Jump to content
antonin

CAŁOROCZNY PARKING DLA KEMPINGÓW

Recommended Posts

antonin

Witam serdecznie

Jestem nowy na tym forum i mam takie pytanko

co myślicie o otwarciu całorocznego parkingu dla kempingów ?

Posiadam ogrodzony teren, z monitoringiem w woj. Wielkopolskim

W ramach przechowania przygotowanie kemingu do sezonu zimowego jak i do sezonu letniego.

wiem że każdy klient się martwi o swój kemping więc pojazdy będą ubezpieczone od zdażeń losowych ( wiatr,gradobicie,burze itp.)

Dodatkowo co miesiąc będzie wysłana fotka do klienta w jakim stanie jest ich cacko tak aby mogli spać spokojnie.

koszt takiej usługi to 100 za miesiąc postoju.\

Co o tym myslicie ?

Pozdrawiam

Kajetan

Spory wypas...i spora cena...nie wiem, czy znajdziesz wielu klientów....  :hmm:  Jednak większość z nas woli mieć cepkę pod ręką, podejść, pogłaskać, pogadać czy zimno, czy nie smutno tak samej, że już niedługo, że słoneczko już wyżej..... :puk:  :puk:

Pawlik

Wydaje mi się iż trochę mniej wypasu, a co za tym idzie niższa cena wtedy może coś się uda. Ja np. mam plany tylko na 2-3 miesiace w których będę użytkował więc pozostaje 9-10 a to już koszt sporo jak dla  mnie.

jubi-tom

Drogi użytkowniku Antonin - stawki masz jak na zachodzie  więc będziesz musiał szukać klientów z zachodu   - mysle że za połowe tej kasy znajdą się chętni w Polsce

Maras

A ja mam całkiem inne zdanie ,odnośnie ceny ,którą zaproponował antonin.

Za samochód osobowyna parkingach ceny oscyluja  od 150 do 120 zeta/ miesiąc.Jak zapytamy o możliwośc postawienia budy to stawka jest  jak samochód dostawczy czyli wiecej . I  w wiekszości przypadków jest to opłata tylko za postawienie autka nie ma żadnego OC o którym wspomniał antonin. Szukając gdzieś na peryferiach pewnie znajdziemy trzy ,cztery dychy taniej i też bez żadnego OC .

Tu pierwszy lepszy przykład z mojej wioski z cenami za parking (miejsce) :

http://parking-strzezony.com.pl/

Gdyby ktos chciał postawić przyczepę ,kampera bądz łódz pod dachem (zamykana sucha hala) to cena za taką usługę kształtuje się 240 -280 Pln netto za miesiąc .

Antonin ,   pomysł ciekawy , cena 100 zeta ,którą podałeś -nawet gdyby była netto- jest jak najbardziej do przyjecia  IMO.

Powodzenia. 

piotrekbb

Pewnie ktoś się znajdzie,jednak 100 zł miesięcznie jeszcze w porywach netto to wysoka cena ,jak dla mnie nie do przyjęcia. Myślę,że max 50 zł ,bez serwisu ale z ubezpieczeniem byłoby OK ale jak znam życie plac masz mały i trzeba to nadrobić ceną a nie ilością przyczep.

Samochód to inna bajka płaci się za możliwość zaparkowania o każdej porze dnia i nocy .Przyczepę można postawić dalej od miejsca zamieszkania ,nie musi to być parking w centrum.

elaola

Ja stawiam przyczepę na parkingu strzeżonym, 1000m od domu, płacę 80 zł miesięcznie.Wrocław.

doubleseven

Według mnie cena jest jak najbardziej do pryjęcia.. tym bardziej na Wlkp - mam na myśli konkretnie Poznań.

Parking pod chmurka "strzeżony" przez kulawgo Pana i psa co może jeszcze widzi, to koszt okolo 120 - 150 pln.... a tutaj mamy serwis i ubezpieczenie... Wedlug mnie ok... 

Spablo1

Owszem. Jak na Poznań to byłoby ok.

Mam jednak wrażenie, że do Poznania jest ze 140 km :)

Zgadłem kolego antonin ?

Cytrus

mój kolega w okolicy w-wy proponował miejsce za  200-300 pln za cały sezon zimowy, pod chmurką bez OC, na zamkniętym terenie obok Jego domu, teren ogrodzony, zamieszkały - wspominałem o tym na forum zainteresowanie było zerowe.

antonin

Owszem. Jak na Poznań to byłoby ok.

Mam jednak wrażenie, że do Poznania jest ze 140 km :)

Zgadłem kolego antonin ?

Witam serdecznie

masz rację to 120 km od Poznania

antonin

Pewnie ktoś się znajdzie,jednak 100 zł miesięcznie jeszcze w porywach netto to wysoka cena ,jak dla mnie nie do przyjęcia. Myślę,że max 50 zł ,bez serwisu ale z ubezpieczeniem byłoby OK ale jak znam życie plac masz mały i trzeba to nadrobić ceną a nie ilością przyczep.

Samochód to inna bajka płaci się za możliwość zaparkowania o każdej porze dnia i nocy .Przyczepę można postawić dalej od miejsca zamieszkania ,nie musi to być parking w centrum.

Jeśli o powierzchnie to mam jej sporo.Usytuowanie tego placu jest w dolinie baryczy tak więc same lasy do okoła, blisko ośrodka wypoczynkowego Antonin któr przechodzi generalny remont

gosciniec

Witajcie.

Ja w podobnej sprawie, czyli chciałbym Was poprosić o poradę w zakresie oczekiwań użytkowników - czyli Was - w zakresie przechowywania i użytkowania przyczep i kamperów.

Posiadam nieduży ośrodek wypoczynkowy w Ustroniu Morskim ale z dość dużym i zagospodarowanym terenem ( www.gosciniec.net.pl ) Mam wstępnie przygotowane stanowiska dla przyczep i kamperów. Temat dotychczas nie był realizowany, jednak chciałbym z tym ruszyć.

Każde stanowisko jest oddzielone nasadzeniami, z osobnym przyłączem wody, prądu i kanalizacji. Powierzchnia wokół dla kazdej przyczepy to około 150 - 250 m2. Cały teren ok 2ha ogrodzony i z setkami nasadzeń. Staw, 2 baseny, mała gastronomia z telebimem, karaoke i potańcówkami, duży plac zabaw, boisko do siatki i nogi, internet, świetlica dla dzieci z różnymi grami itp. Generalnie fajne miejsce od wypoczynku ale jest też i "minus" - to odległość od plaży która wynosi 1500 - 1600 m.

Jestem zainteresowany długoterminowym wynajmem takich "stanowisk" np. w systemie rocznym od kwietnia do kwietnia choć niekoniecznie. Opłata byłaby roczna za stanowisko + zużyta woda i prąd. Posiadam wstępnie przygotowane 12-15 stanowisk.

No i tutaj konkretne pytania:

1. czy Waszym zdaniem mogła by być to interesująca sprawa?

2. jakie stawki takiego rocznego korzystania byłyby dla Was atrakcyjne?

Proszę o Wasze opinie i sugestie. Wiedząc co jest ważne dla Was - użytkowników kamperów i przyczep - będe mógł podjąć decyzje "czy" a jeśli tak to "jak" wszystko przygotować, aby klient był zadowolony.

Pozdrawiam

Wojtek.

Edited by gosciniec (see edit history)

rosołek

:hmm:  Jednak większość z nas woli mieć cepkę pod ręką, podejść, pogłaskać, pogadać czy zimno, czy nie smutno tak samej, że już niedługo, że słoneczko już wyżej..... :puk:  :puk:

mistrz ! :)

marko6

Wojtku, pytasz co myślimy o Twoim pomyśle.

Ja myślę, że całoroczne wynajmowanie takiego miejsca pod

kampera raczej nie wypali. Co prawda od zawsze miałem tylko przyczepy.

Wydaje mi się  jednak, ze kampera kupują i użytkują ludzie chcący raczej

zwiedzać, podróżować być bardziej mobilnymi. 

Czasem siedząc na kempingu więcej niż miesiąc widziałem własnie kamperowców i 

większość po kilku dniach znikała z pola, część była do dwóch tygodni, powyżej to już

była rzadkość.

Więc nie sadzę aby ktoś " uziemnił " kampera na rok i dojeżdżał co jakiś czas do niego 

drugim samochodem.

Przyczepa- troszkę inny układ.

Znalezienie chętnych na miejsce do parkowania, przetrzymania przyczepy w tzw. martwym sezonie.

Jest możliwe- przy rozsądnych stawkach.

To znalezienie chętnych do rezerwacji i co za tym idzie płacenia  przez cały rok za miejsce na kempingu.

To raczej graniczy z niemożliwym. Owszem jakimś wyjątkiem będzie Hel może, nie tylko Hel dla serferów, ale

to nie są karawaningowcy- mimo że posiadają przyczepy. 

Tyle tylko, ze to miejsca przy samiutkim morzu.

O ile w sezonie jest to jeszcze możliwe, że ktoś kto ma nie więcej niż jakieś 200 km. do Ciebie.

Posiedzi na Twoim polu 2-3 tygodnie, a potem wszystko zostawi i będzie sobie dojeżdżał cyklicznie 

na kilka dni.

Natomiast po " sezonie " nie widzę jakoś tej opcji.

Nie wspominam już o zimie i zamarzającej wodzie w Twoich przyłączach.

Zresztą prawdziwych pasjonatów, używających przyczepy przez cały rok to garstka.

Prawdę mówiąc Po " sezonie " ludzie raczej jadą na kilka dni na jakieś zloty, spotkania i w

okresie- późna jesień, zima, wczesna wiosna.To też za wielu ich nie jest

Wiec osobiście nie widziałbym sensu płacenia za miejsce przez cały rok. Po to tylko, aby

mieć u Ciebie zaklepane miejsce w sezonie. 

Chyba lepszym wyjściem było by założenie  " normalnego  " pola z jakimś wydzielonym

parkingiem na przechowanie przyczepy do następnego sezonu.

Edited by marko6 (see edit history)