Skocz do zawartości

CAŁOROCZNY PARKING DLA KEMPINGÓW


antonin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Jestem nowy na tym forum i mam takie pytanko

co myślicie o otwarciu całorocznego parkingu dla kempingów ?

Posiadam ogrodzony teren, z monitoringiem w woj. Wielkopolskim

W ramach przechowania przygotowanie kemingu do sezonu zimowego jak i do sezonu letniego.

wiem że każdy klient się martwi o swój kemping więc pojazdy będą ubezpieczone od zdażeń losowych ( wiatr,gradobicie,burze itp.)

Dodatkowo co miesiąc będzie wysłana fotka do klienta w jakim stanie jest ich cacko tak aby mogli spać spokojnie.

koszt takiej usługi to 100 za miesiąc postoju.\

 

 Co o tym myslicie ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spory wypas...i spora cena...nie wiem, czy znajdziesz wielu klientów....  :hmm:  Jednak większość z nas woli mieć cepkę pod ręką, podejść, pogłaskać, pogadać czy zimno, czy nie smutno tak samej, że już niedługo, że słoneczko już wyżej..... :puk:  :puk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam całkiem inne zdanie ,odnośnie ceny ,którą zaproponował antonin.

Za samochód osobowyna parkingach ceny oscyluja  od 150 do 120 zeta/ miesiąc.Jak zapytamy o możliwośc postawienia budy to stawka jest  jak samochód dostawczy czyli wiecej . I  w wiekszości przypadków jest to opłata tylko za postawienie autka nie ma żadnego OC o którym wspomniał antonin. Szukając gdzieś na peryferiach pewnie znajdziemy trzy ,cztery dychy taniej i też bez żadnego OC .

Tu pierwszy lepszy przykład z mojej wioski z cenami za parking (miejsce) :

http://parking-strzezony.com.pl/

 

Gdyby ktos chciał postawić przyczepę ,kampera bądz łódz pod dachem (zamykana sucha hala) to cena za taką usługę kształtuje się 240 -280 Pln netto za miesiąc .

 

Antonin ,   pomysł ciekawy , cena 100 zeta ,którą podałeś -nawet gdyby była netto- jest jak najbardziej do przyjecia  IMO.

Powodzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ktoś się znajdzie,jednak 100 zł miesięcznie jeszcze w porywach netto to wysoka cena ,jak dla mnie nie do przyjęcia. Myślę,że max 50 zł ,bez serwisu ale z ubezpieczeniem byłoby OK ale jak znam życie plac masz mały i trzeba to nadrobić ceną a nie ilością przyczep.

Samochód to inna bajka płaci się za możliwość zaparkowania o każdej porze dnia i nocy .Przyczepę można postawić dalej od miejsca zamieszkania ,nie musi to być parking w centrum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie cena jest jak najbardziej do pryjęcia.. tym bardziej na Wlkp - mam na myśli konkretnie Poznań.

Parking pod chmurka "strzeżony" przez kulawgo Pana i psa co może jeszcze widzi, to koszt okolo 120 - 150 pln.... a tutaj mamy serwis i ubezpieczenie... Wedlug mnie ok... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ktoś się znajdzie,jednak 100 zł miesięcznie jeszcze w porywach netto to wysoka cena ,jak dla mnie nie do przyjęcia. Myślę,że max 50 zł ,bez serwisu ale z ubezpieczeniem byłoby OK ale jak znam życie plac masz mały i trzeba to nadrobić ceną a nie ilością przyczep.

Samochód to inna bajka płaci się za możliwość zaparkowania o każdej porze dnia i nocy .Przyczepę można postawić dalej od miejsca zamieszkania ,nie musi to być parking w centrum.

Jeśli o powierzchnie to mam jej sporo.Usytuowanie tego placu jest w dolinie baryczy tak więc same lasy do okoła, blisko ośrodka wypoczynkowego Antonin któr przechodzi generalny remont

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witajcie.

 

Ja w podobnej sprawie, czyli chciałbym Was poprosić o poradę w zakresie oczekiwań użytkowników - czyli Was - w zakresie przechowywania i użytkowania przyczep i kamperów.

 

Posiadam nieduży ośrodek wypoczynkowy w Ustroniu Morskim ale z dość dużym i zagospodarowanym terenem ( www.gosciniec.net.pl ) Mam wstępnie przygotowane stanowiska dla przyczep i kamperów. Temat dotychczas nie był realizowany, jednak chciałbym z tym ruszyć.

Każde stanowisko jest oddzielone nasadzeniami, z osobnym przyłączem wody, prądu i kanalizacji. Powierzchnia wokół dla kazdej przyczepy to około 150 - 250 m2. Cały teren ok 2ha ogrodzony i z setkami nasadzeń. Staw, 2 baseny, mała gastronomia z telebimem, karaoke i potańcówkami, duży plac zabaw, boisko do siatki i nogi, internet, świetlica dla dzieci z różnymi grami itp. Generalnie fajne miejsce od wypoczynku ale jest też i "minus" - to odległość od plaży która wynosi 1500 - 1600 m.

 

Jestem zainteresowany długoterminowym wynajmem takich "stanowisk" np. w systemie rocznym od kwietnia do kwietnia choć niekoniecznie. Opłata byłaby roczna za stanowisko + zużyta woda i prąd. Posiadam wstępnie przygotowane 12-15 stanowisk.

 

No i tutaj konkretne pytania:

1. czy Waszym zdaniem mogła by być to interesująca sprawa?

2. jakie stawki takiego rocznego korzystania byłyby dla Was atrakcyjne?

 

Proszę o Wasze opinie i sugestie. Wiedząc co jest ważne dla Was - użytkowników kamperów i przyczep - będe mógł podjąć decyzje "czy" a jeśli tak to "jak" wszystko przygotować, aby klient był zadowolony.

 

Pozdrawiam

 

Wojtek.

Edytowane przez gosciniec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  :hmm:  Jednak większość z nas woli mieć cepkę pod ręką, podejść, pogłaskać, pogadać czy zimno, czy nie smutno tak samej, że już niedługo, że słoneczko już wyżej..... :puk:  :puk:

 

mistrz ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku, pytasz co myślimy o Twoim pomyśle.

Ja myślę, że całoroczne wynajmowanie takiego miejsca pod

kampera raczej nie wypali. Co prawda od zawsze miałem tylko przyczepy.

Wydaje mi się  jednak, ze kampera kupują i użytkują ludzie chcący raczej

zwiedzać, podróżować być bardziej mobilnymi. 

Czasem siedząc na kempingu więcej niż miesiąc widziałem własnie kamperowców i 

większość po kilku dniach znikała z pola, część była do dwóch tygodni, powyżej to już

była rzadkość.

Więc nie sadzę aby ktoś " uziemnił " kampera na rok i dojeżdżał co jakiś czas do niego 

drugim samochodem.

Przyczepa- troszkę inny układ.

Znalezienie chętnych na miejsce do parkowania, przetrzymania przyczepy w tzw. martwym sezonie.

Jest możliwe- przy rozsądnych stawkach.

To znalezienie chętnych do rezerwacji i co za tym idzie płacenia  przez cały rok za miejsce na kempingu.

To raczej graniczy z niemożliwym. Owszem jakimś wyjątkiem będzie Hel może, nie tylko Hel dla serferów, ale

to nie są karawaningowcy- mimo że posiadają przyczepy. 

Tyle tylko, ze to miejsca przy samiutkim morzu.

O ile w sezonie jest to jeszcze możliwe, że ktoś kto ma nie więcej niż jakieś 200 km. do Ciebie.

Posiedzi na Twoim polu 2-3 tygodnie, a potem wszystko zostawi i będzie sobie dojeżdżał cyklicznie 

na kilka dni.

Natomiast po " sezonie " nie widzę jakoś tej opcji.

Nie wspominam już o zimie i zamarzającej wodzie w Twoich przyłączach.

Zresztą prawdziwych pasjonatów, używających przyczepy przez cały rok to garstka.

Prawdę mówiąc Po " sezonie " ludzie raczej jadą na kilka dni na jakieś zloty, spotkania i w

okresie- późna jesień, zima, wczesna wiosna.To też za wielu ich nie jest

Wiec osobiście nie widziałbym sensu płacenia za miejsce przez cały rok. Po to tylko, aby

mieć u Ciebie zaklepane miejsce w sezonie. 

Chyba lepszym wyjściem było by założenie  " normalnego  " pola z jakimś wydzielonym

parkingiem na przechowanie przyczepy do następnego sezonu.

Edytowane przez marko6 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.