żeby uszczelka sama się trzymała (tak jest w oknach nieotwieranych, wystarczy wciągnąć klin i szyba w uszczelce się trzyma). Można by pomyśleć o klejeniu, ale moim zdaniem to powinno być połączenie łatwe do demontażu, dlatego zszywki i butyl pod zewnętrzną wargę to najlepsze rozwiązanie. Zszywki nie mają wpływu na szczelność, bo zapewnia ją bąbelek  (takie mi kolokwializmy wychodzą :oslabiony:) z gumy  porowatej i butyl. Żeby wszystko ładnie wyglądało wciąga się białą taśmę maskującą.

Edytowane przez nomadka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej przyczepie wymieniałem uszczelki okien uchylnych - zastosowałem  te z Niewiadowa przystrzeliłem zszywkami  (tak były mocowane oryginalne) i uszczelniłem Terostatem. Moim zdaniem trzeba to zrobić bo pod uszczelkę będzie wciskała się woda w czasie jazdy w deszczu.Też oryginalnie było tak zrobione. Taśmę maskującą zakłada się dosyć trudno ale zwilżenie uszczelki olejem silikonowym zdecydowanie ułatwiło pracę. W Katowicach można kupić (wysyłkowo) uszczelkę na metry i Terostat        http://przyczepytam.vpsi.pl/sklep/index.php

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zszywki ??

 

Zszywki stosują  na linii montażowych bo jadą  z takerów pneumatycznych czy elektrycznych czyli z dużym "wypiardem"  gdzie w przypadku uszczelek ważnym jest by zszywka cała schowała się  w gumie. . a "Kowalski "  co najwyżej ma takera cęgowego  lub młotkowego , a takim zszywki porządnie nie dobijesz przez gumę uszczelki . Będzie odstawać , kaleczyć i rdzewieć .

 

Mimo iż  mam profesjonalnego pneumata co 2mm alu przebija na luzie  i nie jedno okno w cepach osadzałem ( bez zszywek) uważam że zszywki w tej czynności są  zupełnie nie potrzebne a wręcz niepożądane w przypadku konieczności ewentualnego demontażu.

Zawsze osadzałem uszczelki na uszczelniacz/klej TotalFix . Ma dużą  przyczepność  początkową a ewentualny demontaż  też  nie stanowi problemu.

 

Taka jeszcze jedna uwaga przy wymianie  /  wykładaniu uszczelki. Nie należy uszczelki naciągać  (częsty błąd) wykładając ją  na krawędź otworu okiennego. Z upływem czasu naciągnięta uszczelka zacznie się  obkurczać i przez to łączenie poszerzać i tracić  szczelność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie stosując zszywacze zapobiega się naciąganiu uszczelki, a potem wyjąć je to naprawdę żaden problem.  Ja wymieniałem uszczelkę po 10 latach i nigdzie na zszywkach rdzy nie było, zapewne dzięki masie klejowo uszczelniającej. Po za ty każdy może robić jak mu pasuje. Napisałem jak ja zrobiłem i niczego nikomu nie będę odradzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Z tą wymianą uszczelek będę miał problem przerzuciłem gogle i nie znalazłem uszczelek do ścianki 30mm pozostaje założyć stare.Jako uszczelniacz zastosuje Sikalastomer 710 Uszczelniacz butylowy-czarny .

Jeśli chodzi o montaż to mam takera pneumatycznego więc zszywki pójdą jak w masełko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.