Jump to content
Dex19

Rezerwacja miejsc na polach namiotowych w Wielkiej Brytani

Recommended Posts

Dex19

Witam forumowiczów,

mam plany na podróż motorem do UK. nie mam sprecyzowanych żadnych dat, poza tym że będzie to jakies 2 tyg gdzieś w sierpniu.

Czy miejsca na polach namiotowych trzeba wcześniej rezerwowac czy mozna spokojnie jechać w ciemno i liczyć na wolne miejsca bez 3 godzinnych poszukiwań każdego dnia?

pozdrawiam

Michał

ed

Nie wiem jak to jest w UK, ale przy mim pierwszym wyjeździe do Włoch w lipcu prosiłem o rezerwację miejsca pod przyczepę - odpisali proszę przyjechać miejsc jest dużo i pod przyczepy ich nie rezerwujemy. Nigdy od 23 lat jazdy po Europie i Polsce z przyczepą nie było problemów z miejscem na campingu. rezygnowałem tylko wtedy z danego miejsca gdy nam się nie podobało.

Michalc3

No cóż, ja również nie mam doświadczenia w UK (też chcemy tam dopiero pojechać), ale w przeciwieństwie do Ed'a, mam doświadczenie, kiedy spod kempingu odjechaliśmy, bo nie było miejsc. Czy od tego momentu rezerwujemy? Absolutnie nie! Po prostu - może się tak czasem zdarzyć, że na danym kempingu jest po prostu pełno, ale przejedziesz kawałek dalej i znajdziesz następny już nie tak pełny. My w każdym bądź razie pojedziemy bez rezerwacji. Nie lubię sytuacji, kiedy muszę się gdzieś spieszyć, bo mam rezerwację.

bosmanzbryzy

Na wyspach nie praktykuje się rezerwacji poza sytuacjami postoju na cały sezon i imprez tematycznych.
Troszkę tam biwakowałem...

Pyrek

Myślę że motor + namiot to tylko parę metrów kwadratowych to nigdzie nie

powinno być problemów z rozłożeniem się.

Michalc3

:) Pamiętam, jak jeszcze jeździliśmy z namiotem. W Grecji pod Atenami był kemping, gdzie chcieliśmy się rozbić i nie było miejsca. Pozwolili nam na noc ustawić samochód pod płotem i przekimać do rana w samochodzie :) A i tak zgodzili się tylko dlatego, że ich uprosiłem, bo chcieli nas odesłać dalej.

Kat_i_Raf

Jesli wybierasz sie w okolicach sierpniowego Bank Holiday, ktore w tym roku przypada na 26 sierpnia to mozesz miec problem miedzy 24-26.08 z miejcem na campingu. Jesli pogoda jest ladna (wbrew pozorom zdarza sie, zdarza !) i mamy weekend to problem z miejscem jest bardzo prawdopodobny. Jesli jest srodek tygodnia, wakacje, pogoda ladna i zapowiadana w mediach wczesniej to Anglicy tez chetniej wezma urlop aby te dni wykorzystac... To tak z naszych obserwacji.

Jesli pole namiotowe jest duze, znane, dobrze wyposazone, to wydaje mi sie ze istnieje wieksze prawdopodobienstwo ze nie bedzie miejsca. Nam sie zdarzylo tak raz, w upalny lipcowy dzien, w Szkocji stracilismy cale popoludnie na znalezienie campingu, miejsc nie bylo na trzech, ladnie polozonych, duzych i wyladowalismy w kiepskim miejscu, ale bylo w nocy cicho i ciepla woda w prysznicach a o to nam chodzilo :-) Ale tych kilku godzin szukania nie mozemy odzalowac do dzis bo mielismy tylko 3 dni urlopu !

z drugiej jednak strony - campingów jest duzo w UK, wiec problemu byc nie powinno. Ja jechalabym raczej w ciemno pamietajac tylko o tym sierpniowym weekendzie - wtedy ruch na drogach straszny, a dojazd gdziekolwiek nad morze (jesli ladna pogoda) to prawdziwa masakra :-)

Nie piszesz gdzie konkretnie planujesz jechac, mam namiary na kilka fajnych miejsc, glownie w pln Anglii i Szkocji jesli jestes zainteresowany.

Pozdrawiam,

Kejt

misiek_uk

Potwierdzam co napisali Kat_i_Raf  jak jest pogoda to anglicy znikaja na weekendy, widze to po swoim parkingu jak sie na nim pusto robi, w zeszlym roku 3 tyg szukalismy miejsca na jeden bank holiday, spore miejsca kempingowe maja wydzielone miejsce dla ludzi zagladajacych na 1 lub 2 noce, ale z namiotami raczej nie ma problemu, choc trzeba patrzec gdzie akceptuja namioty bo nie wszedzie gdzie przyczepy tam i namioty

Kasia Kempinguje KazikTV
W dniu 1.04.2013 o 12:14, Dex19 napisał:

Witam forumowiczów,

mam plany na podróż motorem do UK. nie mam sprecyzowanych żadnych dat, poza tym że będzie to jakies 2 tyg gdzieś w sierpniu.

Czy miejsca na polach namiotowych trzeba wcześniej rezerwowac czy mozna spokojnie jechać w ciemno i liczyć na wolne miejsca bez 3 godzinnych poszukiwań każdego dnia?

pozdrawiam

Michał

W sierpniu, w wysokim sezonie, konieczna jest rezerwacja. Większość kempingów ma pełne obłożenie i nawet nie wpuszcza nowych gości na swój teren. Jak udała się wyprawa motorowa?

Walt

Po tylu latach może już nie pamiętać ;)