Skocz do zawartości

Używanie urz. gazowych podczas jazdy- fakty bez mitów


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, maarec napisał:

Wypada przed tankowaniem zgasić lodówkę na te 5 minut. Gorzej jak do odpalenia starszych modeli trzeba ją otworzyć i wietrzyć.

były takie lodówki ? czy masz na myśli wizjer w lodówce do sprawdzenia płomienia ?

mam starą lodówkę 90r i nic nie trzeba otwierać, całe sterowanie jest na górnym panelu, faktycznie trzeba tylko luknąć czy odpaliła 

co do używania na stacjach - cóż, chyba każdy widział, jest na każdej stacji

ga_p003.jpg

wysiadasz z auta, wsiadasz do budki, zakręcasz lodówkę, tankujesz, płacisz odjeżdżasz kawałek, odpalasz lodówkę i w drogę

w 99% nic się nie stanie, ale zawsze możemy trafić na ten 1% ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 134
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A i jeszcze jedna sprawa mnie trapi - czy te węże wysokiego ciśnienia od reduktora do butli - to mają oddzielne homologacje (dopuszczenia) dla każdego kraju ?? Kilka postów wyżej ktoś dał linka do węża u KLAJi i był to wąż dla Norwegii, Szwesji Portugali. Nie wyobrażam sobie żeby jechać przez europę i na każdej granicy wymieniać wąż odpowiednio dopuszczony dla danego kraju :(

1 minutę temu, konrad_b napisał:

były takie lodówki ? czy masz na myśli wizjer w lodówce do sprawdzenia płomienia ?

Nie tylko że były ale dalej są. Ja mam nowego FENDa i całe sterowanie lodówki czyli panel przełączania zasilania i odpalanie na gaz jest dopiero po OTWARCIU lodówki ! Tak, tak, wiem że to jest krestyńskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jaki jest sens gasić lodówkę przy dystrybutorze, trzeba by zjechać chociaż 15m wcześniej i to zrobić na boku gdzieś, później zatankować, odjechać i odpalić - na autostradzie wykonalne, parkingi są przeważnie rozległe, w naszych warunkach (np Orlen Węgierska Górka) już gorzej.

Uwex - chodzi o końcówki do butli, możesz kupić kilka węży jeżeli wybierasz się do innych krajów i chcesz używać ich butle np przez kilka miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, maarec napisał:

Uwex - chodzi o końcówki do butli, możesz kupić kilka węży jeżeli wybierasz się do innych krajów i chcesz używać ich butle np przez kilka miesięcy.

Czyli, co faktycznie te węże są różne dla różnych krajów i trzeba mieć przed urlopem zestaw dla poszczególnych krajów, które są planowane na trasie ?? Zatem za każdy wąż ok. 200 zł to może się nazbierać niezła kwota...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, co faktycznie te węże są różne dla różnych krajów i trzeba mieć przed urlopem zestaw dla poszczególnych krajów, które są planowane na trasie ?? Zatem za każdy wąż ok. 200 zł to może się nazbierać niezła kwota...
Witam

Chodzi o końcówkę butli, wystarczy jeden wąż. Co do gaszenia gazu w lodówce to właśnie chodzi o upierdliwosc że trzeba stanąć dużo przed dystrybutorem, zgasić i dopiero dojechać pod dystrybutor.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, uwex napisał:

Czyli, co faktycznie te węże są różne dla różnych krajów i trzeba mieć przed urlopem zestaw dla poszczególnych krajów, które są planowane na trasie ?? Zatem za każdy wąż ok. 200 zł to może się nazbierać niezła kwota...

upał Ci dziś chyba szkodzi :). Masz Polską butlę, wąż dopasowany do niej. Jedziesz i po sprawie. Ale jak Ci braknie gazu w Norwegi i kupisz ich butlę awaryjnie to jej nie podepniesz bo się końcówka nie zgodzi. Niezależnie czy masz monocontrol czy reduktor za 50zł. Planując Norwegię i wyjazd na pół roku kupujesz węża z końcówką na ich butle i jedziesz, korzystasz z miejscowych butli.

Nie zawsze jest łatwo i tanio dotankować PL butlę za granicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomekk napisał:

Wada jest taka, że z kolei po tankowaniu, jak stajemy na odpoczynek to trzeba przełączyć się na gaz, a później znowu na 12V

Odnioslem się do tego. Zrozumialem to tak.

Dojeżdzasz na postuj na 12V gasisz auto to włączas gaz a potem znów ręcznie 12V.

Chodziło mi o to, że załączanie 12V można zrobić przekaźnikiem po "stacyjce".

Na postuj rzędu 1-2 godziny nie ma nawet potrzeby gazu odpalać.

Chyba że się nie zrozumieliśmy.

W nowych modelach lodówek (szególnie w kamperach) jest już automat i sam odpala lodówke jak nie ma 230V ani 12V z gazu. Więc przy takiej lodówce wszystko dzieje się samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. U mnie przy opcji automat kolejność jest taka: 230V > 12V > gaz. Czyli jak nie ma dwóch pierwszych źródeł zasilania to lodówka dopiero próbuje odpalić się na gazie. Jak pracuje na gazie, i podłącze auto z zasilaniem to gaz się wyłącza i lodówka przechodzi na zasilanie 12V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, vrs napisał:

W tych automatach jest chyba nawet jakaś zwłoka w odpalaniu na gazie. Chyba 15min. Może to jest zrobione pod stacje benzynowe. 

U mnie akurat nie ma żadnej zwłoki (lodówka Thetford). Jak odepnę prąd to od razu zaczyna strzelać iskrownik. Po kilkunastu nieudanych próbach przełączeniu się na gaz odpuszcza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, vrs napisał:

Nie sprawdzałem tego, czytałem chyba gdzieś w instrukcji. Sprawdzę 

Wiesz, to może być kwestia konkretnego modelu, konkretnego producenta. Ja bym nawet wolał takie rozwiązanie, bo mnie to wkurza jak to zaczyna strzelać :)

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem, lodówka Thetford z serii N3000

 

Cytat

 

If you set the refrigerator on the automatic source selection, the control panel will show two source symbols; the A and the best source available.

Always use the gas connection or mains voltage to start up and cool. Operating on 12V is only effective while the engine of the vehicle is running.

The performance of the refrigerator, when operating on 12V, is dependent on the thickness and length of the wiring and the overall installation of the vehicle.

To secure optimal performance, deactivate

the start/stop system on your vehicle if present.

If the refrigerator is powered by a gas connection, make sure that the control panel is powered from the battery or AA batteries (in the case of a stand- alone model).

When selecting gas, the flame should be ignited within 30 seconds. If the system fails, restart the refrigerator and select the gas source again.

 

For safety reasons it is not possible to ignite the flame within 15 minutes after driving.

From about 1000 m above sea level problems of physical nature can occur when lighting the gas. This does not mean that the refrigerator is not working properly.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, vrs napisał:

Znalazłem, lodówka Thetford z serii N3000

” 

If you set the refrigerator on the automatic source selection, the control panel will show two source symbols; the A and the best source available.

Always use the gas connection or mains voltage to start up and cool. Operating on 12V is only effective while the engine of the vehicle is running.

The performance of the refrigerator, when operating on 12V, is dependent on the thickness and length of the wiring and the overall installation of the vehicle.

To secure optimal performance, deactivate

the start/stop system on your vehicle if present.

If the refrigerator is powered by a gas connection, make sure that the control panel is powered from the battery or AA batteries (in the case of a stand- alone model).

When selecting gas, the flame should be ignited within 30 seconds. If the system fails, restart the refrigerator and select the gas source again.

 

For safety reasons it is not possible to ignite the flame within 15 minutes after driving.

From about 1000 m above sea level problems of physical nature can occur when lighting the gas. This does not mean that the refrigerator is not working properly.”

No ja mam chyba N3142 czyli powinno być tak samo, a rękę sobie dam uciąć, że jak odepnę przyczepę od auta to zaczyna strzelać. Zwrócę na to uwagę przy najbliższej okazji. Ale na pewno nie strzela jak zgaszę silnik i idę tankować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maarec napisał:

upał Ci dziś chyba szkodzi :). Masz Polską butlę, wąż dopasowany do niej. Jedziesz i po sprawie.

Spoko, nie ma strachu o upał, w pracy mam klimę i ze mną wszystko w porządku :) - po prostu źle zrozumiałem, dlatego pytałem. Myślałem, że chodzi o jakieś odmienne wymagania techniczne odnośnie tego wężyka wys. ciśn. w różnych krajach, a nie po prostu o różne końcówki/podpięcia. Teraz dla mnie wszystko jasne. Kupuję wężyk dopasowany do mojej butli, i jak nie zamierzam za granicą podpinać miejscowych to śmigam se tak po całej Europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.